10 روش ساده برای مدیریت پول

 • توسط pooladmin
 • 24/05/2019
 • 0
مدیریت پول

 

استفاده ی درست از پول مسئله ی بسیار مهم تری نسبت به خرج کردن آن است. نگران نباشید که ریاضی دان بزرگی نیستید، مهارت های مهم ریاضی واقعا نیاز نیست، شما نیاز دارید تا جمع و تفریق های اولیه را بدانید.

هنگامی که مهارت های مالی را به خوبی بلد باشید ، زندگی بسیار راحت تر خواهد بود. نحوه ی خرج کردن پول بر ارزش کارت اعتباری و میزان بدهی تان تاثیر گذار است. اگر با مدیریت پول مشکلی دارید، برای مثال علی رغم پول زیادی که بدست می آورید اما دائما در حال پرداخت هستید، نکاتی در اینجا وجود دارد که عادت های مالیتان را ارتقا می بخشد.

هنگامی که با تصمیم گیری درباره ی یک خرید بزرگ رو به رو می شوید، تصور نکنید که می توانید هزینه ی آن را پرداخت کنید. اطمینان یابید که می توانید از پس پرداختن هزینه ی آن چیز بر بیایید و از قبل، آن پرداختی را به هزینه ی دیگری اختصاص نداده اید.

این بدان معناست که با استفاده از بودجه و بالانس کردن حساب پس اندازتان، تصمیم می گیرید که آیا می توانید هزینه ی خرید را پرداخت کنید یا خیر. به یاد داشته باشید که پول داشتن به این معنی نیست که بتوانید خرید کنید. همچنین قبض ها و دیگر هزینه هایی را که پیش از روز پرداختی های بعدی باید بپردازید، در نظر بگیرید.

مدیریت پول

چطور مدیریت پول تان را بهتر کنید

 1. داشتن بودجه: بسیاری از مردم بودجه ندارند زیرا فکر می کنند فرآیند فهرست کردن هزینه ها، اضافه کردن اعداد و اطمینان از اینکه همه چیز سر جای خودش است، خسته کننده می باشد. اگر نحوه ی مدیریت پول را نمی شناسید، نمی توانید بهانه ای برای نداشتن بودجه داشته باشید. اگر کار کردن بر روی ساخت یک بودجه فقط چند ساعت در ماه زمان لازم داشته باشد، چرا این کار را نمی کنید؟ بجای اینکه بر ساخت یک بودجه تمرکز کنید، بر ارزشی که بودجه با خود به زندگیتان می آورد متمرکز شوید.
 2. استفاده از بودجه: در صورتی که بودجه تان را در یک پوشه خاک خورده در قفسه کتاب یا کابینت تان دور از دسترس رها کرده باشید، بودجه شما برای مدیریت پول بی فایده است. در طول ماه از بودجه تان به منظور تصمیم گیری در نحوه ی خرج کردن راهنمایی بگیرید. درحالی که قبض ها را پرداخت و هزینه های اضافی دیگر ماهانه را خرج می کنید آن را نیز به روز کنید. هر زمان در طول ماه، با در نظر گرفتن هزینه های دیگری که باید پرداخت کنید، باید درباره اینکه چه مقدار پول می توانید خرج کنید ایده داشته باشید.
 3. خرج کردن ِ بی نظم را در خود محدود کنید: یکی از مهم ترین بخش های بودجه برای مدیریت پول ، درآمد شبکه یا میزان پولی است که پس از کم کردن هزینه ها از درآمدتان باقی مانده است. اگر پول باقی مانده ای دارید، می توانید آن را برای سرگرمی استفاده کنید، اما فقط به میزان مشخص. نمی توانید بدون برنامه از این پول استفاده کنید، بخصوص اگر مقدار زیادی از آن تا آخر ماه برایتان نمانده باشد. پیش از آنکه خرید بزرگی انجام دهید، مطمئن شوید که با هیچ چیز دیگری که برای آن برنامه ریزی کرده اید تداخل ندارد.
 4. برای مدیریت پول هزینه هایتان را پیگیری کنید: خریدهای کوچک از این طرف و آن طرف سریعا اضافه می شود، و پیش از آنکه متوجه شوید، بیش تر ِ بودجه تان را خرج کرده اید. شروع کنید به پیگیری هزینه هایتان تا جاهایی را که به طور نامشخصی بیش از حد خرج کرده اید، بیابید. رسیدهایتان را نگه دارید و خرید هایتان را روی یک دفترچه بنویسید و آن ها را دسته بندی کنید تا جاهایی را که به خرج کردن ادامه داده اید شناسایی کنید.
 5. برای هیچ صورتحساب ماهانه ی جدیدی تعهد ندهید: اینکه به خاطر ِ درآمد و کارت اعتباری تان شما را برای یک وام واجد شرایط می کنند، به معنی این نیست که آن را بگیرید. بسیاری از مردم به شکل ساده لوحانه ای تصور می کنند که بانک آن ها را بخاطر کارت اعتباری یا وامی که نمی توانند پرداخت کنند، تاییدشان نمی کند. بانک از درآمد شما، از آن جایی که خودتان گزارش داده اید با خبر است و تعهدات بدهی شامل گزارش اعتبارتان می شود، نه شامل دیگر تعهداتی که مانع پرداخت به موقع شما شود. این بستگی به تصمیم شما دارد که آیا پرداختی ماهانه بر اساس درآمدتان و یا دیگر تعهدات ماهانه مقرون به صرفه باشد.
 6. مطمئن شوید که بهترین قیمت را پرداخت می کنید: مطمئن شوید که بیشتر ِ پولی که در مقایسه با خرید پرداخت می کنید پایین ترین قیمت برای محصولات و خدمات می باشد. به منظور مدیریت پول به دنبال تخفیف ها، کوپن ها و جایگزین های ارزان در هر جایی که می توانید باشید.
 7. برای خریدهای بزرگ پول ذخیره کنید: به تاخیر انداختن لذت به شما کمک می کند تا مدیریت پول تان بهتر شود. هنگامی که خریدهای بزرگ را بیشتر از چیزهای ضروری دیگر به تاخیر می اندازید، یا خریدها را بر روی کارت اعتباری قرار می دهید، به خودتان فرصت می دهید تا ارزیابی کنید که آیا این خرید ضروری است یا خیر و زمان بیشتری برای مقایسه ی قیمت ها دارید. با ذخیره ی پول بیشتر بجای خرج کردن آن، از علاقه به خرید اجتناب می کنید. و اگر به جای آنکه دچار قبض ها و تعهدات شوید، بیشتر پول ذخیره کنید، درگیر پیامدهای حساب های از دست رفته نخواهید شد.
 8. خریدهای کارت اعتباری تان را محدود کنید: کارت اعتباری بدترین دشمن در خرج کردن پول است. هنگامی که پول نقدتان تمام می شود، به آسانی بدون در نظر گرفتن اینکه آیا پولی برای پرداخت دارید یا خیر از کارت های اعتباری تان استفاده می کنید. در مقابل ِ استفاده از کارت های اعتباری به منظور خرید ِ آن چه که استطاعت آن را ندارید، مقاومت کنید. بخصوص در مواردی که واقعا نیازی به ان ندارید.
 9. برای ذخیره سازی منظم مشارکت کنید: سپرده گذاری پول در حساب به صورت ماهیانه به شما کمک می کند تا عادت های مالی سالمی داشته باشید. حتی می توانید آن را تنظیم کنید، بنابراین پول به طور اتوماتیک از حساب مالی تان به حساب ذخیره تان انتقال داده می شود. بدین روش ، نیازی ندارید تا به یاد داشته باشید که انتقال را انجام دهید.
 10. نحوه ی استفاده ی درست از پول نیازمند تمرین است: در ابتدا، تا زمانی که استطاعت مالی داشته باشید، شاید عادت به برنامه ریزی نکنید تا خریدهایتان را به تاخیر بیندازید. هرچه بیشتر این ها جزو عادت های روزانه تان شود، راحت تر می توانید پولتان را مدیریت کنید و شرایط مالی تان بهتر خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید