5 روش ساده برای دستیابی آسان به هدف مالی

  • توسط توماج آبرین
  • 11/08/2019
  • 0
هدف مالی

 

ما دوست داریم که کاملا از شر بدهی ها خلاص شویم. ما دوست داریم تا خانۀ رویایی مان را بسازیم. ما دوست داریم که هزینۀ تحصیل فرزندان مان را در یک مدرسۀ عالی پرداخت کنیم. دوست داریم که مغازۀ خودمان را باز کنیم.

بخش چالش برانگیز انتقال رویاهای مالی به هدف مالی است. یک چیز بزرگ را در نظر بگیرید و سعی کنید تا در یک بازۀ زمانی به آن دست یابید. برای هیچکس آسان نیست، حتی افرادی که به اهدافشان می رسند.

صرف نظر از هدف مشخص تان، پنج مرحله وجود دارد که باید انجام دهید که شانس موفقیت تان را افزایش می دهد.

 1. برای هدف مالی یک برنامۀ دقیق اما منعطف ایجاد کنید.

از خودتان بپرسید: دقیقا چه کاری می کنید تا از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید برسید؟ چه بازۀ زمانی را برای رسیدن به هدفتان در نظر می گیرید؟ هر سال برای اینکه به آن دست یابید چه کار می کنید؟ هر ماه چطور؟

برنامۀ شما برای دستیابی به هدف تان شامل پاسخ های صریح به تمام آن سوالات است. در همان زمان، نیاز به کمی انعطاف پذیری است، در صورتی که اصلا نمی دانید آینده چه چیزی را برای شما نگه داشته است. به طور طبیعی، بسیاری از تغییرات زندگی به هدف مالی بستگی دارد اما بسیاری از اهداف در واقع با مسائل کوچک زندگی به پایان می رسد.

اگر می خواهید یک مرحله از برنامه را اجرا کنید، برنامۀ کلی شما نباید خراب شود. در عوض، برنامه تان باید کمی دارای انعطاف باشد.

هدف مالی

 2. کمی واقعیت به برنامه تان اضافه کنید.

چطور آن میزان از انعطاف پذیری را اضافه می کنید؟ بهترین چیزی که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید که برنامه بر اساس واقعیت است.

اغلب مردم اهداف ذخیره یا دیگر هدف هایی را که خارج از دسترس است را تعیین می کنند. شخصی که با چک های پرداختی زندگی می کند به طور ناگهانی در یک سال از شر بدهی ها خلاص نمی شود.

در عوض به چیزی که واقعا می توانید در آن موفق شوید نگاه کنید. اگر هدفی برای رها شدن از بدهی ها در طول پنج سال دارید، آیا می توانید واقعا 60/1 از آن میزان را در این ماه پرداخت کنید؟ اگر هدف تان در کوتاه مدت واقعی نیست، در بلند مدت نیز واقعی نخواهد بود.

 3. نقاط عطف کوچک ایجاد کنید.

در حقیقت، تمرکز بر بازه های زمانی کوتاه روشی عالی برای دستیابی به اهداف مالی است.

اگر بگوییم که هدف شما ذخیرۀ 50000 دلار از یک بیزینس باشد. بجای اینکه هدف تان را در یک بازۀ طولانی در نظر بگیرید، آن را به نقاط عطف کوچک تر تقسیم کنید. هدف شما ذخیرۀ 10000 دلار برای امسال است. هدف شما ذخیرۀ 800 دلار برای این ماه است. شما نیاز دارید تا 175 دلار در این هفته ذخیره کنید.

هنگامی که هدف تان را به قطعات کوچک تر تقسیم می کنید، اقدامات روز به روزی که باید انجام دهید تا به هدفتان برسید واضح تر می شوند. آسان تر است که بفهمید چطور 175 دلار برای این هفته تا اینکه 500 دلار تا پنج سال آینده ذخیره کنید.

 4. برنامه تان را خودکار کنید.

هنگامی که هدف مالی تان به نقاط عطف کوچک تری تقسیم می شوند، تمام برنامه را خودکار کنید. یک سیستم انتقال ذخیره خودکار در بانک تان تعیین کنید تا هر هفته 175 دلار به حساب ذخیره سازی تان اضافه کند.

انجام این کار دو هدف دارد. ابتدا، این کار شما را به سمت هدفتان پیش می برد بدون آنکه تصمیماتی بگیرید. دوم، آن شما را در موقعیتی قرار می دهد که شما را متمرکز می کند تا بفهمید چگونه پس از تعیین هدف تان زندگی کنید.

هدف مالی

 5. آن را از دسترسی آسان خارج کنید.

هنگامی که ذخیره سازی آغاز می شود، ممکن است بسیار وسوسه انگیز باشد که آن پول را برای اهداف دیگر صرف کنید. اما هیچ راهی برای دسترسی به آن پول وجود ندارد زیرا تصمیمات نوسانی چیزی نخواهد داشت. شما نباید برای مثال از طریق کارت ATM به ذخیره های تان دسترسی داشته باشید.

در عوض، پول تان را در یک موسسه مالی ذخیره می کنید. تصمیم گیری درباره اینکه از یک حساب ذخیره در بانک استفاده کنید یا از یک حساب سرمایه گذاری به شما بستگی دارد، اما ذخیره شما برای هدفتان نباید درجایی باشد که شما را دچار وسوسه کند. این چیزی است که نیاز به صندوق اورژانسی را نشان می دهد.

این مراحل شما را به سمت هر هدف مالی ای که می خواهید تصور کنید هدایت می کند. تمام چیزی که نیاز است رویا و تعهد است.

Trent Hamm موسس وب سایت مالی شخصی TheSimpleDollar.Com که برای مصرف کنندگان منابع و ابزاری جهت اطلاع رسانی در راستای تصمیمات مالی فراهم کرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)