۸ روش برای استراتژی بازاریابی قوی

  • توسط pooladmin
  • 04/09/2019
  • 0
استراتژی بازاریابی

آیا بیزینس شما دارای استراتژی بازاریابی قدرتمندی می باشد؟

اگر یک شرکت ثروتمند با ۵۰۰ عضو باشید یا یک مغازه دار، برای موفقیت باید دارای استراتژی بازاریابی باشید و به طور ثابت آن را اجرا کنید. با این وجود، خیلی هزینه بر نیست و نیازی نیست تا یک نابغه ی خلاق باشید.

راه حل جهت ارتقای استراتژی مارکتینگ این است که اساسی جهت تلاش های تبلیغاتی تان تشکیل دهید. اجرای فعالیت هایی مانند تبلیغات، ایمیل مستقیم یا حتی شبکه و فروش یک به یک بدون استراتژی مارکتینگ مانند خریدن پرده برای خانه ای است که هنوز طرح معماری آن را ندارید. با این وجود از کجا می دانید که چه تعداد پرده و با چه اندازه ای مورد نیاز است؟

می‌توانید اساس یک استراتژی بازاریابی قوی را با موارد زیر ارتقا دهید:

۱. محصول و خدمات خود را تعریف کنید: محصولات یا خدمات شما چگونه بسته بندی می شوند؟ مشتریان تان واقعا چه چیزی می خرند؟ شاید ابزار ِ نرم افزار مبتنی بر وب سایت را بفروشید اما مشتریان تان تولید بیشتر، تاثیرگذاری ارتقا یافته و ذخیره ی هزینه را خریداری کند. و اگر چندین محصول و خدمات را برای فروش پیشنهاد کنید، کدام یک از آن ها جهت ارتقا مورد اعتماد تر است؟

۲. هدف مارکت تان را شناسایی کنید: هرکسی امکان دارد مشتری بالقوه ی محصولات شما باشد. با این وجود، احتمالا زمان و پول کافی جهت بازاریابی برای هر کسی را ندارید. مشتری ایده آل شما کیست؟ چه کسی برای شما اهمیت دارد تا پول و زمان تان را جهت ارتقای خدمات تان صرف کنید؟ شما باید مشتری ایده آل را با توجه به درآمد، سن، منطقه ی جغرافیایی، تعداد کارکنان، صنعت و غیره تعریف کنید. برای مثال یک ماساژور ممکن است تصمیم بگیرد که هدف مارکت اش یک زن با درآمد 75000 دلار یا بیشتر است که در منطقه ی بالای شهر زندگی می کند.

۳. رقابت تان را بشناسید: یک نکته ی مهم در استراتژی بازاریابی رقابت است. حتی اگر رقیبی برای خدمات تان وجود ندارد، اما همیشه رقابتی وجود دارد. یک چیزی درکنار محصولات تان با پول مشتریان بالقوه تان رقابت می کند. آن چیست و چرا مشتری بالقوه باید پولش را برای محصول شما خرج کند؟ مزایای رقابتی یا فروش ویژه ی شما چیست؟

۴. یک جایگاه مناسب بیابید: آیا تقسیم بندی بازاری وجود دارد که در حال حاضر خدمات ارائه نکند یا به خوبی خدمات ارائه نکند؟ استراتژی جایگاه مناسب به شما این امکان را می دهد تا بر تلاش های مارکت تان تمرکز کنید و حتی اگر نقش کوچکی در مارکت دارید، آن را غالب کنید.

استراتژی بازاریابی

۵. آگاهی تان را ارتقا بخشید: برای یک مشتری بالقوه دشوار است تا کالا یا محصولات تان را خریداری کند، اگر نداند و یا به خاطر نیاورد که ان وجود دارد. به طور کلی یک مشتری بالقوه 5 تا 15 بار در معرض محصولات شما قرار می گیرد، درست پیش از آنکه فکر کند که محصول شما را نیاز دارد. نیاز ها معمولا به صورت غیرمنتظره بوجود می آیند. شما باید دائما رو به روی مشتری تان باشید تا هنگامی که به محصول تان نیاز پیدا کردند ، شما را به خاطر بیاورند. آگاهی از نیاز مشتری یکی نوع استراتژی بازاریابی است.

۶. اعتماد ایجاد کنید: مشتریان نه تنها باید از خدمات و کالاهای شما اگاه باشند بلکه باید تمایل مثبتی نسبت به آن داشته باشند. مشتریان بالقوه باید اطمینان پیدا کنند که آن چه را گفته اید عملی خواهید کرد. اغلب، بخصوص در خریدهای پرخطر و بزرگ، شما باید به مشتریان فرصت دیدن نمونه، لمس کردن و چشیدن / امتحان کردن را بدهید. برای مثال، یک مربی اعتماد به دست می آورد و به مشتریان بالقوه این امکان را می دهد تا محصولات شان را به صورت رایگان امتحان کنند.

۷. استوار و محکم باشید: به عنوان یک استراتژی بازاریابی در هر روش و هرچیزی که انجام می دهید استوار باشید. این شامل امنیت محصول، پیامی که می فرستید، سطح خدمات مشتری و کیفیت محصول می شود. استوار بودن مهم تر از داشتن بهترین محصول است. این دلیلی برای موفقیت ِ زنجیره است. چه به Little Rock ، Arkansas یا New York City سفر کنید، یا اتاقی در Courtyard Marriott رزرو کنید، دقیقا می دانید که باید چه کار کنید.

۸. متمرکز شوید: تمرکز کردن، به عنوان استراتژی بازاریابی امکان استفاده ی موثر تر از منابع کمیاب پول و زمان را فراهم می سازد. بودجه ی تبلیغاتی تان بازخورد بزرگتری برایتان فراهم خواهد کرد اگر از آن جهت ارتقای یک محصول برای تعریف هدف مارکت استفاده کنید و اگر همان محصول را برای همان هدف مارکت در یک دوره ی زمانی طولانی ارتقا دهید.

پیش از آنکه ارتقای یک بروشور را در نظر بگیرید، تبلیغات کنید، یک کمپین ایمیل مستقیم راه اندازی کنید، به یک سازمان شبکه ای یا حتی فروش تلفنی ایجاد کنید، راهی را برای رسیدن به موفقیت از طریق توسعه ی استراتژی بازاریابی متمرکز و استوار طراحی کنید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید