10 قانون برای ثروتمند شدن

  • توسط pooladmin
  • 26/12/2019
  • 0
ثروتمند شدن

 

در طی سالیان گذشته بارها فکر کرده ام که چطور می توان ثروتمند شد. با تعداد بی شماری از افراد میلیونر صحبت کرده ام، از طریق برنامه هایم مشتریانی را راهنمایی کرده ام، مردم را کمک کرده ام و در سایتم به بیش از 5000 نظر پاسخ داده ام. در هر مورد موضوعاتی وجود داشته که یا افراد را کمک کرده تا ثروتمند شوند یا مانع ثروتمند شدن شان شده است.

ثروتمند شدن همیشه به معنی پول داشتن نیست اما 90 درصد مواقع این طور است. با این وجود عادت ها، رفتارها، و قوانینی وجود دارد که به شما امکان ثروتمند شدن را خواهد داد. این یک فرآیند یک شبه نیست. هیچ برنامۀ سریعی برای ثروتمند شدن وجود ندارد.

آن چیزی که در زیر می خوانید ده قانون من برای ثروتمند شدن است.

قانون 1 – باید آن را بدست آورید (پول تان، ثروت تان)

اگر می خواهید ثروتمند شوید باید آن را بدست آورید. اگر تلاش نکنید، هیچ راهی وجود ندارد که به آن چیزی که می خواهید یا جایی که هدفتان است برسید.

با پول این اهداف قابل دسترس تر خواهند بود. پول می خواهید؟ بروید و شروع کنید. یک شغل پیدا کنید. یک شغل ثانویه پیدا کنید. یک شغل سوم پیدا کنید. کار نیمه وقت تان را شروع و در کنار آن پروژه هایی انجام دهید تا پول بیشتری بدست آورید. آیا در دانشکده هستید؟ کار نیمه وقت پیدا کنید تا هزینۀ دانشکده را بپردازید.

حرف آخر این است که اگر می خواهید ثروتمند شوید باید درآمد داشته باشید. به صورت بالقوه هزاران راه وجود دارد تا درآمد داشته باشید و باید آن کاری را که می توانید انجام دهید. هیچ کسی نمی تواند شما را متوقف کند. هیچ چیز در زندگی تان مانع شما نمی شود. تنها مانع شما برای پول درآوردن خودتان هستید.

بنابراین بهانه ها را کنار بگذارید و بر قانون 1 متمرکز شوید، شما مجبورید که پول دربیاورید.

ثروتمند شدن

قانون 2 – جهت ثروتمند شدن نیاز دارید که پول ذخیره کنید

دومین روش برای ثروتمند شدن ذخیره کردن است. پول درآوردن هیچوقت کافی نیست. همچنین باید پول را ذخیره کنید. در غیر این صورت، مانند بیشتر سلبریتی ها و افراد مشهور ورشکست می شوید. درآمد به تنهایی کافی نیست، ذخیره کردن ضروری است.

اما قانون واقعی در اینجا ذخیره کردن است تا زمانی که آسیب نزند. چقدر؟ خب، اگر هنوز آسیبی نرسانده پس کافی نیست.

برای مثال در سال گذشته من 40 درصد از درآمدم را ذخیره کردم. به نظر خیلی زیاد است، اینطور نیست؟ اما تعداد زیادی از افراد هستند که بیش از این ذخیره می کنند، شاید بیشتر از 50 درصد درآمدشان را ذخیره می کنند.

حقیقت این است که پیروی از قانون اول این قانون را نیز آسان می کند. هرچه درآمدتان بیشتر شود، راحت تر می توانید ذخیره کنید. اما با وجود درآمد کم نیز باید ذخیره کنید.

قانون 3 – باید میزان خرج کردن تان را بهینه سازی کنید

سومین روش بهینه سازی میزان خرج کردن تان است. من کسی نیستم که میزان مصرف شما را قضاوت کنم و بگویم که کمتر یا بیشتر خرج کنید. باور من این است که باید هرچیزی که می خواهید بخرید، فقط پول بیشتری بدست آورید بنابراین تلاش کنید.

هیچ اهمیتی ندارد، افراد ثروتمند واقعی میزان خرج شان را بهینه می کنند. این بدان معناست که قراردادهای خوب را پیدا می کنند، حتی اگر بخواهند یک ماشین فراری بخرند، تحقیق می کنند و به دنبال کاهش قیمت هستند.

نکتۀ اصلی در اینجا این است که عاقلانه خرج کنید، بخصوص برای هزینه های بزرگتان. برای بیشتر مردم این هزینه ها شامل ماشین، بیمه، سلامت و غیره است. بسیاری از مردم برای هرچیزی بهینه سازی می کنند یا اصلا فکر نمی کنند که انتخاب واقعی شان چیست. افراد ثروتمند صبر می کنند، فکر می کنند و انتخابی را انجام می دهند که مزایا به حداکثر و هزینه ها به حداقل برسد.

بنابراین اگر آماده هستید تا ثروت تان را افزایش دهید شروع کنید به شناسایی و بهینه سازی هزینه های تان.

قانون 4 – باید پول تان را کنار بگذارید تا برای تان کار کند (سرمایه گذاری)

قانون چهارم این است که پول تان را کنار بگذارید تا برای تان کار کند. شما به پول تان نیاز دارید و قدرت بهرۀ مرکب در طول زمان برای شما کار می کند تا ثروت تان را افزایش دهد.

این به چه معناست؟ این یعنی نیاز دارید تا سرمایه گذاری کنید. زیرا میانگین تورم برای S&P500 در 60 سال گذشته 7 درصد بوده است.

نیاز دارید که هم پول تان رشد کند هم پول بیشتری بدست آورید. نیاز دارید تا جریان درآمدتان را گسترش دهید. هدف این است که سخت کوشی تان در ساخت درآمد برای آینده کمک تان کند.

آیا می خواهید بدون انجام کاری سالیانه 50000 دلار بدست آورید؟ در اینجا روشی جهت سرمایه گذاری پول تان وجود دارد. تمام این بستگی دارد که چطور پول تان برای شما کار کند.

ثروتمند شدن

قانون 5 – نیاز دارید تا با یک فرد عاقل ازدواج کنید

قانون پنجم برای ثروتمند شدن ازدواج با یک فرد عاقل است. چرا؟ زیرا یک همسر عالی می تواند یک اهرم بزرگ باشد تا پول بیشتری بدست آورید. و بزرگترین عامل مخرب ثروت طلاق است. در حقیقت مطالعات اخیر نشان داده است که طلاق 75 درصد از ثروت شخصی را نابود می کند.

برای افزایش ثروت نیاز به پول درآوردن، اندوختن، و دو برابر کردن آن در طی زمان است. بهرۀ 2 دلار همیشه بیشتر از بهرۀ 1 دلار بوده است.

با این وجود طلاق آمادگی آن را دارد تا منابع مالی را نابود کند. علاوه بر تقسیم 50 – 50 اموال، حقوق وکیل و خیلی چیزهای دیگر نیز است. به علاوه بهرۀ مرکب مقدار کمی برای سرمایه گذاری است و به کندی رشد می کند.

حقیقت این است که بر طبق روابط روانشناختی آمریکایی، 40 تا 50 درصد ازدواج ها در آمریکا به طلاق ختم می شود. این بدان معنا نیست که طلاق نابود کنندۀ منابع مالی است. اگر با یک فرد عاقل زندگی تان را شروع کنید، همسر قبلی تان به لحاظ مالی به هنگام طلاق عاقلانه رفتار می کند.

قانون 6 – باید مالیات تان را به حداقل برسانید

ششمین روش برای ثروتمند شدن میزان پرداختی مالیات تان را به حداقل برسانید. سطح درآمد شما اصلا اهمیتی ندارد، شما باید همیشه به این فکر باشید که چگونه مالیات را به حداقل برسانید. مالیات ها قادر هستند تا مانع ثروتنمند شدن تان در طول زمان شوند زیرا آن ها مدام از درآمد و بازگشت سرمایه تان مصرف می کنند.

برای مثال S&P500 به طور میانگین در سال در 30 سال اخیر حدودا 09.11 درصد بازگشت مالی داشته است. با این وجود پس از گرفتن مالیات حساب ها، حقوق ها، و تورم، بر طبق این گزارش بازگشت واقعی سرمایه حدود 97.5 درصد بوده است. 46 درصد ازسود شما توسط مالیات، حقوق و تورم حذف شده است.

با این وجود اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید مالیات را به حداقل برسانید. ابتدا مزایای حساب های سرمایه گذاری را که دارای مالیات هستند را در نظر بگیرید. طرح k 401 یا k 403 را محدود کنید، مزایای حساب بازنشستگی فردی را بگیرید، از حساب مصرف سلامت (HSA) نیز استفاده کنید.

اگر نمی خواهید که ثروت تان را به دولت واگذار کنید آنوقت هنگام هرگونه تصمیم مالی باید پرداخت مالیات را در نظر بگیرید.

ثروتمند شدن

قانون 7 – خودتان را بیمه کنید و از خانواده تان محافظت کنید

قانون هفتم برای ثروتمند شدن این است که خود را بیمه کرده و از خانواده تان محافظت کنید. در اینجا دربارۀ بیمه زندگی صحبت نمی کنم، من فقط می خواهم مطمئن شوید که دارای بیمۀ سلامت هستید.

در سال گذشته دو تا مشتری داشتم که تحت تاثیر مسائل مرتبط با سلامتی که برای آن آمادگی نداشتند قرار گرفته بودند، و به لحاظ مالی به خطر افتادند. همچنین چندین مورد دیگر وجود داشت که خودشان یا خانواده شان قادر نبودند که دیگر کار کنند. نتیجه؟ خطر مالی.

زمانی که خودتان را بیمه می کنید همه چیز خوب پیش می رود. هر فردی که می خواهد ثروتمند شود باید حداقل موارد زیر را دارا باشد:

بیمه سلامت

بیمه زندگی

ناتوانی کوتاه مدت یا بلند مدت

Ethos را جک کنید تا در چند دقیقه دربارۀ بیمه زندگی به شما بگوید.  شرکت های بیمۀ زندگی آنلاین هستند که می توانند به شما خدمات بالایی ارائه بدهند.

اجازه ندهید تمام پولی که به شما تعلق دارد در یک لحظه از دست برود.

قانون 8 – ابتدا باید از خودتان مراقبت کنید

قانون هشتم این است که از خودتان مراقبت کنید. این به اندازۀ قانون پول همانند قانون زندگی اهمیت ندارد.

هنگامی که با هواپیما پرواز می کنید، مهماندار همیشه به شما یادآوری می کند تا ماسک اکسیژن خود را بگذارید. یک علت وجود دارد، اگر خودتان آگاه نباشید نمی توانید به دیگران کمک کنید.

به هنگام ثروتمند شدن ابتدا باید از خودتان مراقبت کنید – حتی اگر با خانواده درگیر هستید. این واقعا برای برخی از مردم سخت می باشد، بخصوص آن هایی که خیلی پول نداشته اند و حالا چیزی دارند که باید به اشتراک بگذارند. و دیگران ممکن است آن را بشناسند و سوال بپرسند.

اگر می خواهید به دیگران کمک کنید مطمئن شوید که از خودتان مراقبت می کنید و قوانین را دنبال می کنید. من بارها دیده ام که سخاوت باعث خرابی مالی شده است.

قانون 9 – خودتان را توسط فرادی که از شما بهتر هستند محاصره کنید

نهمین قانون برای ثروتمند شدن این است که خودتان را توسط افرادی که از شما بهتر هستند در تمام ابعاد زندگی تان محاصره کنید. در خانواده اگر شما را به عقب هل می دهند فاصله بگیرید. اجازه ندهید خانواده دلیلی شود تا نتوانید به رویاهای تان دست یابید.

دوستان؟ کسی را پیدا کنید که از شما فرد بهتری بسازد. از آدم هایی که تنفر ایجاد می کنند دور شوید. از آدم های تنبل دوری کنید.

کار؟ کسی را پیدا کنید که کاری را انجام دهد که می خواهید. اگر فرصت ندارند تا شما را ملاقات کنند فقط آن ها را تماشا کنید و ببینید که چه می کنند. می توانید خیلی چیزها از راه دور یاد بگیرید.

درست مثل قانون 1 باید آن را بدست آورید. افرادی را پیدا کنید که به شما کمک کنند. مجبور نیستید به شکلی زندگی کنید که در آن بدنیا آمدید.

ثروتمند شدن

قانون 10 – آهسته حرکت کردن به سمت هدف مشکلی ندارد

در نهایت آخرین قانون برای ثروتمند شدن، به یاد داشته باشید که آهسته حرکت کردن است.

من نیز مانند هر فرد زیر 30 سالی به دنبال شعل بعدی، نقطۀ عطف بعدی، و چک پرداختی بعدی هستم. اما آن ها این چیزها را نمی سازند، این کار را یاد بگیرید، تا به نقطۀ عطف دست پیدا کنید.

ثروتمند شدن زمان نیاز دارد. امروز بدست آوردن و فردا استفاده کردن است. حتی اگر هر سال 150000 دلار داشته باشید، ثروتمند نیستید. ممکن است اولین چک پرداختی تان از حقوق جدید 5000 دلار باشد. این ثروت نیست. این یک نقطۀ شروع است. چیزهایی وجود دارد که باید آن  ها را بسازید.

طبق spectrum Group میانگین میلیونر ها در آمریکا بالاتر از 62 سال است. تنها 1 درصد از افراد زیر 35 سال میلیونر هستند. این را در مسیرتان برای ثروتمند شدن به خاطر بسپارید.

 

 

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید