9 هدف مالی که باید در زندگی داشته باشید

  • توسط pooladmin
  • 24/11/2019
  • 0
هدف مالی

 

صرف نظر از اینکه مدام در حال پرداختن چک هستید یا بودجه سازی می کنید، داشتن اهداف مالی برای پرداخت بدهی و افزایش در آمد و ذخیره پول بیشتر اهمیت بسیاری دارد.

هنگامی که صحبت از مسائل مالی است، اینکه از کجا شروع کنیم کمی گیج کننده است. بنابراین جهت یک شروع خوب در رابطه با اهداف مالی نگاهی به این نه هدف مالی بیندازید تا در باقی زندگی تان آن ها را تمرین کنید.

 1. از شر بدهی خلاص شوید

بنظر می رسد که خلاص شدن از بدهی همانند یک کار غیر قابل باور است، اما این کار هنوز یکی از بهترین روش ها جهت افزایش پول تان است.

برای شروع بهتر است اهداف مالی مشخص تعیین کنید. برای مثال شاید بتوانید دو برابر بابت ماشین تان پرداخت کنید تا وام ماشین تان زودتر به پایان برسد، یا هر ماه 25 درصد اضافی جهت ….. پرداخت کنید.

 2. برای مواقع اورژانسی پول ذخیره کنید

البته که هیچوقت نمی خواهید با موارد اورژانسی مانند از دست دادن منبع درآمد یا هزینۀ پزشکی غیر منتظره مواجه شوید. اما متاسفانه موارد اورژانسی اتفاق می افتند و باید برای رسیدن به هدف مالی در برابر آن ها آماده باشید.

برای انجام این کار یک حساب بانکی مشخص برای هزینه های اورژانسی ایجاد کنید. مقدار پولی که برای موارد اورژانسی ذخیره می کنید به درآمد و هزینه های رایج تان بستگی دارد. به طور کلی داشتن حداقل هزینه سه تا شش ماه برای موارد غیر منتظره ایدۀ خوبی است.

 3. برای دوران بازنشستگی پول ذخیره کنید

این کار ممکن است یک رکورد به حساب بیاید اما ذخیره پول برای دوران بازنشستگی هیچوقت زود نیست. تخمین زده شده است که بیش از یک میلیون دلار برای داشتن یک زندگی راحت در دوران بازنشستگی نیاز است.

اگر هنوز ذخیره سازی را شروع نکرده اید همین حالا شروع کنید. اگر برای شرکتی کار می کنید که یک طرح  بیمه بازنشستگی به شما پیشنهاد می کند، آن را قبول کنید. برخی از شرکت ها حتی سهام شما را به یک درصد قطعی ارتقا می دهند.

اگر طرح بازنشستگی شرکت گزینه ای برای شما ندارد، یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) ایجاد کنید.

هدف مالی

 4. برای رسیدن به هدف مالی تان کمتر خرج کنید

هرکسی می تواند پول زیاد خرج کند. و آسان ترین روش برای داشتن پول بیشتر، خرج کردن کمتر است. برای انجام این کار باید دربارۀ پول هایی که خرج می کنید آگاهی بیشتری داشته باشید. با این کار هزینه های غیر ضروری را متوقف می کنید.

برای مثال شب قبل از اینکه می خواهید سر کار بروید ناهارتان را بسته بندی کنید تا نیازی به خرید ناهار در محل کار نداشته باشید. یا می توانید به جای اینکه قهوه صبحانه تان را با قیمت بالا بخرید، خودتان قهوه را در خانه درست کنید همچنین می توانید از حراجی ها، کوپن ها، جوایز، و کدهای تخفیف استفاده کنید تا از پرداخت پول بیشتر برای آیتم های روزانه اجتناب کنید.

 5. درآمدتان را افزایش دهید

این مورد برای تمام افراد کمی ترسناک به نظر می رسد. افزایش درآمد به طور کلی یعنی به دنبال چیزهای بزرگ تر باشید. حتی تغییری محسوس می تواند باعث انعطاف مالی برای شما شود.

اگر این کار را انجام دهید، پول بیشتری در دسترستان قرار خواهد گرفت تا بدهی های تان را پرداخت کنید، به خیریه ها کمک کنید و از چرخه چک کشیدن خلاص شوید.

بنابراین به دنبال شغل با میزان درآمد بالاتر یا به دنبال پیشرفت باشید. اگر هنوز نمی دانید که چگونه پول بیشتر بدست آورید روش های آسان و بی انتهایی وجود دارد. رایج ترین روش کار های پاره وقت مثل رانندگی برای Uber یا Lyft است. از این طریق می توانید ساعت های کاری تان را مشخص کنید. برای بدست آوردن مقداری پول جهت اهداف کوچک، کارت های اعتباری یا برنامه هایی مانند Ibotta را امتحان کنید تا پول بیشتری برای خریدهای روزانه بدست آورید.

 6. بیمه تان را افزایش دهید

افزایش بیمه بعد ها منجر به ذخیره پول بیشتر برای شما می شود. نکته مهم این است که مطمئن شوید بیمه کافی جهت استفاده دارید.

از آنجایی که بیمه کافی ندارید، نمی خواهید دچار بدهی مالی زیادی شوید بنابراین با عامل بیمه ای کار کنید که به شما اطمینان دهد مشمول آن بیمه هستید.

هدف مالی

 7. برای رویاهایتان پول ذخیره کنید

درباره شما نمی دانم اما خود من آرزوهای زیادی دارم که نیاز به مقدار پول زیادی دارند. من می خواهم به دور دنیا سفر کنم.

اگرچه ذخیره پول برای رسیدن به آرزوها در مقایسه با دیگر اهداف مالی در اولویت نیستند اما اهمیت دارند. بنابراین حتی اگر می خواهید کمی پول ذخیره کنید از همین امروز شروع کنید.

 8. چرخۀ چک های پرداختی مداوم را بشکنید

چک کشیدن های مداوم باعث می شود که نتوانید به راحتی از موارد اورژانسی مالی خلاص شوید.

برای اینکه این چرخه را بشکنید، سعی کنید کاری کنید تا پول کمتری خرج کنید. آن مقداری که هر ماه باقی می ماند را ذخیره کنید. استفاده از برنامه های مالی و تنظیم بودجه که به شما کمک می کند تا خرج کردن های تان را محدود کنید ایدۀ خوبی ست.

 9. برای پس دادن برنامه ریزی کنید

پس دادن روشی عاقلانه است که به شما کمک می کند تا افراد به آرزو هایشان دست یابند. علاوه بر این، کمک به خیریه ها می تواند سود مالی برای پرداخت مالیات شما فراهم کند.

اگر پول اضافی برای اهدا ندارید نگران نباشید. زمان و منابع تان را اهدا کنید. برای مثال می توانید در پناهگاه حیوانات داوطلب شوید، آیتم های ناخواسته را به پناهگاه های بی خانمان اهدا کنید یا به بچه ها درس بدهید.

هدف مالی

امروز شروع کنید!

استفاده از این نه هدف مالی می تواند بخش مهمی از زندگی مالی شما باشد، به شما کمک می کند تا عادت های سالم داشته باشید، پول بیشتری بدست آورده و ذخیره کنید، و حتی به جامعه تان بازگردانید. بنابراین، نظرتان چیست؟ آیا آماده اید تا بهانه ها را کنار بگذارید و به آن اهداف مالی دست پیدا کنید؟

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید