کیفیت شاخص زندگی در 18 کشور برتر دنیا

 • توسط pooladmin
 • 19/11/2019
 • 0
ثروتمند شدن

 

 1. ایالات متحده آمریکا

سرمایه در بازنشستگی : 71 %

کیفیت شاخص زندگی: 76 %

آمریکا امسال و بعد از کسب نتایج ضعیف در هر 4 زیرشاخه، دو رتبه سقوط را تجربه کرد. موارد آسایش به خاطر امتیازهای پایین در برابری حقوق و درآمد به ازای سرمایه سقوط داشته است با اینکه شاخص استخدام بهبود پیدا کرده است.

 1. بریتانیا

سرمایه در بازنشستگی : 56 %

کیفیت شاخص زندگی: 85 %

بریتانیا امسال هم در رتبه 17 باقی می ماند با اینکه در قسمت سرمایه تخصیص داده شده به شاخص فشار مالیاتی افول مشاهده شده است. به علاوه، عملکرد ضعیف در برآورده کردن انتظارات و شاخص هزینه های سلامت، رتبه کلی سلامت آن را کاهش داده است.

 1. اسرائیل

سرمایه در بازنشستگی : 71 %

کیفیت شاخص زندگی: 76 %

سرمایه گذاری اسرائیل در بازنشستگی بالاترین میزان را در بین همه 4 زیر شاخه خود کسب کرده است که با استفاده از بهبود شرایط وام دهی و سود گیری بانک ها به دست آمده است. همچنین امتیاز کیفیت زندگی آن نیز افزایش یافته است.

 1. اتریش

سرمایه در بازنشستگی : 54 %

کیفیت شاخص زندگی: 87 %

علی رقم امتیاز پایین در زمینه سلامت و کیفیت زندگانی، اتریش شاخص های سرمایه در بازنشستگی خود را به خوبی قدرت بخشیده است.

 1. جمهوری چک

سرمایه در بازنشستگی : 69 %

کیفیت شاخص زندگی: 75 %

رتبه جمهوری چک در اشتغال یک و در برابری درآمد 4 است که باعث شده کیفیت زندگانی آن را افزایش دهد. این کشور همچنین پیشرفت قابل ملاحظه ای در میزان خوشحالی داشته است.

 1. آلمان

سرمایه در بازنشستگی : 56 %

کیفیت شاخص زندگی: 82 %

آلمان در هر چهار زیرشاخه خود با افول روبرو شد که این کاهش امتیاز به این خاطر بوده است که سرمایه در بازنشستگی در این کشور در نتیجه فشار مالیاتی، وابستگی در سنین بالا، و شاخصهای مدیریتی با مشکل روبرو شده است.

شاخص زندگی

 1. فنلاند

سرمایه در بازنشستگی : 62 %

کیفیت شاخص زندگی: 92 %

فنلاند بالاترین امتیاز را از لحاظ شادی در بین تمامی کشورهای در لیست داراست که کیفیت زندگانی آن را به طور کلی تا رتبه دوم بالا می برد.

 1. هلند

سرمایه در بازنشستگی : 57 %

کیفیت شاخص زندگی: 82 %

هلند به خاطر کاهش رتبه در کیفیت زندگانی و شاخصهای سلامت که شامل امید به زندگی و عوامل محیطی می شد، از بین ده کشور برتر دنیا بیرون انداخته شد.

 1. لوگزامبورگ

سرمایه در بازنشستگی : 60 %

کیفیت شاخص زندگی: 83 %

لوگزامبورگ با تقویت خود در زمینه هزینه های بیمه سلامت و همچنین هزینه سلامت در ازای سرمایه، رتبه 1 را در سلامت از آن خود کرده است.

 1. استرالیا

سرمایه در شاص بازنشستگی : 77 %

کیفیت شاخص زندگی: 81 %

استرالیا امسال سه رتبه سقوط کرده است که در نتیجه سقوط در ناحیه کیفیت زندگانی و سرمایه در بازنشستگی بوده است. البته هنوز هم بهترین عملکرد استرالیا در مورد آخر می باشد.

 1. کانادا

سرمایه در بازنشستگی : 73 %

کیفیت شاخص زندگی: 82 %

کانادا نشان دهنده میانه روی است به طوری که هیچ کدام از شاخصهای آن بالاترین یا پایین ترین رتبه را نمیگیرند. با این حال، کشور در این سال کمی پیشرفت داده است که مدیون امتیازهای بالاتر در برابری درآمد و استخدام در دسته کیفیت زندگی می باشد.

 1. دانمارک

سرمایه در بازنشستگی : 60 %

کیفیت شاخص زندگی: 93 %

دانمارک رتبه یک در کیفیت زندگانی را کسب می کند که در آن شادی، کیفیت هوا و عوامل محیطی در 10 تای اول قرار می گیرند.

شاخص زندگی

 1. سوئد

سرمایه در بازنشستگی : 65 %

کیفیت شاخص زندگی: 89 %

با توجه به سال قبل، سوئد در دسته های سرمایه در بازنشستگی، کیفیت زندگانی، و سلامت سقوط داشته است. البته با توجه به امتیاز خوب در استخدام توانست با بالا بردن رتبه کیفیت زندگی خود را بالا بکشد.

 1. نیوزیلند

سرمایه در بازنشستگی : 79 %

کیفیت شاخص زندگی: 89 %

جدای از هر چیزی، نیوزیلند با ثبات است. این سومین سالی است که توانسته جایگاه خود را در بین 5 کشور برتر حفظ کند که این مهم با امتیاز خوب درشادی، کیفیت هوا و عوامل محیطی بدست آمده است.

 1. ایرلند

سرمایه در شاص بازنشستگی : 72 %

کیفیت شاخص زندگی: 83 %

بهبود در سرمایه بازنشستگی و سلامت، رتبه کلی ایرلند را تا 4 بالا کشید. یک امیتاز کم در برابری درآمد عوارض خود را در زمینه کیفیت زندگانی نشان داد.

 1. نروژ

سرمایه در بازنشستگی : 59 %

کیفیت شاخص زندگی: 90 %

در حالی که نروژ در زمینه سرمایه بازنشستگی خیلی پایین است که به خاطر امتیاز پایین فشار مالیاتی و نرخ سود می باشد، این کشور اسکاندیناویایی در زمینه سلامت خیلی قدرتمند ظاهر شده است که طول عمر، میزان خرج برای سلامت در ازای سرمایه، و هزینه های بیمه سلامت را بررسی می کند.

 1. سوئیس

سرمایه در بازنشستگی : 77 %

کیفیت شاخص زندگی: 91 %

امسال سوئیس رتبه 1 را از دست داد اما هنوز هم تنها کشوری است که از لحاظ کیفیت زندگی، سرمایه در بازنشستگی و سلامت در بین ده کشور برتر دنیا قرار دارد. سوئیس از لحاظ شادی نیز رتبه ششم را داراست.

 1. ایسلند

سرمایه در بازنشستگی : 72 %

کیفیت شاخص زندگی: 86 %

ایسلند با توجه به سرمایه در بازنشستگی، شاخص سلامت و کیفیت زندگی خود رتبه یک را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)