10 تمایلی که طی دهه بعدی اقتصاد جهانی را شکل خواهد داد.

  • توسط pooladmin
  • 14/01/2020
  • 0
اقتصاد جهانی

10 تمایلی که طی دهه بعدی اقتصاد جهانی را شکل خواهد داد.

اقتصاد جهانی

اقتصاد جهانی

10 سال گذشته بسیار پرحادثه گذشته است، که بیشتر به دنبال شکل گیری بحران مالی جهانی و بهبودی های مختلفی که به دنبال داشته است، رخ داده است. اما هرچه اقتصاد جهانی وارد یک دهه جدید می شود ، انتظار نداشته باشید که نوعی بازگشت به عادی باشد، هرچه ممکن باشد باشد. طبق گزارش اخیر بانک جهانی آمریل لینچ ، تحقیقات جهانی با توجه به پایین ترین تاریخی نرخ بهره، سیاره ای فعال می شود، فشار های ناشی از افت قیمت، جمعیتی کهنسال و غیره. ده سال آینده دههء اوج خواهد بود با تعداد کثیری از روند ها که به نقطه انفجار رسیده است.

تیم تحقیقاتی جهانی بانک 10 کلان روند که احتمالاً طی یک دهه آینده اقتصاد جهانی را شکل خواهد داد را مشخص کرده است. اوج جهانی شدن، رکود اقتصادی، شکست کمی، جمعیت شناسی ، تغییرات آب و هوایی، روبات ها و اتوماسیون،  سرمایه داری اخلاقی ، هوشمند شدن همه چیز و فضا. درک این روند ها  و تاثیراتشان به سرمایه گذاران کمک می کند طی 10 سال آینده از طریق چالش ها و فرصت های بیشمار حرکت می کنند. در ادامه، به بررسی 5 مورد از آن ها می پردازیم.

نکته کلیدی

رکود جهانی نقش بزرگتری برای سیاست مالی فراهم می کند.

تغییرات آب و هوایی منابع کره زمین را متلاشی می کند.

پیش بینی می شود تا سال 2035 ، روبات ها  جایگزین 50٪ از مشاغل می شوند.

سرمایه داری اخلاقی، باز توزیع نابرابری طرفدار خواهد کرد.

همه چیز هوشمند می شود.

برای سرمایه گذاران چه معنی می دهد. یک کلان روند احتمال رکود جهانی می باشد از آنجا که گسترش دهه ها نشانه های کندی آن را نشان می دهد. تعداد پاسخ ضبط شده به بررسی مدیر صندوق بانک حاکی از این است که اقتصاد جهانی اکنون در اواخر چرخه خود قرار دارد. در ضمن، حباب بازار اوراق قرضه که به افزایش نرخ بهره برای ثبت کمترین نرخ کمک کرده است ، رو به عقب است.  با رسیدن سیاست پولی به حد خود، انتظار می رود سیاست های مالیاتی محرک بخش های اصلی ایجاد تورم، دارایی های واقعی و زیر ساخت های برندگان بزرگ در طول دهه آینده که در حال رشد، اعتبار و کاهش قیمت بازندگان بزرگی هستند.

دومین گرایش اصلی تغییرات آب و هوا می باشد. بانک ها پیش بینی کرده اند که تا اواخر این دهه، جمعیت جهان تا 1 بیلیون رو به افزایش خواهد رفت. این افزایش جمعیت، منابع محدود این سیاره را متلاشی می کند اما همچنین می  تواند کربن باقی مانده را خالی کرد، گرم شدن کره زمین را تسریع بخشید و باعث بالا رفتن فشار دما از حالت طبیعی، کا عواقب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مخربی به دنبال خوهد داشت. گزارشات حاکی از این هستند که  تا سال 2030، تغییرات آب و هوایی می تواند بیش از 100 میلیو نفر را در کشور های در حال توسعه به سوی خط فقر سوق دهد.

روبات ها و اتوماسیون، روند بزرگ دیگری است که تاثیر عظیمی بر اشتغال جهانی خواهد گذاشت. با  استناد به گزارش وارده از مجمع جهانی اقتصاد از سال 2018، این بانک اظهار می کند تا سال  2022، تنها 59 درصد وظایف در صنایع مختلف توسط بشر انجان خواهد گرفت. در سال 2035، این میزان مجموع بیان شده به 50 درصد سقوط کرد، و نیم دیگر نیز کاملاً خودکار خواهند شد. هوش مصنوعی حتی تا سال 2029 ممکن است به سطح هوش انسان برسد. این بانک انتظار دارد که برندگان بزرگ اتوماسیون ، تولید محلی ، داده های بزرگ و هوش مصنوعی باشند ، در حالی که بازنده، انسان و زنجیره تأمین جهانی خواهند بود.

چهارمین روند عمده ظهور سرمایه داری اخلاقی خواهد بود. هدف اصلی شرکت به حداکثر رساندن ارزش سهامداری است که در حال از مد افتادن است. شرکت ها مجبور خواهند شد تا هنگام تصمیم گیری در حاکمیت محیط زیست ، اجتماعی و شرکتی (ESG) و استراتژی های سرمایه گذاری عمومی،  ذینفعان دیگر مانند کارمندان ، جوامع محلی و محیط زیست را در نظر بگیرند. پیش بینی می شود استراتژی های حاکمیت محیط زیست ، اجتماعی و شرکتی یا (ESG) ، حدود 20 تریلیون دلار از دارایی های تحت مدیریت را در 20 سال آینده دریافت کنند. همچنین، تغییر جهت ازافزایش نابرابری و پاداش های گندهء مدیرعامل به توزیع مجدد بیشتر و درآمد عمومی جهانی مواجه خواهیم شد.

هوشمند شدن همه چیز پنجمین ابرگرایش می باشد. در دهه آینده 3 میلیارد نفر دیگر تا سال 2030 در مجموع 500 میلیارد با دستگاه قابل اتصال به اینترنت به آن دسترسی خواهند یافت. اما فقط در طی این پنج سال ، مردم به طور متوسط هر 18 ثانیه با دستگاههای متصل به اینترنت در مقایسه با 6.5 دقیقه امروز در تعامل هستند. این مقیاس یعنی تعامل متوسط با یک دستگاه قابل اتصال به اینترنت برابر 4،800 بار در روز می باشد.  5گیگ شبکه تلفن همراه را فراموش کنید  گیگ ممکن است تا سال 2029 لازم باشد زیرا 5 گیگ به ظرفیت کامل می رسد. با اتصال بیشتر ، جرایم سایبری نیز بیشتر می شود و پیش بینی می شود هزینه های آن تا سال 2021 به 7٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی برسد.

پیش بینی

پنج روند دیگر یعنی اوج جهانی شدن ، شکست کمی ، جمعیتی ، اسپلینترنت و فضا عواقب انقلابی کمتری در طی دهه آینده خواهد داشت. سیاست گذاران در مواجهه با چالش های بی شمار، کارهایی را برای خود رقم خواهند زد ، در حالی که کارآفرینان و سرمایه گذاران با حرکت در دنیای ناآشنا ، با خطرات جدید زیادی روبرو خواهند شد ، اما یکی از مجموعه های منحصر به فرد این فرصت هاست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید