این ها محبوب ترین ارز دیجیتالی سه سال اخیر هستند

  • توسط pooladmin
  • 18/06/2019
  • 0
ارز دیجیتالی

در رابطه با بیتکوین، صحبت های زیادی در مورد ارز دیجیتالیِ جایگزین وجود دارد و بیشتر آن ها قانونی هستند. بسیاری از ارزهای دیجیتالی جایگزین از معدن استخراج شده اند که باعث می شود تا قانونی بودن شان را از دست بدهند. اگر یک سکه از پیش استخراج شده باشد به صورت خودکار، از فهرست سرمایه گذاری دیجیتال تان خط می خورند.

علاوه بر این، بسیاری از آن ها دارای نرخ پذیرش نیستند تا نقدینگی یا امنیت را پیشنهاد بدهند. ارزهای دیجیتالی جایگزین مبتدی در هر زمانی در دسترس هستند. ارزهای دیجیتالی جایگزین، علت اصلی اختلاف بسیاری از منتقدان درباره ی ارز رمزها هستند، کسانی که چگونگی ساخت ارز رمز ها را ساده می پندارند. البته این کار آسان نبود تا زمانی که بیتکوین نمونه ای از آن را نشان داد.

از سال 2013 تا 2015 سه عدد از ارز رمزها ثابت باقی مانده است: آن ها به ترتیب شامل بیتکوین، اتریم، ریپل و لایتکوین می باشد. بیتکوین نسبت به بقیه ی گزینه ها شناخته تر شد. تغییر بزرگ در سال 2014 زمانی که ریپل، لایتکوین را به عنوان دومین ارز دیجیتالیِ جایگزین بزرگ در مارکت غافلگیر کرد، اتفاق افتاد. در دسامبر 2015، ریپل در جایگاه بازار سرمایه به ارزش 211.089.007 دلار ، لایتکوین به ارزش 151.006.662 و بیتکوین به ارزش 6.596.631.791 قرار گرفتند.

در ادامۀ این سه ارز دیجیتالی برتر، حجم معاملات بسیاری وجود دارد. گزینه های ثابت در طول دو سال اخیر شامل Degecoin ، Bitshares، Stellar و Maidsafe coin زیر نظر سه ارز دیجیتالی جایگزین برتر دیگر می شود.

 2. ارز دیجیتالی اتریم

محبوب ترین بیتکوین با فناوری 2.0، اتریم می باشد که شامل افزایش قیمت قابل قبول YTD با توجه به سوالاتِ پیرامون محدودیت اندازه بلاک در بیتکوین می شود و آن را به عنوان دومین ارز دیجیتالی جایگزین ارائه می کند.

ارز دیجیتالی نزدیک به 20 میلیون دلار افزایش یافت تا اطمینان دهد که این پروژه شروع به کار می کند. و بسیاری از مردم باور دارند که اتریم چیزی را که بیتکوین نتوانست به دست می آورد.

 3. ارز دیجیتالی ریپل

ریپل متفاوت با بیتکوین و لایتکوین است. اولین تفاوت ان این است که از پیش استخراج شده است. به این معنا که گزینه ی مناسبی برای یک سرمایه گذار نیست، و اینکه بیش از 90 درصد بازار سرمایه ی آن در طول دو سال گذشته در نظر گرفته نشده است.

ریپل خودش را به عنوان یک سیستم بزرگ پرداختی در نظر می گیرد که شامل عملکردهایی مانند تبادل ارز دیجیتال و شبکه ی پرداخت توسط یک شرکت خصوصی می باشد. پروتکل ریپل یک پروتکل ِ منبع باز توزیع با ارز مختص خود که است XRP یا ریپل نامیده می شود. ریپل به عنوان منبع ایده ای برای بسیاری از سازمان های مالی خصوصی که به دنبال بیتکوین هستند خدمات ارائه می کند.

در سال های اخیر، تمرکزش را از جنبش های رمز ارز دور کرده تا بر روی مارکت بانک داری، شاید نمادی از همکاری میان صنعت مالی و مدل ریپل تمرکز کند. علاوه بر این، مالکان بانک های آمریکایی بر این باورند که از دیدگاه یک بانک سیستم های ارزی توزیع شده مانند ریپل مزایای بیشتری نبست به رمز ارزهایی مانند بیتکوین دارند.

 4. ارز دیجیتالی لایتکوین

لایتکوین شناخته شده ترین رمز ارز است که توسط چارلز لی که درحال حاضر به عنوان مدیریت مهندسی ِ Cobinas کار می کند، طراحی شده است. این ارز اینترنتی از دیدگاه کاربر بسیار شبیه به بیتکوین است.

لایتکوین همانند بیتکوین جهانی و دارای منبع باز است که همراه با امنیت شبکه به طور کامل انتقال می یابد. برخی از افراد به سرعت انتقال بالای لایتکوین نسبت به بیتکوین اشاره می کنند.

لایتکوین ها یکی از تجربه های ثابت شده رمز ارزها بر مارکت می باشند و الگوریتم اثبات شان از اسکریپت/ رمزنگاری، شکل دیگر رمزگذاری ، بیتکوین استفاده می کند. چارلی لی سیستمی مانند نقره در مقایسه با طلای بیتکوین پیش بینی کرد. او همچنین پیش بینی کرد که شاید زمانی فرا رسد که شبکۀ بیتکوین نتواند خودش را به عنوان شبکۀ انتقال بعد از یک مدت مشخص مدیریت کند و در عوض لایتکوین بتواند هرچیز غیرمنتظره ای را مدیریت کند.

جمع بندی

من کارشناس تجارت رمز ارزها نیستم اما درصورتی که شما در این زمینه کارشناس هستید بهترین کار تمرکز کردن بر روی بیتکوین هاست. اگر کسی با تفاوت های جزئی ِ رمز ارزها مشکلی نداشته باشد، دلیلی برای انتخاب گزینه های دیگر وجود ندارد، اگرچه لایتکوین می تواند ارزان تر  و معقول تر باشد اما بیشتر از آنچه که حاضرید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید. اگر فرد دیگری این کار را انجام داده است بدان معنا نیست که لایتکوین و ریپل یا گزینه های دیگر می تواند انتخاب خوبی برای شما باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)