برنامه ریزی حقوق بازنشستگی در آمریکا

  • توسط محمد عطاری
  • 25/05/2019
  • 0
حقوق بازنشستگی

برنامه ریزی های حقوق بازنشستگی یکی از متد های کلیدی برای داشتن ذخیره مالی بعد از بازنشستگی در آمریکا به حساب می آید و با اینکه دولت از مشاغل نمی خواهد که چنین برنامه ریزی هایی را برای کارکنان خود فراهم کنند، اما تخفیف های مالیاتی بسیار خوبی برای شرکت هایی که چنین برنامه هایی برای کارکنان خود فراهم می کند تخصیص می دهد.

در سال های اخیر، برنامه های مشارکتی و حساب های بازنشستگی فردی (IRA ها) در تجارت های کوچک، افراد مستقل، و کارکنان آزاد به یک مسئله عادی تبدیل شده است. این پرداختی های ثابت ماهانه که می تواند توسط کارفرما تعیین نیز بشود، به صورت شخصی و توسط خود کارکنان به حساب های پس انداز ایشان انتقال داده می شود.

 

آیا مشاغل باید برنامه های حقوق بازنشستگی به کارکنان خود ارائه دهند؟

هیچ قانونی وجود ندارد که مشاغل را مجبور به ارائه برنامه های حقوق بازنشستگی به کارکنان خود بکند، با این جال حقوق بازنشستگی توسط چندین مامور مراقبتی در آمریکا تنظیم می شود که در مقیاس بزرگتر به تعیین مزایای تعلق گرفته از سوی مشاغل بزرگتر به کارکنان آن ها، مثل پوشش های بیمه ای، کمک می کند.

وبسایت سازمان ایالتی اینگونه شرح می دهد که” نمایندگی حمع آوری مالیات دولت فدرال، بخش خدمات درآمد داخلی اکثر قوانین مربوط به حقوق بازنشستگی را تعیین می کنند و یک آژانس سازمان کار نیز آن قوانین را برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده بررسی می کند. یک اداره دولتی دیگر، شرکت ضامن سود دهی حقوق بازنشستگی، سود بازنشسته ها را بر طبق حقوق بازنشستگی خصوصی تضمین می کند. یک سری قوانین در دهه 1980 وضع شدند و در دهه 1990 پرداختی های اولیه را برای این نوع بیمه تسریع کردند و با جدیت تمام کارفرمایان را مسئول سلامت برنامه های مالی کردند.”

با این حال، برنامه امنیت اجتماعی بهترین روشی است که به وسیله آن دولت آمریکا از مشاغل می خواهد که به کارمندان خود گزینه های بلند مدت ذخیره حقوق بازنشستگی را پیشنهاد بدهند.

حقوق بازنشستگی

مزیت های کارمند فدرال بودن: امنیت اجتماعی

کارمندان دولت فدرال- شامل اعضای خدمات نظامی و شهری به علاوه مجروحان جنگی- چندین روش مختلف برای حقوق بازنشستگی خود را در دسترس می بینند، اما مهترین برنامه ای که از سوی دولت اجرا می شود امنیت اجتماعی می باشد که بعد از بازنشستگی در سن 65 سالگی یا بیشتر در دسترس می باشد.

اگرچه این برنامه توسط اداره امنیت اجتماعی اجرا می شود، سرمایه این برنامه از مالیات های پرداختی کارکنان و کارفرماها به دست می آید. با این حال، در سال های اخیر و با بررسی های بیشتر به این نتیجه رسیده اند که مزایای پرداختی به افراد بعد از بازنشستگی تنها بخشی از نیازهای وی را برطرف می کند.

به خصوص بعد از بازنشستگی بسیاری از افرادی که بعد از جنگ مجروح شده اند، بچه های مجروحان قبلی، سیاست مداران بیم داشتند که دولت نتواند بدون افزایش مالیات یا کاهش مزایای پرداختی به بازنشسته ها به تمامی تعهدات خود عمل کند.

 

مدیریت برنامه تخصیص بودجه تعیین شده و IRA ها

در سال های اخیر، شرکت های زیادی به سمت برنامه های تخصیص بودجه تعیین شده رفته اند که در آن کارمندان مبلغی ثابت را به عنوان بخشی از حقوق خود دریافت می کنند و در نتیجه خود باید حساب ذخیره بازنشستگی خود را مدیریت کنند.

در این مدل از برنامه ریزی بازنشستگی، شرکت دیگر مجبور نیست مبلغی را به سرمایه ذخیره ای کارمندان خود اختصاص دهد، ولی خیلی از شرکت ها تصمیم می گیریند که با توجه به نتایج مذاکره خود بر سر قرارداد، این کار را انجام دهند. در هر صورت، خود کارمند موظف است که ان بخش از حقوق خود را که ذخیره می کند، مدیریت کند.

هرچند که اختصاص یک سرمایه برای بازنشستگی در یک حساب انفرادی (IRA) در یک بانک کار سختی نیست، مدیریت سرمایه گذاری در یک حساب پس انداز برای کارکنان آزاد و کارکنان مستقل بسیار دلهره آور است. متاسفانه مقدار پولی که این افراد بعد از بازنشستگی خود دارند، وابسته به مقدار سرمایه گذاری است که از درآمد خود انجام داده اند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)