10 کاری که ثروتمندان برای ثروتمندتر شدن انجام می دهند

  • توسط pooladmin
  • 08/11/2019
  • 0
ثروتمندان

در دنیای افراد متوسط و حقوق های متوسط، بسیاری از ما آرزو داریم که به این باشگاه 7 رقمی ها بپیوندیم. چه کسی آرزو نمی کند ثروتمند شود؟ تا بتواند کار خود را متوقف کند، به خرید و فروش بدون احساس گناه بپردازد و تعطیلات بی پایانی را پشت سر بگذراند.

با این حال، بیشتر افراد ثروتمند این کارها را نمی کنند و این بخشی از نحوه ساخت و حفظ ثروتشان است. تفاوتی میان یک زندگی مصرفیِ سهل انگارانه (که سریعاً حساب بانکی یک فرد ثروتمند را به سرعت تخلیه خواهد کرد) و زندگی برای استقلال مالی و ثروت طولانی مدت وجود دارد.

ثروتمندان خودساخته لزوماً باهوش تر از هر کس دیگری نیستند، اما اصول مهمی را به دست آورده اند که به آنها کمک می کند تا از دیگران جلو بزنند و جلو بمانند. از همه مهمتر، آنها با به وجود آوردن ثروت به عنوان یک مهارت قابل یادگیری برخورد می کنند و این همان چیزی است که شما می توانید یاد بگیرید.

بنابراین، اگر می خواهید به مقام افراد ثروتمند بپیوندید، سعی کنید از این 10 عادت و تغییر سبک زندگی پیروی کنید و ببینید که آزادی مالی واقعاً چه حسی دارد.

1- یک ساختار فکریِ برای رشد مالی داشته باشید

ساختار فکری مالی

 ثروتمندان وقتی که صحبت از تفکر درباره کسب و کار و یافتن روش های مختلف کسب درآمد به میان می آید، به طرز شگفت آوری خلاق هستند. افرادِ بسیار موفق خود را از دیگران مجزا می کنند؛ زیرا در خود یک طرز فکر رشد اقتصادی را پرورش می دهند که نحوه نگاه به پول را تغییر می دهد و به شما کمک می کند تا بر فرصت های سودآور تمرکز کنید.

این ساختار فکری به افراد موفق و ثروتمند کمک می کند تا باور کنند که همیشه پروژه های بزرگتر و بهتری وجود دارد که بتوانند روی آنها کار کنند و همیشه پول بیشتری برای بدست آوردن وجود دارد. آنها برای کشف ایده های جدید دارای فکر بازی هستند و معتقدند که همیشه قادر به ایجاد تغییر و خلق یک نتیجه مثبت هستند.

2- با ثروتمندان دیگر ارتباط برقرار کنید

ارتباط

ثروتمندان، اهمیتِ گذراندن وقت خود در کنار افراد موفق دیگر را درک می کنند. آنها وقت خود را صرف برقراری ارتباط با کسانی می کنند که ثروتمند هستند و البته دارای انگیزه، استعداد و از همه مهمتر پتانسیل موفقیت خارق العاده. ثروتمندان هرماه وقت خود را صرف این امر می کنند تا در همایش ها، رویدادها و اجتماعات با افراد همفکر دیگر آشنا شوند یا فقط اینکه با شخصی که برایشان جالب است، قهوه یا نوشیدنی بخورند.

این کار با زمان بندی عاقلانه ای انجام می شود؛ زیرا باعث می گردد ذهن آنها بر موفقیت متمرکز شود و به آنها کمک می کند تا افراد جدیدی را که ایده های تازه و اندیشمندانه ای دارند ملاقات کنند. انجام این کار همچنین به ثروتمندان کمک می کند تا لیست تماس خود را با افراد مرتبط و موثری پر کنند که به طور بالقوه ای می توانند به آنها کمک کنند (و بالعکس).

3- از ساحل امن خود خارج شوید

ساحل امن

ثروتمندان موفق هستند زیرا آموخته اند که موفقیت از آنِ کسانی است که کمی سختی و زحمت را با آغوش باز می پذیرند. آنها درک می کنند که تنها راه واقعی برای بهبود، تلاش فراتر از مرزهای شماست. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید جرقه خلاقیت خود را برافروزید، به فکر ایده های کسب و کارِ بی نظیر باشید و سپس به سمت آن حرکت کنید.

ثروت و موفقیت ناشی از امنیت یک شغل عادی نه صبح تا پنج عصر به وجود نمی آید؛ بلکه از بهره بردن از نیروی درونی شما و حرکت به سمت رویای بزرگتان ناشی می شود. همه رهبرانِ موفق کسب و کار و دوراندیشان برای رسیدن به موفقیت نهایی، از نقطه آسایش و ساحل امن خود فراتر رفته اند. افرادی که در تاریخ شکست خورده اند، شجاعت داشتند که با ترس خود روبرو شوند و اولین قدم را به سمتی ناشناخته بردارند.

4- جریان های درآمد چندگانه ایجاد کنید

هرچه پول بیشتری داشته باشید، کسب درآمد بیشتر آسان تر است و آسانترین و سریعترین راه برای کسب درآمد بیشتر داشتن چندین جریان درآمد است. به این ترتیب همیشه پول خواهید داشت و می توانید از درآمد اضافی برای سرمایه گذاری در جریان های درآمد جدید استفاده کنید. به طور خلاصه، این روش اصلی ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن است.

دو شکل اساسی درآمد وجود دارد: درآمد فعال، که در آن شما با پولی که دریافت می کنید کار می کنید و درآمد غیرفعال که در آن پرداخت حقوق، مستقیما با تعداد ساعات کار شما ارتباط ندارد. درآمد غیرفعال شامل املاک اجاره ای، سهام، صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص، نوشتن کتاب یا ایجاد یک برنامه است که همه اینها باعث می شود که جریان پایداری از درآمد مداوم حاصل از فروش یا حق امتیاز به دست بیاید.

5- سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری

ثروتمندان از پول خود برای کار کردن برایشان استفاده می کنند. آنها می دانند که سرمایه گذاری راه حل اصلی برای رشد مالی آنها است. در حالی که صرفه جویی در هزینه برای روز مبادا مهم است، سرمایه گذاری های شما برای کمک به ثروتمند شدن شما بار اصلی را به دوش می کشد.

پس انداز یعنی قرار دادن پول در یک مکان امن تا زمانی که دوباره بخواهید آن را برداشت کنید، اما بیشتر حساب های پس انداز، سود زیادی را به پول شما اختصاص نمی دهند، بنابراین این حجم از پول اساساً راکد باقی می ماند و قرار نیست خیلی بیشتر از آنچه که شما اضافه می کنید، رشد کند. اما سرمایه گذاری های هوشمند بازگشت های سالمی را برای شما به ارمغان دارد که می توانید دوباره سرمایه گذاری کنید. هنگامی که روی چیزی سرمایه گذاری می کنید، مقداری ریسک را نیز می پذیرید، بنابراین هرگز نمی خواهید بیشتر از مقداری که برای از دست دادن به صلاحتان نیست سرمایه گذاری کنید.

6- ریسک های دارای حساب و کتابی را بپذیرید

ریسک

ثروتمندان در تصمیمات مالی بزرگ قمار نمی کنند. آنها هر چه می توانند برای کاهش ریسک انجام می دهند. ثروتمندان تحقیقات و تحلیل های خود را انجام می دهند و تعیین می کنند کدام گزینه ها به بهترین وجه با نیازهای مالی و خواسته های تجاری آنها مطابقت دارند. آنها جوانب مثبت و منفی را می سنجند و سپس ریسک های دارای حساب و کتاب را می پذیرند.

آنها با پرسیدن این سوال از خودشان که «آیا این موضوع من را به هدفم نزدیک می کند؟» تصمیمات مالی می گیرند. آنها از ریسک های بی فکرانه ای که واقعاً به نفع آنها نیست، اجتناب می کنند و هرگز هنگامی که صحبت از پول به میان می آید، نگرش آسان گیرانه ای ندارند.

7- بر روی بهسازی خود متمرکز شوید

بهسازی خود

ثروتمندان معمولاً خوانندگان بسیار مشتاقی هستند؛ اما شما در قفسه کتاب های آنها رمان های فاقد اندیشه و فکر زیادی را پیدا نخواهید کرد. ثروتمندان اهمیت خودآموزی را درک می کنند و خود را تحت فشار قرار می دهند تا از هر لحاظ بهتر شوند. در حقیقت، اگر به کتاب هایی که روی تختخواب آنها قرار گرفته نگاه کنید، بیشتر عناوین مربوط به بهسازیِ خود را خواهید یافت.

در حالی که 85 درصد افراد ثروتمند در هر ماه دو یا چند کتاب بهسازی خود را مطالعه می کنند، تنها 11 درصد آنها با هدف سرگرمی مطالعه می کنند، در مقایسه با افراد غیر ثروتمند که این عدد 79 درصد است. درصد بالایی در حدود 94 درصد از افراد ثروتمند نشریات خبری را مطالعه می کنند که این مقدار برای افراد غیر ثروتمند 11 درصد است.

8- هرگز به طور کامل بازنشسته نشوید

بازنشسته

افراد فوق العاده ثروتمند مطمئناً به اندازه کافی پول دارند که زمانی در زندگی خود دیگر هرگز کار نکنند؛ اما اکثر آنها حداقل تا 70 سالگی کار خود را ادامه می دهند. این بدان معنا نیست که آنها تمام طول روز را در اداره بگذرانند؛ در واقع، احتمالاً سهم نسبتاً خوبی از تعطیلات خود را به دست آورده و از برنامه های انعطاف پذیر لذت می برند. اما بسیاری از ثروتمندان هرگز به طور کامل بازنشسته نمی شوند. این به این دلیل نیست که آنها توانایی پرداخت هزینه های خود را ندارند، بلکه به این دلیل است که از کاری که می کنند لذت می برند.

بسیاری از آنها قلبا کارآفرین هستند و تمایل به اداره و پیشرفت یک کسب و کار هرگز آنها را رها نمی کند. ثبات کار و احساس هدف و تحققی که به آنها می بخشد، بخش مهمی از خرسندی کلی آنها است. کار به آنها احساس موفقیت مداوم و هدفی برای تمرکز می دهد. ناگفته نماند که همچنین باعث می شود پول در گردش باشد!

9- از خرج کردن بیش از توانایی مالی خودداری کنید

خرج کردن بیش از توانایی مالی

در حالی که افراد غیر ثروتمند در مورد خرج کردن پول بدون هیچ نگرانی، خرید اتومبیل های مجلل، خانه های بزرگ و لباس های گران قیمت خیال پردازی می کنند، افراد ثروتمند درک می کنند که هر چه پول بیشتری خرج کنند، پول کمتری خواهند داشت. ثروتمندان اگر بیش از اندازه خرج کنند، ثروتمند نخواهند ماند. مهم نیست چقدر پول بدست بیاورید، اگر بیشتر از درآمد خود خرج کنید، همیشه فقیر خواهید بود.

ثروتمندان تشخیص می دهند که هرچه هزینه کمتری داشته باشند، پول بیشتری برای رشد ثروت خود خواهند داشت. به خاطر داشته باشید که صرفه جویی به درآمد شما وابسته است؛ یک فرد ثروتمند ممکن است خیلی بیشتر از کسی که طبقه متوسط محسوب می شود، خرج کند. اما به طور نسبی، ثروتمندان گرایش بالایی به صرفه جویی دارند و به خود اطمینان می دهند که بیش از توانایی مالی خود خرج نمی کنند.

10- زمانی را به تامل اختصاص دهید

بسیاری از ثروتمندانِ خود ساخته هر روز وقت خود به تفکر متمرکز می کنند. سپری کردن 30 دقیقه (یا بیشتر) در یک فضای آرام به آنها فرصت می دهد تا درباره زندگی و اهداف خود تامل کنند، در مورد سلامتی و روابط خود تفکر کنند، اهداف شغلی و مالی خود را در نظر بگیرند و تجزیه و تحلیل کنند که در حال حاضر کجا هستند و کجا می خواهند باشند. این زمان برای پیشتاز بودن در بازار کار و در نظر گرفتن تغییراتی که ممکن است در راه شما باشد، ضروری است.

این زمان همچنین برای تمرکز بر بهسازی خود و کار از طریق ایده ها ضروری است. برخی ممکن است از این زمان برای دستیابی به راه حل ها و ایده های خلاقانه، ثبت یادداشت های روزانه یا نوشتن استفاده کنند. فقط مطمئن شوید که وقت خود را صرف تفکر سازنده می کنید. انرژی ذهنی خود را در تعمق یا حلقه های فکری منفی هدر ندهید که باعث می شود از کارهای خودتان انتقاد کنید. ثروتمندان این کار را نمی کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید