14 راه حل برای بهبود وضعیت مالی شما در سال 2019

 • توسط آزاده یوسفی
 • 23/05/2019
 • 0

آیا به دنبال راه حلی برای بهبود وضعیت مالی خود در سال 2019 و راهی برای مدیریت پول های خود هستید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با 14 راه حلی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند آشنا سازیم.

همه افراد سال جدید خود را با هزاران امید و در آرزوی کسب درآمد بالا آغاز می کنند. چنین افرادی برنامه ریزی می کنند تا بتوانند طی مدتی کوتاه قسط ها و بدهی های خود را پرداخت نموده، هزینه های احتمالی را کاهش داده و پول های خود را پس انداز نمایند و در نهایت بتوانند روی درآمد خود تسلط داشته و آن را هدفمندتر مدیریت نمایند.

با این حال همان طور که تحقیقات نشان می دهد این اهداف طی مدت کوتاهی و در طول سال از بین می رود. طبق آماری در آمریکا، 80 درصد اهداف و تصمیم های اخذ شده توسط افراد، در هفته دوم ماه جولای شکست می خورند. سوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا این تصمیم گیری ها با شکست رو به رو می شوند؟

 یکی از علل بزرگ شکست این افراد زمانی است که تصمیم میگیرند کاری انجام دهند که به طور اساسی و کلی، با سبک زندگی و شرایط کنونی آنها مغایرت دارد. علت دیگر آن نیز می تواند هدف گذاری های بسیار متعدد و بیش از اندازه باشد، که این امر موجب سردرگمی افراد در مسیر شده و باعث شکست در بسیاری از اهداف آنها می شود.

به هر علتی که در گذشته شکست خورده اید و یا به اهدافتان نرسیده اید، وقت آن است که امسال را از دست ندهید و راهکارهای توصیه شده ما دست کم نگیرید.

چگونه امسال به بهبود وضعیت مالی خود کمک کنید؟

به منظور بهبود وضعیت کلی زندگی خود، لازم است در ابتدا به فکر بهبود مدیریت پول و درآمد خود باشید. به مشکلات مالی خود فکر کرده و بیندیشید که با از بین رفتن این مشکلات چگونه زندگی شما متفاوت خواهد گشت.

هرچند نمی توان به یک باره تمامی اهداف و تصمیم گیری های مالی ضعیف طی سال های گذشته را نادیده گرفت و به درجات مالی بالا و وضعیت عالی رسید، با این حال با آغاز سال جدید و هدف گذاری بهتر در بهبود وضعیت مالی و فرایند مدیریت آن، قطعا می توانید زندگی بهتری را برای خود رقم زنید.

در اینجا 14 مورد از نکات ضروری و راه حل هایی برای داشتن مدیریت صحیح پول توصیه شده است که با یکدیگر به بررسی آنها می پردازیم. سعی کنید با اجرای چندی از این موارد کار خود را آغاز کرده و در طول راه مشاهده خواهید کرد که مسیر مالی شما چگونه به طرز شگفت باوری تغییر کرده و بهبود خواهد یافت.

1- شفاف نمودن اهداف مالی

شفاف نمودن اهداف مالی در بهبود وضعیت مالی

امسال قصد دارید اهداف مالی خود را در چه راستایی به کار گیرید؟ آیا قصد پرداخت بدهی های معوق خود را دارید؟ چه مقدار و چه زمانی قصد پرداخت بدهی های خود را دارید؟ به خاطر داشته باشید که جهت بهبود وضعیت مالی خود می بایست اهداف شما کاملا ویژه و دارای زمان مشخص باشد. به طور مثال، در سال 2018، من و همسرم یک هدف یکساله برای پرداخت بدهی های خود در ارتباط با قسط ماشین و به مبلغ 30.000 دلار در نظر گرفتیم.

همچنین اهداف مالی شما می توانند به روز، هفته، ماه، نیم سال، سال و یا مدت زمان بیشتری تقسیم بندی شوند. اهداف خود را در سه گروه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم نمایید. متناسب با اولویت ها و دشواری هایی که در این مسیر برای شما وجود دارد، نیاز است که بعضی اهداف کلی خود را به اهداف کوچک تر تقسیم نمایید. بدین روش شما می توانید به طور بسیار راحت تر پروسه هدف گذاری و رسیدن به آن را نظارت کرده و در مسیر درست قدم بردارید.

 

به طور خلاصه، طبق اصول هدف گذاری اسمارت SMART، کلیه اهداف می بایست شرایط زیر را دارا باشند:

 • حرف S مخفف SPECIFIC : در نهایت به چه چیزی و در چه زمانی خواهم رسید؟ ( در این مثال هدف نهایی و مشخص پرداخت بدهی ماشین به مبلغ 30.000 دلار در انتهای 12 ماه آتی می باشد )
 • حرف M مخفف MEASURABLE : آیا رسیدن به هدف فوق قابل اندازه گیری می باشد؟
 • حرف A مخفف ATTAINABLE: آیا امکان رسیدن به این هدف برای من وجود دارد؟ چگونه؟ این امر کاملا بستگی به شما و علاقه شما و در نهایت هزینه ای است که برای رسیدن به این هدف می پردازید، دارد.

مثال: من می توانم ماهانه مبلغ 800 دلار اضافه تر بابت نرفتن به رستوران، اصلاح توسط خودم، ترک سیگار، پرداخت هزینه های بانکی کمتر، و غیره جمع آوری کنم. همچنین می توانم 500 دلار دیگر نیز بابت ارائه یک سری خدمات از جمله نگه داری سگ، کارهای آنلاین و غیره جمع آوری کنم.

 • حرف R مخفف REALISTIC/RELEVANT : رسیدن به این هدف چه میزان و به چه دلیل برای شما حائز اهمیت است؟
 • حرف T مخفف TIME-BOUND ( TIMELY) : چه زمانی هدف شما قابل دستیابی است؟ یک ماه، دو ماه یا سه ماه؟ یک سال و یا حتی بیشتر؟ به یاد داشته باشید که هدف های طولانی مدت شامل چندین هدف کوتاه مدت می باشد که باعث می شود شما در مسیر هموارتر بوده و کمتر دچار اشتباه شوید.

 

2- بودجه بندی

بودجه بندی

هر شخصی در زندگی خود برای نظارت بر روی ورودی ها و خروجی های مالی خود جهت بهبود وضعیت مالی ، نیازمند بودجه بندی است. حتی اگر بهترین هدف مالی را برای خود در سال جدید در نظر گرفته باشید، در صورتی که برای آن بودجه بندی در نظر نگیرید ممکن است طی شرایطی در انتهای ماه با کسری پول مواجه شوید و در آن صورت هدف مورد نظر شکست خواهد خورد. بدین منظور کافی است نگاهی گذرا به درآمد و هزینه های خود بیاندازید تا بتوانید تخمین بزنید که آیا در انتهای ماه پولی نزدتان باقی خواهد ماند یا خیر. در صورتی که جواب منفی است حتما می بایست هزینه های خود را کاهش داده و در کنار آن به دنبال راهی برای افزایش درآمد خود باشید. به طور مثال می توانید با شروع یک فعالیت آنلاین درآمد خود را افزایش دهید.

برای بودجه بندی می توانید از اپلیکیشن های متعددی که در این راستا وجود دارند استفاده کنید.

3- بازپرداخت بدهی های با بهره بالا

بازپرداخت بدهی های با بهره بالا

برای بهبود وضعیت مالی ، می بایست بدهی های بهره بالای خود که شامل کردیت کارت ها نیز می باشد را کاهش دهید. میانگین بدهی کارت های اعتباری در آمریکا طی سال 2018 حدود 8431 دلار بود. این رقم در کانادا به حدود 22800 دلار نیز رسید.

سعی کنید برای پرداخت این گونه بدهی ها برنامه ریزی داشته باشید و هر چه سریع تر آن ها را تسویه نمایید. می توانید این کار را با پرداخت ماهانه بیشتری آغاز نمایید.

در آمریکا چندین اپلیکیشن وجود دارد که می توانید از طریق آن بدهی های کارت اعتباری خود را پرداخت نمایید:

 • Empower : این برنامه رایگان بانکی به شما کمک می کند تا بدهی های خود را پرداخت نموده، نرخ بالایی برای ذخیره پول خود به دست آورده، هزینه های بانکی تان را کاهش دهید و در نهایت روی خریدهایتان بازپرداخت نقدی دریافت نمایید.
 • Tally : این برنامه به شما کمک می کند تا بدهی های خود را در سریع ترین زمان و با نرخ بهره کم پرداخت نمایید. شما می توانید این برنامه را به عنوان مدیری متخصص برای مدیریت کارت اعتباری خود در نظر بگیرید.

4- تنوع بخشیدن به منابع درآمدی

تنوع بخشیدن به منابع درآمدی

در بحث بودجه و جهت مدیریت آن، می توانید هزینه های خود را کاهش داده، درآمد خود را افزایش و یا هر دو کار را با هم انجام دهید. یکی از راه های افزایش درآمد، به دست آوردن پول بیشتر در حوزه کاری کنونی شماست. این امر بسته به شما و توانایی های شما دارد. به طوری که می توانید با درخواست اضافه نمودن حقوق به کارفرما، نشان دادن قابلیت های دیگر خود در محیط کار، اضافه کاری و …، درآمد خود را افزایش دهید. و یا اینکه در نهایت دنبال کار بهتر و درآمد بالاتر در مکان دیگری باشید.

روش دیگر تنوع بخشیدن به منابع درآمدی، یافتن راهی برای کسب درآمد مازاد، در ساعات خالی شما در خارج از خانه و یا حتی در داخل خانه می باشد. به طور مثال:

 • بلاگ : به وسیله داشتن یک بلاگ و چرخاندن منظم آن می توانید به راحتی کسب درآمد کنید.
 • نگه دارنده حیوانات : به وسیله نگه داری از حیوانات و یا به گردش بردن آنها می توانید 1000 دلار در ماه مازاد درآمد داشته باشید.
 • اصلاح مطالب و نوشته ها: شما می توانید با ادیت و اصلاح نوشته های دیگران ماهانه 2000 دلار کسب درآمد کنید.
 • نوسینده دورکار : شما می توانید سالانه مبلغ بالای 80.000 دلار از نوسیندگی وبسایت، کسب و کارها و غیره کسب درآمد کنید.
 • دستیار مجازی : شما می توانید از خانه و به عنوان دستیار مجازی برای دیگر کسب وکارها انجام وظیفه کرده و بین 30 تا 75 دلار در ساعت کسب درآمد کنید.
 • اتاق اضافی خود را اجاره دهید : شما می توانید اتاق خود را به صورت اجاره در اختیار دیگر افراد قرار دهید.
 • رانندگی : شما می توانید ماشین خود را همانند بسیاری دیگر از افراد در چرخه حمل و نقل به کار گیرید. شما می توانید به عنوان راننده در ساعات فراغت خود، هزاران دلار در ماه کسب درآمد داشته باشید.
 • فروش در پلت فرم هایی مانند آمازون : با فروش وسایل خود در آمازون می توانید سالانه مبلغ 50.000 دلار به دست آورید.
 • آموزش زبان انگلیسی آنلاین : شما می توانید در خانه خود و از راه دور در اوقات فراغت خود به دانش آموزان سراسر جهان انگلیسی بیاموزید.

با توجه به مثال های بیان شده، می توانید با کمی تلاش و به راحتی مبلغی مابین 20.000 تا 80.000 دلار در سال کسب درآمد مازاد داشته باشید. این امر به شما کمک می کند تا بدهی های خود را بهتر و سریع تر تسویه نمایید، مابقی درآمد خود را پس انداز کرده و در نهایت به استقلال مالی که همیشه در آرزوی آن بودید، برسید.

5- دریافت پول در ازای شرکت در آمارگیری ها/ تحقیق

دریافت پول در ازای شرکت در آمارگیری ها/ تحقیق

شما می توانید با شرکت در آمارگیری ها و دریافت پول به ازای انجام کار، از این طریق درآمد جانبی داشته باشید. چندین سایت نظردهی وجود دارد که در ازای ثبت نظر شما روی خدمات، محصولات و برنامه ها، پول خوبی پرداخت می کنند. شرکت در این گونه نظرسنجی های می تواند باعث کسب درآمد 200 دلاری ماهانه برای شما باشد.

چندی از بهترین سایت ها برای شرکت در آمارگیری ها و نظرسنجی ها و کسب درآمد عبارت اند از:

 • Swabucks : دریافت 5 دلار به ازای ثبت نام
 • Pinecone Research : ثبت نام کانادا / ثبت نام آمریکا.  شرایط متفاوتی دارند.
 • Daily Rewards : دریافت 5 دلار به ازای ثبت نام
 • Inbox Dollars : دریافت 5 دلار به ازای ثبت نام
 • Survey Junkie : ثبت نام کانادا / ثبت نام آمریکا. شرایط متفاوتی دارند.
 • و غیره

6- دریافت بازپرداخت نقدی بر روی خریدها

دریافت بازپرداخت نقدی بر روی خریدها

شما می توانید در دو صورت خرید آنلاین و آفلاین روی آن بازپرداخت نقدی دریافت نمایید. استفاده از بسیاری از اپلیکیشن های بازپرداخت نقدی رایگان هستند و با ارائه تخفیفات گاها 30 درصدی، حتی در صورت عدم ثبت نام نیز می توانید مبلغ قابل توجهی از پولتان را بدین صورت ذخیره نمایید.

برخی از اپلیکیشن های بازپرداخت نقدی عبارت اند از:

 • Checkout 51 : دریافت 5 دلار به ازای ثبت نام و دریافت 30 درصد بازپرداخت نقدی
 • Swagbucks : دریافت 5 امتیاز به ازای ثبت نام
 • Drop : دریافت 5 دلار جهت خوشامدگویی
 • Ebates : دریافت 10 دلار پاداش به ازای ثبت نام برای آمریکایی ها و 5 دلار برای کانادایی ها
 • TopCashback : از طریق 4380 مغازه بازپرداخت نقدی دریافت کنید.

علاوه بر جایزه بازپرداخت نقدی که این اپلیکشین ها برای شما فراهم دیده اند، در صورتی که از دوست خود دعوت به استفاده از این برنامه ها نمایید نیز برای شما امتیازی در نظر می گیرند.

7- کاهش هزینه ها

کاهش هزینه ها

بالاتر اشاره کردیم که چگونه می توانید با افزایش درآمد خود، به بهبود وضعیت مالی کمک نمود. یکی دیگر از جنبه های مدیریت درست پول، کاهش هزینه های جاری است. در اینجا تنوعی از روش ها برای کاهش هزینه ها و صورت حساب های ماهیانه شما وجود دارد:

 • در هنگام پرداخت قبوض چانه بزنید، در این صورت هزینه کمتری را پرداخت می کنید. با مذاکره روی صورت حساب های تلفن، اینترنت و غیره می توان روی هزینه های صرفه جویی نمود. همان طور که ما در دو سال گذشته 75 درصد در این موارد صرفه جویی داشتیم.
 • کمتر رستوران بروید. خانواده های آمریکایی به طور میانگین مبلغی بیش از 3.000 دلار در سال بابت صرف غذا در خارج از منزل هزینه می کنند. شما می توانید با درست کردن غذا در خانه و کم کردن میزان رستوران رفتن خود و خانواده، هزاران دلار در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.
 • برای خرید هر محصول قیمت مغازه های مختلف را با هم مقایسه کنید. قبل از خرید قطعی خود، از چندین مغازه دیدن نمایید تا بدین وسیله و با خرید صحیح و منطقی، مابقی پول خود را ذخیره نمایید.
 • کاهش مبلغ صورت حساب برق و آب خود با صرفه جویی و استفاده بهینه از این دو مورد.
 • پرداخت صورت حساب خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید تا بدین وسیله از پرداخت دیرکرد ها و لطمه خوردن به امتیاز حساب بانکی شما جلوگیری شود.

8- اتوماتیک نمودن اندوخته ها

اتوماتیک-نمودن-اندوخته-ها

شاید در سال جدید برنامه ها و اهدافی برای صرفه جویی در هزینه ها و ذخیره پول در ذهن خود داشته باشید. با این حال در واقعیت بسیاری از این اهداف پس انداز پول به واقعیت تبدیل نمی شود. جای تعجب نیست که 69 درصد ازآمریکایی ها کمتر از 1000 دلار در حساب پس انداز خود دارند. این امر در بین شهروندان کانادایی نیز صدق می کند.

یک استراتژی برای اطمینان از اینکه به اهداف مورد نظر و پس انداز پولتان می رسید این است که از ویژگی “اپلیکیشن پس انداز خودکار” که امروزه بیشتر از قبل با حساب های پس انداز یکپارچه می شود استفاده کنید.

پس انداز اتوماتیک به این معناست که به طور تناوبی مقداری پول از حساب شما برداشته شده و در حساب پس اندازیتان ذخیره و سپرده گذاری شود. برخی از اپلیکیشن های معروف سپرده گذاری و پس انداز اتوماتیک در کانادا عبارت اند از: Mylo و Tangerine . در آمریکا نیز می توانید از دو برنامه Digit و Empower بدین منظور استفاده نمایید. Maylo و Digit دو برنامه ای هستند که به شما کمک می کنند تا پول هایتان را به طور متناوب و خرد، سپرده گذاری نمایید.

شما با انجام این کار و به یادآوری اینکه قبل از هر اقدامی میبایست مقداری پول را صرف خود ( پس انداز در حساب بانکی ) نمایید، به مدیریت پول و درآمد خود کمک شایانی می کنید. سعی کنید برای انجام این کار حداقل 10 درصد از درآمد خود را ماهانه در حساب پس انداز ذخیره نمایید.

9- آغاز یک سرمایه گذاری

آغاز یک سرمایه گذاری

هرچه زودتر اقدام به سرمایه گذاری پول های خود کنید، به لحاظ مالی و دارایی قدرتمند تر خواهید بود. زمان، خود به معنای واقعی پول است، هنگامی که آن را در ساخت یک پرتفلیو سرمایه گذاری به کار میگیرید بیشتر می توانید معنای این جمله را درک کنید. پس برای شروع سرمایه گذاری خیلی دیر نکنید. از سرمایه گذاری روی صندوق های سرمایه گذای مشترک جهت کاهش هزینه های سرمایه گذاری خود بپرهیزید. هزینه های بالا روی بازگشت طولانی مدت شما تاثیر منفی دارند.  اگر جز سرمایه گذاران مستقل هستید می توانید هزینه های معاملاتی خود را با کمک و استفاده از کارگزارانی که کمیسیون کمی می گیرند کاهش دهید.

سرمایه گذاری خود را ساده نمایید. هیچ شخصی با مدیریت پرتفلیو سرمایه گذاری خود راحت نبوده و می توان در موارد مختلف آن را متعادل سازی و ساده نمود. اگر به دنبال کاهش هزینه های خود و در کنار آن بیشترین بازدهی ممکن هستید، می توانید از مشاوران مختلفی در این زمینه راهنمای بگیرید.

10- افزایش امتیاز کارت اعتباری

افزایش امتیاز کارت اعتباری

برای نظارت به صورت رایگان روی کارت اعتباری خود می توانید از Borrowell در کانادا و نیز credit sesame در آمریکا استفاده نمایید. نظارت روی کارت باعث می شود تا بتوانید به سرعت جلوی اشتباهات، خطاها و سرقت ها را که باعث خدشه دار شدن اعتبار شما می شوند، بگیرید.

یک امتیاز عالی اعتباری بدین معنا است که شما برای نرخ بهره رقابتی واجد شرایط هستید و بدین گونه پول شما ذخیره می شود. با استفاده از Borrowell و credit sesam می توانید به راحتی و به طور رایگان به گزارش اعتبار خود که به صورت ماهانه به روز رسانی می شود، دسترسی پیدا کرده و مطمئن باشید که برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

11- مستقل بودن را امتحان کنید

مستقل بودن را امتحان کنید

امروزه اینترنت باعث شده تا بتوانید به راحتی برای رسیدن به سوالات خود راه حل پیدا کنید. شما می توانید به سر زدن به یوتویوپ و دیگر سایت ها برای آموزش و یادگیری نیازها و موارد مختلف به صورت خودکار اقدام نمایید و بدین طریق از صرف هزینه در مواردی که می توانید خود به تنهایی آن را انجام دهید پرهیز نمایید.

چندی از کارهای مختلف که می توانید به تنهایی و به صورت مستقل و با آموزش شخصی، انجام دهید عبارت اند از:

 • کوتاه کردن مو توسط خودتان
 • آشپزی در خانه
 • برخی از تعمیرات داخلی خانه
 • نقاشی خانه
 • هرس درختان خانه
 • تعویض لامپ های سوخته
 • و غیره

12- بالا بردن سطح دانش

بالا بردن سطح دانش

لازم است سطح دانش و آگاهی خود را با مطالعه روزانه و مکرر بالا ببرید. سرمایه گذاری روی خود و دانش تان یکی از مهم ترین سرمایه گذاری های زندگی است که می تواند روی مابقی جنبه های زندگیتان تاثیر زیادی بگذارد. از طریق آموزش شما قادر خواهید بود: توانایی های خود را در کسب درآمد افزایش دهید، ظرفیت خود را برای مواجه شدن با مشکلات زندگی و ارائه راه حل برای آنها بالا ببرید، توانایی درک و تفکر عمومی خود را گسترش دهید و بدین طریق احساس کامل بودن کرده و از زندگی خود رضایت خواهید داشت.

در حوزه مالی، کتاب های زیادی وجود دارد که می توانید مطالعه نموده تا سطح دانش خود را بابت امور مالی، نحوه سرمایه گذاری، مدیریت بدهی ها، بودجه بندی و غیره افزایش دهید. برخی از این کتاب ها عبارت اند از:

 The Automatic Millionaire  نوشته David Bach : این کتاب راهنمایی است روشن درباره چگونگی ایجاد ثروت و آزادی مالی در هر درآمدی.

I will Teach You How To Be Rich نوشته Dave Ramsey : این کتاب به شما نشان می دهد چگونه بدهی های خود را ابتدا خرد کرده و در نهایت تسویه نمایید.

The Little Book of Common Sense Investing نوشته John Bogle : این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه ساده ترین سرمایه گذاری ها بهترین اند.

The Richest Man in Babylon نوشته George Clason : این کتاب به شما نشان می دهد چگونه حقیقت ها و شگفتی های مالی در تاریخ و گذشته، جهان امروز را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

13- سازماندهی خانه

سازماندهی خانه

خانه خود را سازمان دهی کرده و از شر وسایل اضافی خلاص شوید. این گونه وسایل فقط جای شما را تنگ تر کرده و کیف پول شما را خالی تر!

شما می توانید وسایل غیر ضروری یا بلااستفاده خود را در فروشگاه های آنلاین نظیر آمازون، ای بی و غیره به فروش برسانید. به یاد داشته باشید که از خریدهای هیجانی و ضربتی بپرهیزید. اگر برای خرید وسیله ای تحت فشار بودید، چند روز به خودتان مهلت داده و فکر کنید که آیا واقعا به آن نیاز دارید یا نه و اگر جواب مثبت بود سپس اقدام به خرید نمایید.

در هنگام خرید، تمرکز روی کیفیت بهتر از کمیت می باشد. چه لزومی دارد 5 نسخه از چیزی را خریداری کنید در حالی که خرید یک نسخه کامل و بهتر از آن 5 مورد می تواند به طور کلی باعث رضایت خاطر بیشتر شما شود.

همچنین می توانید :

 • حساب های بانکی و سرمایه گذاری خود را سازماندهی نمایید. می توانید هر زمان که لازم داشتید مقدار این پس اندازها را بیشتر نمایید.
 • ” نه گفتن” را یاد بگیرید و بدانید که در بسیاری از موارد نه گفتن به بهبود روابط و سلامت شما کمک می کند. همچنین از ایجاد روابطی که باعث صدمه زدن به شما از لحاظ جسمی، ذهنی و مالی می شود پرهیز کنید.

14- برای خودتان زندگی کنید نه دیگران!

برای خودتان زندگی کنید نه دیگران!

یکی از اصول طبیعت انسان این است که تمایل دارد دیگران را با رفتار و کارهای خود تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که در بسیاری از موارد اینکار به ضرر او بوده و به جای مشتاق کردن وی به ادامه مسیر، او را دلسرد می کند. بنابراین اگر به دنبال بهبود وضعیت مالی و زندگی خود هستید، باید بدانید که می بایست در مسیر خودتان قدم بردارید و از تحت تاثیر قرار دادن دیگران با رفتار و اعمال مختلف بپرهیزید.

هیچ گاه برای تحت تاثیر قرار دادن خانواده، دوست و یا همسایه خود دنبال خرید غیرضروری ها و اقلامی که لازم ندارید نباشید. واقعیت اینجاست که بسیاری از افراد خود را در معرض بدهی های سنگین قرار می دهند چرا که جرات متفاوت بودن را ندارند و می خواهند همیشه همسو با دیگران در حرکت باشند.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله در ارتباط با 14 مقوله ای که کمک می کند تا بتوانید روی امور مالی خود مدیریت بهتری داشته باشید صحبت کردیم. به طور خلاصه :

 • کار خود را با در نظر گرفتن اهداف مالی هدفمند طبق اصول اسمارت شروع نمایید.
 • برای خود بودجه بندی در نظر بگیرید تا روی ورودی ها و خروجی های خود نظارت داشته باشید.
 • سعی کنید درآمد خود را افزایش داده و به طرق مختلف از هزینه های جانبی بکاهید.
 • به خودتان باور داشته باشید و تمامی جنبه های موفقیت و شکست خود را بپذیرید.
 • به طور مداوم به دنبال بالا بردن سطح آگاهی و دانش خود باشید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)