صاحبان بیزینس چه مقدار پول نیاز دارند تا بازنشسته شوند؟

  • توسط توماج آبرین
  • 29/05/2019
  • 0
صاحبان سرمایه

صاحبان بیزینس چه مقدار پول نیاز دارند تا بازنشسته شوند؟

چه مقدار پول نیاز دارید تا به عنوان یک صاحب بیزینس بازنشسته شوید؟ فکر می کنید فروش حاصل از بیزینس تان میتواند بازنشستگی تان را به لحاظ مالی ساپورت کند اما آیا این کافی است؟ در اینجا آن چه را که نیاز دارید بدانید وجود دارد.

صاحبان بیزینس کوچک؟ امیدوارند تا یک روز بازنشسته شوند؟ درست مثل هرکس دیگری، اقدام مناسب برای رسیدن به آن هدف باید هرچه زودتر آغاز شود. به طور ایده آل، چند دهه پیش از رسیدن به 60 سالگی تان یا هر سالی که می خواهید با کار اجباری خداحافظی کنید.

سوال بعدی: واقعا چه مقدار پول نیاز دارید تا بازنشسته شوید؟ عددتان خیلی با یک کارمند طولانی مدت آمریکایی فرق ندارد اما راهتان برای رسیدن به هدف به طور مشخصی متفاوت باشد. نگاهی به چندین عوامل می اندازیم.

بیزینس تان را بفروشید

شما چیزی دارید که بسیاری از صاحبان بیزینس که هنوز بازنشسته نشده اند ندارند: بیزینسی که می توانید بفروشید، بازنشستگی تان را به لحاظ مالی حمایت می کند اما برای یک لحظه بیایید متمرکز شویم زیرا فروش بیزینس تان به یک مقدار مشخص نیاز به استراتژی و احتمالا تجدید نظر درباره ی نمونه ی بیزینس تان دارد.

تماشای رسانه ی مالی ممکن است این ایده را به شما بدهد که بیزینسی بسازید و سپس آن را به میلیون ها یا میلیارد ها دلار بفروشید، اما بسیاری از بیزینس های کوچک فروش بسیار کمتری دارند. بیزینسی که می خواهد پول بسیاری بدست آورد در ابتدا باید مورد نیاز باشد.

چگونه بیزینس تان را برای فروش آماده می کنید؟

خودتان را غیر ضروری نشان دهید. هیچ کسی نمی خواهد بیزینسی را که توسط یک فرد ساخته شده است را بخرد. اگر شما یک تزئین کننده ی کیک مشهور باشید و هرکسی فکر کند که شما جالب هستید، دچار مشکل می شوید. هیچ کسی بیزینس تان را خریداری نمی کند زیرا هنگامی که آن را رها کنید بیزینسی وجود نخواهد داشت. چطور خودتان را آماده می کنید تا حرکت کنید؟

به ارقام تان نگاه کنید – آیا سود کرده اید؟ آیا کتاب هایتان کامل شده و قابل فهمیدن هستند؟ آیا طی چندین سال رشد و فروش مداوم داشته اید؟

فرآیند های جمع آوری شده – آیا صاحبان جدید می توانند بدون آموزش چیزی از ابتدای کار همه چیز را برعهده بگیرند؟

مشتری های متمایز – نمی توانید بیزینسی را که تنها 1 یا 2 مشتری را نجات داده است بفروشید. اگر در حین انتقال آن را ترک کنند چه اتفاقی می افتد؟

به عنوان صاحبان بیزینس می توانید مقالات زیادی را پیدا کنید که بیزینس تان قابل فروش شود اما اگر امیدوارید که پول کافی بدست می آورید که بازنشستگی تان را به لحاظ مالی حمایت می کنید، تا جای ممکن آن را قابل فروش سازید. حقیقت این است که تعدادی از مردم به قدری بر روی بیزینس شان کار می کنند که به آن باور دارند. بفهمید که دیگران چگونه بیزینس کوچک شما را ارزیابی می کنند. و برای حمایت مالی ِ بازنشستگی تان به میزان فروش بیزینس تان وابسته نباشید.

ذخایر بازنشستگی

به عنوان صاحبان بیزینس برای دوران بازنشستگی نیاز دارید که برنامه ریزی کنید و مقدار پولی را جهت سرمایه گذاری که نیازی به فروش بیزینس تان ندارد کنار بگذارید. برای شروع 401  K اهمیتی ندارد که بیزینس شما بزرگ است یا کوچک. اگر کارمندانی دارید، قوانینی وجود دارد که از شما می خواهد تا برنامه تان را در اختیار کارکنان تان قرار دهید. IRA به شما اجازه نمی دهد که به قدر کافی پول ذخیره کنید تا به هدف بازنشستگی تان برسید. حساب های مالیاتی دیگری نیز وجود دارد که فکر می کنید شاید بتوانند به شما در جهت ذخیره سازی کمک کنند اما 401 K بهترین است.

بازنشستگی تان را به قیمت گذاری تغییر دهید

این اشتباه را نکنید که بسیاری از صاحبان بیزینس های کوچک مرتکب می شوند. هنگامی که از دیگر شرکت ها خرید می کنید، برخی از درصد های قیمت خرید به سمت حمایت مالی از بازنشستگی ِ تمام کارکنان در یک شرکت می رود.

صاحبان بیزینس نیز باید چنین کاری را انجام دهند. محاسبه کنید که چه مقدار نیاز دارید تا به بازنشستگی برسید، دریابید که چه مقدار به طور ماهانه باید هزینه کنید تا به آن هدف دست پیدا کنید، و یا کار کنید تا به قیمت کالاها و خدمات تان برسد. این کار به قدری کوچک است که مشتریان متوجه یک افزایش معنا دار نیز نخواهند شد اما اگر شما به طور ماهانه بازنشستگی تان را به لحاظ مالی ساپورت نکنید به اهدافتان دست پیدا نخواهید کرد.

به چه مقدار پول برای بازنشستگی نیاز دارید؟

جواب شاید خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید باشد. طبق مدیریت امنیت اجتماعی آمریکا، مردی که امروز به سن 65 سالگی می رسد به طور میانگین تا سن 84.3 زندگی خواهد کرد. یک زن 65 ساله نیز تا سن 86/7 زندگی خواهد کرد.

شاید به طور معمول به 60 تا 80 درصد یا بیشتر از حقوق تان در ماه نیاز دارید، این وابسته به نحوه زندگی و جایی که زندگی می کنید است. بیمه سلامت یک هزینه ی بزرگ و بی پایان است. یک بازنشسته و صاحب بیزینس که اخیرا با او صحبت کردیم هزینه ی بیمه ی سلامت او و شوهرش بیشتر از 1000 دلار در ماه می شود.

اگر با سالانه 60000 دلار زندگی کنید، پیش از تورم، 70 درصد آن معادل 42000 دلار می شود.

صاحبان بیزینس

عموما، میانگین مبلغ امنیت اجتماعی ماهانه 1.294 دلار است که کمک کننده است اما هنگامی که تمام هزینه هایتان را اضافه می کنید، مبلغ زیادی نیست. هزینه های ماهانه ی شما شامل این آیتم ها و دیگر آیتم ها می شود:

بیمه ی سلامت

مالیات بر املاک و مستغلات

اجاره و رهن

بیمه ی مسکن

خدمات (گاز، برق، بنزین، کابل، اینترنت)

غذا و دیگر ملزومات

پرداخت ماشین هنگامی که نیاز دارید تا ماشین تان را جایگزین کنید

بیمه ماشین

مالیات بر درآمد (درآمد امنیت اجتماعی برای بسیاری از مردم مالیات است)

برای تعیین اینکه به چه میزان پول به منظور بازنشستگی نیاز دارید، باید خلاصه ای از آن چه که خرج می کنید داشته باشید و همچنین چه میزان پول برای سفر و انجام آن چیزی که دوست دارید در بازنشستگی انجام دهید، نیاز است. این اطلاعات را به برنامه ریز مالی تان بدهید و از او بخواهید تا در تعیین اهداف ذخیره سازی بازنشستگی به شما کمک کند و بفهمید که به چه چیزهایی برای رسیدن به آن هدف نیاز خواهید داشت.

آن چه را که گفتیم به یاد داشته باشید. این ها اعداد بسیار کلی هستند اما چیزی که ما از آن مطمئن هستیم این است که نمی توانید به فروش بیزینس تان تکیه کنید تا تمام دوران بازنشستگی تان را ساپورت کنید. قمار کردن بر درآمد آینده تان به منظور ساپورت کردن دوران بازنشستگی یک حماقت است. هرکسی که به قدر کافی زیاد زندگی کرده باشد می داند که آینده اغلب آن چیزی که ما باور داشتیم نیست.

حرف آخر

از آینده نترسید اما به اینکه چگونه ذخیره سازی برای بازنشستگی را شروع کنید، فکر کنید. بله، حاشیه ها کوچک هستند اما این خیلی مهم است که آن را فراموش کنید تا وقتی که بیزینس قابل اتکا شود.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)