کدام کشور ثروتمندترین جمعیت را دارد؟

  • توسط pooladmin
  • 29/09/2019
  • 0

بر طبق داده های انجمن بین المللی دارایی های پولی و بانک جهانی، قطر ثروتمندترین جمعیت را بر اساس نسبت درآمد به سرمایه دارد.

ثروتمندترین جمعیت

فرمول میزان تولید خالص تقسیم بر سرانه جمعیت ثروت را مشخص می کند!

به شکل قراردادی، دو روش برای تعریف ثروت یک ملت به کار می رود. روشی که توسط اکثر اقتصاد دانان استفاده می شود به میزان میانگین ثروت ساکنان یک کشور بستگی دارد. این همان نقطه داده های بر اساس درآمد می باشد که میزان تولید خالص به ازای هر نفر می باشد. برای اینکه این اطلاعات بین ملت های مختلف شکل استانداردی داشته باشد، این شاخص بر روی نمودار برابری قدرت خرید با ارزش کنونی دلار مشاهده شد. شاخص قدرت خرید هزینه های زندگی و نرخ تورم را شامل می شود.

بر این اساس، ثروتمندترین جمعیت را قطری ها دارند که درآمد به ازای سرانه آن ها در سال 2018 128.702 دلار می باشد. قطر جمعیتی برابر با 2.69 میلیو نفر دارد و بر اساس داده های ژانویه 2018، تنها حدود 313.000 نفر جمعیت محلی دارند. باقی این جمعیت از افرادی که برای کار مهاجرت کردند نشان می دهد که بیشترین نرخ مهاجرت در جهان می باشد. قطر به عنوان یک کشور سلطنتی توسط خاندان الثانی اداره می شود.

ثروتمندترین

اقتصاد قطر به عنوان ثروتمندترین جمعیت

اقتصاد قطر به شدت به نفت وابسته است. بر اساس سازمان انرژی آمریکا صنعت نفت و گاز طبیعی قطر بیشتر از نیمی از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. این دولت سردمدار جهانی صادرات نفت و گاز مایع می باشد و ذخیره ای بیشتر از 25244 میلیارد بشکه نفت دارد. امارات در حال تنوع طلبی در اقتصاد خود است و در بخش ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده است و صنعت توریست خود را توسعه داده است. با پشتیبانی از این هدف خود، قطر در حال ساخت 9 استادیوم، مترو جدید، سیستم ریلی، جاده های جدید و شهری برای 200 هزار نفر قبل از شروع جام جهانی می باشد.

قطر اولین کشور خاور میانه است که امکان برگزاری جام جهانی را به دست آورده است که در سال 2022 به وقوع می پیوندد. این کشور همچنین از ثروت خود برای خرید اموال در سراسر جهان و از طریق ثروت پادشاهی خود، سازمان سرمایه گذاری قطر استفاده می کند. این خرید ها شامل تیم پاریس سنت ژرمن در فرانسه و ساختمان تجاری هارودز در انگلستان نیز می شود.

راه دیگری برای اندازه گیری ثروت

روش دیگری برای اندازه گیری ثروت یک ملت میزان تولید ناخالص ملی می باشد که اندازه اقتصاد را نشان می دهد. بر اساس این شاخص، چین دارای ثروتمندترین جمعیت دنیا می باشد. با این حال با در نظر گرفتن اینکه چین بیشترین جمعیت را در جهان دارد، میزان سرمایه نسبت به جمعیت به شدت تحت تاثیر است. میزان سرمایه به ازای هر نفر در چین 10.090 دلار می باشد که در مقایسه با قطر، 136.727 دلار، بسیار پایین است.

با 100 هزار دلار بدون ریسک در ارز مجازی رقابت کنید

با نرم افزار شبیه سازی سهام رایگان مهارت های تجاری خود را تست کنید. با هزاران تاجر رقابت کنید و به رتبه اول برسید. قبل از ریسک کردن بر روی پول خود معاملات خود را در فضای مجازی انجام دهید. استراتژی های معامله را تمرین کنید تا در زمانی که توانستید به بازار واقعی وارد شوید تمرین مورد نیاز را داشته باشید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)