چطور سرمایه گذاری کنیم؟ راهنمای ساده برای افزایش ثروت خود در 2019

  • توسط محمد عطاری
  • 10/07/2019
  • 0
سرمایه گذاری

یافتن روش مناسب برای این کار می تواند واقعا چالش برانگیز باشد. و مطمئنم با من هم عقیده خواهید بود اگر بگویم:

هیچ کمبود اطلاعاتی در این زمینه در عصر دیجیتال وجود ندارد.

با این حال اطلاعات خیلی زیاد نیز می تواند ابهام آمیز باشد. به همین خاطر ما راهنمایی برای شما آماده کرده ایم تا به آنچه که از سرمایه گذاری می خواهید برسید. این راهنما منبع خوبی برای تازه کارانی است که می خواهند برای رسیدن به اهداف مالی خود شروع به این کار کنند.

ما این اطلاعات را به نحوی قرار داده ایم که قابل درک باشد و خیلی پیچیده نباشد. در زیر شما همه آن چیزی که برای شروع  و آماده سازی مالی خود برای آینده نیاز دارید را پیدا می کنید.

 

چطور سرمایه گذاری کنیم

 

وقتی که میخواهید روش های سرمایه گذاری را بدانید بهتر است که از پایه شروع کنید. مطمئن هستم که همه مشاوران اقتصادی با آن موافق هستند. این مفاهیم پایه شامل هدف گذاری درست و تعیین جایی است که سرمایه گذاری در آن به بهترین نحو شما را به هدفتان می رساند.

سرمایه گذاری برای تازه کاران

وقتی که سرمایه گذاری می کنید، کاری که در واقع انجام میدهید خریدن قسمتی از یک شرکت یا کالا با این باور است که ارزش آن شرکت یا کالا در طی زمان افزایش خواهد یافت.

فراموش نکنید:

سرمایه گذاری یک برنامه سریع پولدار شدن نیست بلکه روشی است برای افزایش دائمی پولی که هم اکنون دارید. خبر خوب این است که اگر چه این کار به نوعی ثروت شما را افزایش می دهد، به پول زیادی برای شروع نیاز ندارید.

منافع مشترک باعث می شوند که حتی مقادیر کم پول بتواند در طی زمان به ثروت خوبی تبدیل شوند که به شما اجازه انتخاب درست را برای سرمایه گذاری می دهد.

سرمایه گذاری

چرا باید سرمایه گذاری کنم؟

وقتی که می خواهید تصمیم بگیرید که در کجا سرمایه گذاری کنید، گزینه های زیادی خواهید داشت. این گزینه ها شامل:

1. بازار سهام

یکی از معمول ترین و مسلما سودآورترین مکان برای این کار ورود به بازار سهام است. وقتی که یک سهم را می خرید شما صاحب بخش کوچکی از شرکتی که سهامش راخریده اید می شوید. وقتی که شرکت سود کند، آن ها ممکن است بخشی از ان سود را بر اساس مقدار سهامی که خریده اید به شما بپردازند. وقتی که ارزش شرکت در طی زمان افزایش یابد، قیمت سهامی که شما خریداری کرده اید نیز افزایش می یابد که بدین معناست که شما می توانید آن را آینده با سود بفروشید.

2. سرمایه گذاری بر روی اوراق قرضه

وقتی که اوراق قرضه میخرید، شما در واقع به یک شرکت یا دولت وام داده اید ( برای آمریکایی ها این گزینه، دولت آمریکا است ولی شما می توانید اوراق خارجی نیز خریداری کنید). دولت و یا شرکتی که این اوراق را می فروشند، پس از اتمام چرخه اعتبار اوراق قرضه سود وام را به شما پرداخت می کنند. اوراق قرضه معمولا ریسک کمتری نسبت به سهام دارند با این حال پتانسیل برگشتی ان ها هم بسیار پایین تر است.

3. سرمایه گذاری مشترک

به جای خریدن تنها یک سهام، سرمایه گذاری مشترک به شما این اجازه را می دهد که در یک خرید یک سبد سهام را خریداری کنید. سهام در این روش معمولا توسط مدیر آن مجموعه انتخاب و مدیریت می شوند.

نکته مهم:

مدیر محموعه یک هزینه درصدی پایه برای خودش در نظر می گیرد. اکثر اوقات این هزینه باعث می شود که سهام داران نتوانند به رشد چندانی برسند. همچنین اکثر سهام داران این مجموعه در واقع به صدر بازار سهام نمی رسند.

4. حساب های پس انداز

کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری ( و احتمالا بدترین آن) قرار دادن پول در حساب های پس انداز و جمع آوری سود است. با این حال همانطور که می دانید، ریسک پایین درآمد پایین به همراه دارد. ریسک قرار دادن پول خود در حساب های پس انداز ناچیز است و معمولا بدون بازگشت هستند یا مقدار آن بسیار کم است.

با این حال، حساب های پس انداز نقشی در سرمایه گذاری دارند همان طور که به شما اجازه می دهند که پول خود را که می توانید برای خرید دیگر تجارت ها یا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید، بدون هیچ ریسکی جمع کنید.

5. کالاهای فیزیکی

کالاهای فیزیکی نوعی از سرمایه گذاری هستند که شما به صورت فیزیکی صاحب آن ها هستید مثل طلا و نقره. این کالاهای فیزیکی مانند یک محافظ در برابر شرایط بد اقتصادی عمل می کنند.

سرمایه گذاری

بهترین روش سرمایه گذاری در دهه 20 زندگی

هیچ وقت برای ورود به این کار زود نیست. در واقع فقط چند سال سرمایه گذاری زودتر می تواند منتج به چند صد هزار دلار پول بیشتر در زمان بازنشستگی شود. وقتی که در دهه 20 زندگی خود سرمایه گذاری می کنید، بهترین راه شروع تمرکز بر روی پرداخت بدهی هایی که ممکن است داشته باشید مثل وام های دانشجویی و کارت های اعتباری می باشد. قرض دقیقا برعکس سرمایه گذاری عمل می کند و ثروتشما را به جای افزایش کاهش می دهد پس خلاص شدن از شر بدهی ها می تواند اولین هدف شما باشد.

وقتی که هدف خود را تحت کنترل در آوردید به دنبال بازار سهام برای سرمایه گذاری باشید. تا جایی که می توانید اطلاعات جمع آوری کنید و شرکت هایی که توانایی رشد در طی زمان دارند را مشخص کنید.

ما بعدا راجب روش های پیدا کردن سرمایه گذای خوب صحبت می کنیم ولی فعلا باید بدانید که وقتی چند شرکت را انتخاب کردید دیگر مهم نیست چقدر می توانید سرمایه وارد کنید. بهترین راه این است که تا جایی که می توانید این کار را انجام دهید اما اگر در 20 سالگی شروع به صرف حتی چند هزار دلار در سال در این زمینه بکنید، به خوبی برای بازنشستگی خود آماده خواهید بود.

سرمایه گذاری

چطور سرمایه گذاری کنیم که پول در بیاوریم

 

خیلی از افراد به این کار به عنوان یک درآمد نگاه می کنند و برخی از افراد با خرید و فروش سهام موفق به گذران زندگی هم می شوند. این پر زرق و برق ترین نوع سرمایه گذاری نیز می باشد اما مدلی نیست که همه افراد از آن سود ببرند. اکثر افراد از انواع بلند مدت آن سود میبرند. در این حالت شما باید پول خود را برای 10 یا 20 سال در بازار سهام نگه دارید. سرمایه گذاری های بلند مدت و ارزشمند روشی است که افراد را در بازنشستگی به ثروت می رساند.

بهترین روش سرمایه گذای کوتاه مدت

سرمایه گذاران کوتاه مدت با خرید و فروش سهام در مدت زمان کوتاه به جای خرید و نگه داشتن آن ها برای چندین سال کسب درآمد می کنند. درحالی که با انجام این کار کسب درآمد می کنید، فرقی ندارد که چقدر در این زمینه مهارت داشته بشید، همیشه عنصر شانس دخیل است.

این نکته را در نظر داشته باشید:

برای سرمایه گذاران تازه کار، تجارت کوتاه مدت تقریبا به صورت کامل به شانس بستگی دارد و به راحتی می توانید به همان اندازه و یا حتی بیشتر از سود خود را از دست بدهید. به جای فکر کردن در مورد سرمایه گذاری به عنوان روشی برای کسب درآمد کوتاه مدت، بهتر است به آن به عنوان روشی برای کسب درآمد بلند مدت نگاه کنید.

در نظر داشته باشید که در هر دو صورت شما در حال پول در آوردن هستید. البته در روش بلند مدت، می توانید ریسک خود را به حداقل رسانده و مانع تاثیرات گاها مخرب نوسانات و سقوط قیمت شوید.

سرمایه گذاری

کجا سرمایه گذاری کنیم تا بازپرداخت خوبی داشته باشیم؟

 

سرمایه گذاری برای بازپرداخت کم بسیار ساده و کاملا امن است. برای مثال، می توانید پول خود را در اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قرار دهید و مطمئن باشید که سالانه 2-3 درصد به عنوان سود دریافت می کنید. مشکل اینجاست که بازپرداخت 2-3 درصدی برای رسیدن به اهداف بازنشستگی اکثر افراد کافی نیست. برای داشتن ثروت کافی به منظور بازنشستگی راحت، باید به دنبال بازپرداخت های بالاتر باشید.

بهترین مکان با اختلاف زیاد برای بازپرداخت بالا بازار سهام است ک قانون شماره 1 آن سرمایه گذاری و خرید شرکت های عالی در حال فروش است.

یک شرکت عالی، شرکتی است که در طی سال های متمادی به رشد خود ادامه داده و از همه چالش هایی که بازار در پیش روی وی قرار می دهد جان سالم به در ببرد. اگر توانایی یافتن چنین شرکت هایی را دارید، رسیدن به بازپرداخت سالانه 15% و بیشتر در دسترس خواهد بود.

دیگر گزینه های ورود به این کار عبارتند از:

شاخص سرمایه گذاری

در طی 90 سال گذشته، S&P 500 – که شاخص 500 شرکت بزرگ آمریکا و بازتاب خوبی از بازار سهام می باشد-  موفق شده است بازپرداخت سالانه 9.8% داشته باشد. این بدان معناست که اگر شما بدون هیچ گونه تحقیقات و انتخاب سهام پول خود را در S&P 500 سرمایه گذاری می کردید، می توانستید انتظار کسب 3-4 برابر بیشتر از سرمایه گذاری مشترک و 10 برابر بیشتر از سرمایه گذاری در حساب پس انداز را داشته باشید.

401(k)

سرمایه گذاری در 401(k) روش دیگری برای ورود به بازار سهام می باشد. ارزش واقعی یک 401(k) موقعی به دست می آید که کارفرمای شما بخواهد بخشی از مشارکت شما را تطبیق دهد. این در واقع پول رایگانی ست که سرمایه شما را بدون در نظر گرفتن تغییرات بازار دو برابر می کند و مطمئنا روشی است که اگر امکان آن را دارید باید از آن استفاده کنید. وقتی که به بالاترین حد سرمایه برسید که کارفرمای شما بخواهد برای یک سال را تطبیق بدهد، دیگر سرمایه گذاری در 401(k) مطلوب نخواهد بود.

سرمایه گذاری

بهترین راه سرمایه گذاری چیست؟

 

از گزینه های موجود این کار، سرمایه گذاری در بازار سهام گزینه ایست که بیشترین پتانسیل را برای پاداش به شما پیشنهاد می دهد. با این حال شما نمی توانید با چشم بسته پول خود را در سهام اتفاقی بگذارید و انتظار بازپرداخت بالا هم داشته باشید.

خط آخر:

برای موفقیت در بازار سهام، باید یک سیستم یا یک استراتژی داشته باشید. اکنون می خواهم چیزی را به شما معرفی کنم که معتقدم بهترین استراتژی موجود برای این کار می باشد – قانون شماره 1 سرمایه گذاری

 

استراتژی سرمایه گذاری قانون شماره 1 سرمایه گذاری

 

قانون شماره 1 سرمایه گذاری رویه ای برای یافتن شرکت های فوق العاده با قیمتی که آن ها را جذاب می کند است. ستون های این پروسه 4 عامل قانون شماره 1 سرمایه گذاری می باشند که راهنمایی برای تعیین ارزش سرمایه گذاری یک شرکت می باشند.

 

4 عامل سرمایه گذاری موفق :

مدیریت

یکی از عوامل مهم برای آنالیز پتانسیل یک شرکت مدیریت آن است. شرکت ها با افرادی که آن ها را هدایت می کنند زندگی کرده و می میرند و باید مطمئن شوید که شرکتی که در آن سرمایه گذاری می کنید توسط افراد صادق، با استعداد و متعهد مدیریت شود. قبل از سرمایه گذاری در یک شرکت، زمانی را صرف آشنایی کامل با مدیریت آن بکنید و مطمئن شوید که به آن ها برای رشد و توسعه شرکت اطمینان دارید.

معنا

اگر می خواهید در یک شرکت سرمایه گذاری کنید باید برای شما معنای شخصی داشته باشد. چند دلیل برای اهمیت این موضوع وجود دارند. یکی از آن ها، شما شرکت هایی که برای شما معنا داشته باشند را بهتر درک می کنید. این بدین معناست که شما بهتر می توانید آینده شرکت را آنالیز کنید. سرمایه گذاری در شرکتبی که برای شما معنا دارد و به آن اعتقاد دارید باعث می شود که شما تمایل بیشتری برای تخقیق درباره آن دارید و همیشهدر جریان اتفاقات درون آن هستید – که در نهایت بخش مهمی از سرمایه گذار موفق بودن است.

خندق

اگر یک شرکت خندق داشته باشد، بدان معناست که رقیبان نمی توانند به راحتی وارد شده و بخشی از سهم بازار شرکت را برای خود بردارند.

حاشیه امنیت

آخرین عامل مهم در قانون شماره 1 سرمایه گذاری حاشیه امنیت است. حاشیه امنیت معیار سنجش قیمت فروش سهام یک شرکت در مقایسه با ارزش واقعی شرکت می باشد. تفاوت بین قیمت و ارزش یک معیار مهم است چرا که قیمت سهام یک شرکت می تواند دچار تغییرات فراوان شود درحالی که ارزش آن هیچ تغییری نکند.

 

با توجه به قانون شماره 1 سرمایه گذاری هدف پیدا کردن شرکت های خوب با قیمت تخفیف دار ( 50 درصد ارزش واقعی) می باشد. با استفاده از ماشین حساب حاشیه امنیت، می توانید مشخص کنید که قیمت فروش سهام یک شرکت مرتبط با ارزش واقعی آن است یا خیر.

سرمایه گذاری

چطور در سهام سرمایه گذاری کنیم

شروع این کار ساده است. پلتفورم های خرید و فروش آنلاین مثل TD Ameritrade و خیلی پلتفورم های دیگر خرید و فروش سهام را برای سرمایه گذاران تازه کار بدون نیاز به رفتن به شرکت های دلال سهام سنتی بسیار آسان کرده است.

با این حال، به منظور اینکه بهترین شانس برای موفقیت به عنوان یک سرمایه گذار و رسیدن به اهداف بازنشستگی خود را داشته باشید، باید تا جایی که می توانید درباره استراتژی های سرمایه گذاری و نحوه استفاده از آن ها بدانید.

کلاس های خرید و فروش سهام برای تازه کارها

کلاس های خرید و فروش سهام که برای سرمایه گذاران تازه کار طراحی شده اند می توانند همه چیزی که در مورد بازار سهام نیاز دارید از جمله چگونگی انتخاب شرکت های با کیفیت، زمان خرید و زمان فروش، و خیلی چیزهای دیگر را به شما آموزش دهند.

آن ها بدین منظرو طراحی شده اند که شما را مرحله به مرحله با این پروسه آشنا کنند و به شما استراتژی های سرمایه گذاری و روش های استفاده از آن ها را به روشی بسیار موثر تر از بمباران اطلاعتی که گاها مبهم و در تضاد با اطلاعاتی که شما به صورت آنلاین پیدا می کنید است، به شما اموزش می دهند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)