چطور به یک فرد میلیونر تبدیل شویم؟

  • توسط محمد عطاری
  • 02/07/2019
  • 0
فرد میلیونر

شما می خواهید به یک فرد میلیونر تبدیل شوید. هدفتان را می شناسید، اما شاید خیلی دور، خیلی غیرمحتمل و خیلی دست نیافتنی برای شخصی مثل شما به نظر می رسد. شما داستان های موفقیت یک فرد را در تلویزیون شنیده اید اما آن افراد یا پول خود را به ارث برده اند، یا شغل های با درآمد بالا داشتند، یا لاتری برده اند. شاید شما به این فکر کنید که: اگر من هم همانقدر خوش شانس بودم!

خب من برای شما خبرهای خوبی دارم. شما هم می توانیدیک فرد میلیونر شوید و این قضیه هیچ ارتباطی با پول خوانوادگی یا تحصیلات شما ندارد. همه چیز آن مربوط به خود شما می شود.

اگر این هشت فانون را دنبال کنید شما در مسیر میلیونر شدن قرار گرفته اید. آماده اید؟

فرد میلیونر

از قرض دوری کنید

امروزه برای هر چیزی از ماشین گرفته تا لباس و خانه و جواهرات، می توانید وام دریافت کنید. این فرهنگ در بین ما رایج است که شما باید آن چیزی را که می خواهید در همان زمان که می خواهید بدست بیاورید. الان بخرید و بعدا پولش را بپردازید. و بعدا بیشتر بپردازید.

اما این را از من داشته باشید: قرض تله ای برای رویاهای مالی شماست. هر بار که چیزی را به صورت قسطی می خرید چاله ای عمیق تر برای خود آماده می کنید. همان پولی که به وام دهندگان می دهید را می توانید برای آینده خود خرج کنید!

برای مثال وام میان رده ماشین را در نظر بگیرید که قسط ماهیانه 523 دلار و طول مدت 5 سال و نه ما دارد. اگر شما در ماه 500 دلار سرمایه گذاری کنید بعد از 5 سال 40.000 دلار خواهید داشت. و توجه کنید که اگر آن 40.000 دلار را برای بیست سال دیگر سرمایه گذاری کنید به 270.000 دلار می رسید. حالا آن ماشین بعد از 25 سال کجاست؟ به احتمال زیاد در اوراقی فروشی!

حرف آخر اینکه از قرض در هر شرایطی دوری کنید. و اگر در حال حاضر مقداری وام دارید هر چه سریعتر از شر آن ها خلاص شوید.

فرد میلیونر

خیلی زود سرمایه گذاری کنید

علاوه بر دوری از قرض، سرمایه گذاری سریع هم می تواند به شما کمک کند تا یک فرد میلیونر شوید.

اگر شما در 25 سالگی شروع به پس انداز 300 دلار در ماه بکنید، می توانید در 60 سالگی یک فرد میلیونر باشید که در 67 سالگی با دو میلیون دلار خالص بازنشسته شده است. فقط با 300 دلار در ماه! اگر تا 35 سالگی صبر کرده اید، باید ماهی 800 دلار در ماه کنار بگذارید تا در 60 سالگی به یک فرد میلیونر تبدیل شده باشید.

اجازه بدهید یک مدل دیگر نگاه بکنیم.

اگر شما برای 40 سال 300 دلار در ماه پس انداز بکنید ( سن 25 تا 65 سالگی) 1.75 میلیون پس انداز کرده اید. اگر همان 300 دلار را برای 30 سال پس انداز کرده باشید (سن 35 تا 65 سالگی) تنها 651.400 دلار پس انداز کرده اید. باید تا 70 سالگی کار کنید تا به یک میلیون برسید و برای رسیدن به 1.75 میلیون دلار باید تا 75 سالگی کار کنید. آیا می خواهید تا 75 سالگی برای میلیونر شدن صبر کنید؟ من هم نه.

پس در اسرع وقت تا جایی که می توانید سرمایه گذاری کنید.

در مورد پس انداز خود جدی برخورد کنید

اگر شروع به سرمایه گذاری کرده اید، خیلی خوب است، اما در نظر داشته باشید که اگر می خواهید یک فرد میلیونر باشید، مقدار سرمایه گذاری شما به همان اندازه خود عمل سرمایه گذاری مهم است.

میانگین نرخ پس انداز شخصی در آمریکا علاوه بر پس انداز بازنشستگی و مواقع اضطرار، 5.5 درصد است. اگر این درصد را برای درآمد متوسط خانوار حدود 59.000 دلار محاسبه کنیم، حدود 3.245 دلار در سال یا 270 دلار در ماه می شود. با سرمایه گذاری 30 ساله، با فرض 10 درصد بازگشت، آن پول می تواند به 586.256 دلار تبدیل شود. مبلغ خوبی به نظر می رسد نه؟

همینطور است تا وقتی که متوجه بشوید یک زوج به طور میانگین برای هزینه های پزشکی دوران بازنشستگی به 280.000 دلار نیاز دارند و این عدد شامل مراقبت های بلند مدت نمی شود. اگر این مقدار را از مقدار سرمایه گذاری کلی خود کم کنید، تنها 306.000 دلار خواهید داشت. آیا می توانید بیست سال با آن پول زندگی کنید؟ در این شرایط تنها 15.300 دلار در سال خواهید داشت.

اجازه بدهید یک سناریو بهتر را برایتان شرح دهم. اگر 15 درصد از درآمد 59.000 دلاری خود را برای سرمایه گذاری هزینه کنید، در سال 8.850 دلار و در ماه 737 دلار پس انداز خواهید کرد. در طی 30 سال، این مبلغ با فرض 10 درصد به 1.6 میلیون دلار می رسد. و اگر تنها 5 سال دیگر تحمل کنید می توانید 2.3 میلیون دلار درآمد داشته باشید. این مبلغ بسیار بیشتر از 15.300 دلار در سال خواهد بود.

برای سریعتر رسیدن به اهداف خود درآمد خود را افزایش دهید

وقتی در مورد فرد میلیونر شدن صحبت می کند، اغلب مردم می گویند، ” اما کریس، من آن قدر درآمد ندارم. نمی توانم به اندازه کافی پس انداز کنم.” اجازه بدهید یک چیز را همین جا مشخص کنیم: شما برای تبدیل شدن به فرد میلیونر به یک حقوق شش رقمی نیاز ندارید. با این حال،اگر دارید با اعداد بازی می کنید و متوجه شده اید که نمی توانید آن 15 درصد توصیه شده را کنار بگذارید، پس باید درآمد خود را افزایش دهید و می توانید.

چطور این کار را انجام دهید؟ می توانید شغلی پیدا کنید که پرداختی بیشتری دارد. می توایند به صورت موقت شغل دوم اتخاذ کنید. یا می توانید برای افزیش مهارت ها، تقاضا و پتانسیل دریافتی خود آموزش ببینید.

برای مثال، رشته پرستاری را در نظر بگیرید. شما می توانید یک کمک پرستار (CNA)، پرستار عملی با مجوز (LPN)، پرستار دارای دیپلم پرستاری (RN) یا پرستار حرفه ای بشوید. هر کدام از این مشاغل نیازمند سطح خاصی از آموزش و امتحان دارد و حقوق آن ها نیز متفاوت است. یک LPN حدود 45.000 دلار در سال درآمد دارد در حالی که RN حدود 70.000 دلار درآمد کسب می کند.

می بینید به کجا می رویم؟ وقتی که مهارت ها و تخصص خود را بهبود می بخشید، می توانید درآمد خود را افزایش دهید. این کار می تواند به این معنا باشد که تحصیلات بالاتری داشته باشید اما پرداختی آن ارزش تلاش کردن را داشته باشد. اگر نگران هزینه آن هستید برای دریافت بورسیه یا کمک های مالی اقدام کنید. پول همان بیرون است. فقط هیچ وقت وام های دانش آموزی نگیرید.

هزینه های غیرضروری خود را حذف کنید

همانطور که در راستای یک فرد میلیونر شدن کار می کنید، باید مطمئن باشید که پول شما با هدف هزینه می شود. پس بنشینید و هزینه های خود را به طور منظم بررسی کنید. بودجه ماه قبل خود را ملاحظه کنید تا متوجه بشوید که پول شما کجا هدر می شود و یا کجا می توانید هزینه های خود را کاهش دهید. آن پولی است که می توانید سرمایه گذاری کنید.

چند ناحیه ای که می توانید ارزیابی کنید:

  • بیمه – آیا از پس بیمه ماشین و منزل بر می آیید؟ می توانید نرخ بهتری پیدا کنید؟ جست و جو کنید و متوجه آن بشوید. با یک کارمند مستقل جلسه بگذارید تا نواحی ای که می توانید پس انداز کنید را به شما نشان دهد.
  • آنتن / ماهواره – با رقابتی که بین شرکت های پخش فیلم مثل Hulu و Netflix وجود دارد، می توانید برنامه ها و کانال های مورد نظر خود را بدون آنتن نیز تماشا کنید. نیازی به پرداخت 100 دلار در ماه برای چهار کانال C-SPAN نیست.
  • کادو – تسلیم فشار فرهنگی خرید کادو های گرانقیمت برای دوستان و خانواده نشوید. اگر این کار را بکنید، به آن ها فشار می آورید که آن ها هم همین کار را انجام بدهند. در مورد تولد بچه ها دیگر شروع نمی کنم. کمی هزینه ها را پایین بیاورید. این فقط یک تولد است نه جشن ریاست جمهوری!
  • رستوران ها – آزمایشی را با من امتحان کنید. برای یک ماه، همه وعده های غذایی حتی قهوه خود را در منزل بخورید. ببینید چه اتفاقی می افتد. ضمانت می دهم که بودجه شما بعد از 30 روز خیلی بهتر خواهد بود.
  • تمدید خودکار ها – عضویت باشگاه، پخش کننده موسیقی و اشتراک مجله ها را بررسی کنید. چند تا از آن ها را استفاده می کنید؟ روراست باشید!

اگر بودجه شما تا حد امکان بهینه شده است ولی هنوز هم نمی توانید آن 15 درصد از خالص دریافتی خود را به صورت ماهانه کنار بگذارید، نا امید نشوید. کارهایی دیگری هستند که می توانید هزینه های خود را کاهش دهید. می توانید به خانه ای کوچکتر نقل مکان کنید که اجاره بها و قبوض خدماتی ارزانتری دارد. یا می توانید به منطقه دیگری از شهر یا حتی شهر دیگری نقل مکان کنید که از پس مخارج آن بر می آیید. این گزینه ها کمی سختگیرانه هستند اما اگر می خواهید یک فرد میلیونر شوید، این روش ها به شما کمک خواهند کرد.

نکته اینجاست: هزینه های خود را کنترل کنید. شما هزینه هر وات برق را مشخص نمی کنید اما می توانید ترموستات را کنترل کنید.

اهداف فرد میلیونر شدن خود را در مرکز و جلوی خود نگه دارید

مراحل فرد میلیونر شدن برعکس رفتار اکثر مردم حرکت می کند و این بدین معناست که شما دوستان و افراد خانواده را می بینید که جاهای مختلف می روند، کارهای مختلف می کنند و وسایل مختلف می خرند. اگر شما بر روی کاری که آن ها انجام می دهند تمرکز کنید احتمالا دردسر مالی خواهید داشت. همین امسال، آمار بدست آمده از یک تحقیق نشان داد که 57 درصد مردم هزاره اظهار داشته اند که فقط به خاطر چیزهایی که در شبکه های اجتماعی دیده اند پول هایی را خرج کرده اند که هیچ برنامه ای برای آن نداشتند. و 88 درصد آن ها به علاوه 71 درصد افراد نسل X و 54 درصد متولدین بعد از جنگ جهانی دوم معتقدند که شبکه های اجتماعی مشکل مقایسه را به وجود آورده اند.

ما در یک فرهنگ مقایسه ای زندگی می کنیم. ما چیزهایی را می خریم تا افرادی که نیاز نداریم را تحت تاثیر قرار دهیم، افرادی که آن ها را حتی نمی شناسیم. چه کسی را می خواهید تحت تاثیر قرار دهید؟ این سوال خوبی برای زمانی است که می خواهید چیزی را بخرید که به آن نیاز ندارید.

میلیونرهایی که من می شناسم با انجام بازی مقایسه به آنجایی که هستند، نرسیدند. آن ها بر روی اهداف خود تمرکز کرده و نگران فکر یا عمل مردم نبودند.

با داشتن چنین ذهنیتی، چالش پیش رو این است که: به جای وسواس بر روی چیزی که ندارید، بر روی موهبت های ارزشمند ولی غیر قابل درک زندگی خود تمرکز کنید – خانواده و دوستان، کلیسا خود، کارهایی که اهمیت دارند، میراثی که برای فرزندان خود باقی می گذارید. این ها لذت بیشتری را نسبت به یک ماشین جدید یا تعطیلات در جایی خاص برای شما به ارمغان می آورند.

البته لذت بردن هیچ مشکلی ندارد اما مطمئن شوید که به برنامه بلند مدت شما برای تبدیل شدن به یک فرد میلیونر لطمه ای نمی زند.

فرد میلیونر

با یک متخصص سرمایه گذاری کار کنید

در زندگی زمان هایی فرا می رسد که والیدن متوجه ارزش معلم می شوند. آن زمان وقتی است که به بچه های خود در انجام تکالیفشان کمک می کنند. می دانید راجع به چه چیزی صحبت می کنم! چه درس انگلیسی باشد و چه ریاضی، شما به عنوان یک معلم به جایی میرسید که می گویید ” می دونی چیه؟ بزار یکی رو پیدا کنم که توی این زمینه از من بهتر باشه”

کار کردن با یک متخصص سرمایه گذاری نیز تفاوتی ندارد. بله شما می توانید کارهای سرمایه گذاری خود را خودتان مدیریت کنید. میتوانید خودتان تحقیق کنید، به نتیجه برسید و مشکل هم نداشته باشید. اما اگر با یک نفر که مهارت، تجربه و علم این کار را دارد صحبت کنید بهتر نیست؟ آمار نشان می دهند که کار کردن با مشاوران اقتصادی بهتر است.

یک مطالعه توسط جان هنکاک نشان داد که 70 درصد افرادی که با یک متخصص مالی کار می کنند در پس انداز برای بازنشستگی جلو تر از 33 درصد افرادی هستند که با مشاور کار نمی کنند. و یک مطالعه دیگر نشان داد که افرادی که هیچ برنامه ای برای بازنشستگی ندارند، به طور متوسط 45.700 دلار در زمان بازنشستگی پس انداز دارند. اگر مقایسه کنید، آن هایی که یک برنامه مدون توسط یک مشاور متخصص دارند، به طور متوسط حدود 203.000 دلار پس انداز بازنشستگی دارند.

این اعداد دلایل خوبی هستند که من را قانع کنند تا با یک متخصص اقتصادی کار کنم. اگر در حال حاضر با متخصصین کار نمی کنید، خدمات سرمایه گذای هوشمند ما را بررسی کنید. کار کردن با آن ساده  است و به شما کمک می کند تا متخصص سرمایه گذاری در زمینه خود را پیدا کنید.

فرد میلیونر

برنامه خود را روی تکرار بگذارید

برای تبدیل شدن به یک فرد میلیونر، باید اجازه بدهید زمان و رشد ترکیبی کار کنند. به همین خاطر اعلب می شنوید که سرمایه گذاری یک ماراتن است و نه یک مسابقه سرعت. برای اینکه به اهداف مالی بزرگ خود برسید، باید به کارهای کوچک دهه ها توجه کنید. از قرض گرفتن دوری کنید. به سرمایه گذاری ادامه بدهید. در تله “لیاقت من این است که” نیفتید. و باید با یک متخصص کار کنید. و بدین صورت حتی بعد از رسیدن به یک میلیون دلار هم به این کار ها ادامه خواهید داد چرا که این کاری است که افراد باهوش انجام می دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)