تعریف پول و نقش آن در تجارت چیست؟

  • توسط pooladmin
  • 28/06/2019
  • 0
پول

واژه نامه ی اقتصاد پول را به شکل زیر تعریف می کند:

پول کالایی است که به شکل ابزار مبادله در انتقالات عمل می کند. گفته می شود که پول، به عنوان واحد شمارش، یک ذخیره ی ارزشمند، و ابزار مبادله است. بسیاری دریافتند که دو مورد اول ویژگی های غیر ملموس است که از سومی می آید. در حقیقت کالاهای دیگر اغلب از ذخیره های ارزشمند میان مدت بهتر هستند، زیرا آن ها در طول زمان از طریق تورم یا سرنگونی دولت تنزل می یابند.

تعریف پول

بنابراین پول، تنها یک تکه کاغذ نیست. آن ابزار مبادله ای است که تجارت را تسهیل می کند. تصور کنید که من دارای یک کارت هاکی Wayne Gretzky باشم و قصد دارم تا آن را با یک جفت کفش نو عوض کنم. بدون استفاده از پول، فردی را پیدا می کنم یا تعداد آدم هایی که کفش های اضافی دارند و به دنبال کارت هاکی Wayne Gretzky هستند. این کاملا متفاوت است. این به عنوان توافق دو گانه شناخته شده است:

توافق دو گانه موقعیتی است که تامین کننده ی کالای الف ، کالای ب را می خواهد و تامین کننده ی کالای ب ، کالای الف را می خواهد. نکته این است که پول، رویکرد منعطف تری نسبت به داد و ستد دارد، که دارای توافق دو گانه از مسائل است. به عنوان توافق دوگانه ی نیازها نیز شناخته شده است.

از آن جایی که پول یک ابزار شناخته شده جهت مبادله است، من فردی را که یک جفت کفش نو داشته باشد و دنبال یک کارت هاکی Wayne Gretzky بگردد پیدا نکردم. من فقط دنبال فردی هستم تا یک کارت هاکی Wayne Gretzky از من بخرد تا با پولِ آن یک جفت کفش نو در Footlocker بخرم. این مسئله ی خیلی ساده تری است، و بنابراین زندگی ما بسیار ساده تر می شود، و اقتصادمان با وجود پول موثر تر خواهد شد.

پول چگونه اندازه گیری می شود

این که پول، از چه چیزی تشکیل می شود و یا نمی شود ، تعریف زیر توسط رزرو بانک فدرال ِ نیویورک آورده شده است:

فدرال رزرو به صورت هفتگی و ماهانه اطلاعاتی را بر M1 ، M2 و M3 (مجموع پول در یک دوره ی خاص) و اطلاعاتی را بر مقدار کل بدهی بخش های غیرمالی اقتصاد آمریکا منتشر می کند. عرضه ی پول ، میزان نقدینگی یا صرف هزینه ی متفاوتی را منعکس می کند، که انواع متفاوت پول را داراست. باریک ترین ارزیابی M1 که به نقد ترین فرم پول، محدود می شود و شامل واحد ارزی در دست عموم مردم است، چک های مسافرتی، سپرده ی تقاضا، و دیگر سپرده هایی که در مقابل چک های نوشته شده است. M2 شامل M1 بعلاوه ی حساب های ذخیره سازی، سپرده های مدت دار زیر 100000 دلار ، و موازنه در صندوق سرمایه گذاری بازار پول می شود. M3 شامل M2 و مقدار پول زیاد (100000 دلار یا بیشتر) در سپرده های مدت دار ، تعادل در موسسات مالی، بازپرداخت بدهی توسط موسسات مالی، و یورو دلارهایی که توسط ساکنان شعبه های خارجی بانک های امریکا و تمام بانک های کانادا و انگلستان نگه داری می شود.

بنابراین چندین طبقه بندی برای پول، وجود دارد. توجه داشته باشید که کارت های اعتباری شکلی از پول، نیستند.

توجه داشته باشید که پول، به همان میزان با ارزش نیست. ما نمی توانیم خودمان را با چاپ پول بیشتر ثروتمند سازیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید