متخصصین اقتصادی در واقع چه کاری انجام می دهند؟

  • توسط محمد عطاری
  • 13/07/2019
  • 0
متخصصین اقتصادی

در این سایت ما به طور مداوم به اینکه متخصصین در جست و جوی ما درمورد درک اقتصاد و تئوری های آن چه فکری می کنند، چه عقیده ای دارند، چه چیزی را کشف کرده اند و چه پیشنهادی می دهند اشاره می کنیم. این متخصصین اقتصادی چه کسانی هستند؟ و در واقع چه کار می کنند؟

متخصصین اقتصادی

متخصصین اقتصادی چه کسانی هستند؟

پیچیدگی پاسخ دادن به سوال متخصصین اقتصادی چه کاری انجام می دهند که در ابتدا بسیار ساده به نظر می آید در نیاز به یک تعریف برای خود متخصصین اقتصادی نهفته است. این تعریف می تواند بسیار وسیع باشد! بر خلاف برخی عناوین شغلی مثل مدیر اجرایی (CEO) یا طراحان حرفه ای و درجه هایی مثل پزشکی (MD)، متخصصین اقتصادی هیچ تعریف شغلی یکسان یا حتی برنامه تحصیلی برای تحصیلات پیشرفته ندارند. در واقع هیچ رویه امتحانی یا رسمی وجود ندارد که فرد برای متخصص اقتصادی شدن نیاز به تکمیل آن داشته باشد. به همین خاطر، این اصطلاح را می توان به صورت آزادانه استفاده کرد یا اصلا آن را به کار نبرد. برخی افراد وجود دارند که از علم اقتصاد و تئوری های آن در کارهایشان استفاده می کنند اما لقب  اقتصاددان را ندارند.

جای تعجب نیست که ساده ترین تعریف برای این اصطلاح می تواند “یک فرد متخصص در اقتصاد” یا “یک متخصص در ضوابط اجتماعی اقتصاد” باشد. در حوزه آکادمی، برای مثال، عنوان اقتصاددان به شکل عمومی به یک مدرک PhD در این زمینه نیاز دارند. از سوی دیگر دولت ایالات متحده متخصصین اقتصادی را برای نقش های مختلفی انتخاب می کنند. آن ها حداقل مدرک رسمی 21 ساعت کلاس این رشته و 3 ساعت کلاس آمار، محاسبات یا حسابداری را گذرانده اند. برای هدف این مقاله، ما اقتصاددان ها را به این عنوان می شناسیم:

  1. یک مدرک ثانویه در علم اقتصاد یا رشته های مرتبط با اقتصاد دارد.
  2. از اصطلاح علم اقتصاد و تئوری آن در کارهای حرفه ای خود استفاده می کنند.

 

این تعریف را فقط می توان به عنوان نقطه شروع در نظر گرفت و ما باید بدانیم که این تعریف کامل نیست. برای مثال، افرادی وجود دارند که معمولا جزو متخصصین اقتصادی در نظر گرفته می شوند اما ممکن در دیگر رشته ها مدرک گرفته باشند.

 

متخصصین اقتصادی چه کاری انجام می دهند؟

با استفاده از تعریف از متخصصین اقتصادی، یک اقتصاددان می تواند کارهای زیادی انجام دهد. یک اقتصاددان می تواند تحقیق انجام بدهد، مدهای اقتصادی را بررسی کند، داده های این زمینه را جمع آوری و آنالیز کند، یا تئوری های این رشته را مطالعه کند، توسعه و تعمیم بدهد. بدین صورت، متخصصین اقتصادی می توانند جایگاهی در تجارت، دولت و یا دانشگاه داشته باشند. تمرکز یک اقتصاددان می تواند بر روی یک موضوع خاص مثل تورم یا نرخ بهره باشد و یا هدف جانع تری داشته باشد. با استفاده از درک آن ها از روابط اقتصادی، متخصصین اقتصادی را برای مشاوره شرکت های تجاری، غیرانتفاعی ها، اتحادیه های کارگری یا ادارات دولتی استخدام می کنند. بسیاری از متخصصین اقتصادی در عمل کردن به سیاست های این زمینه دخیل هستند که می تواند بخش های مختلفی از بخش مالی گرفته تا نیروی انسانی و سلامت را پوشش میدهد. حتی احتمال دارد یک اقتصاددان خانه خود را در دانشگاه بنا نهد. برخی از متخصصین اقتصادی در درجه اول تئوریسین هستند و امکان دارد که بخش اعظمی از روز خود را به بررسی مدل های ریاضیاتی برای توسعه تئوری های اقتصادی جدید و کشف روابط جدید در این زمینه بپردازند. دیگران زمان خود را به صورت برابر بین تحقیق و تدریس تقسیم می کنند و جایگاه پروفسوری را به عنوان مربی نسل بعدی اقتصاددانان و متفکران این زمینه برای خود بر میگزینند.

پس وقتی صحبت از متخصصین اقتصادی می شود، سول مناسب تر می تواند این باشد که “متخصصین اقتصادی چه کارهایی را انجام نمی دهند؟”

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)