8 راهی که میلیونرها برای پولدار شدن به کار می‌گیرند

  • توسط pooladmin
  • 07/09/2019
  • 0
پولدار شدن

در فضای اقتصادی جهان برای هر کسی فرصت تولید ثروت و پولدار شدن وجود دارد. چه از طریق کارهای کوچک در یک صنعت نوظهور و چه از راه استفاده از استعدادهای خاص‌ و تبدیل آن به فرصت‌های ایجاد ثروت.

در ادامه به راه‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید از طریق آن‌ها به کسب ثروت بپردازید؛ راه‌هایی که ممکن است کوچک باشند اما با استفاده از آن‌ها می‌توانید درآمد گذران زندگی را تامین کنید و راه‌هایی که بزرگ‌اند و می‌توانند زندگی‌تان را دست‌خوش تغییر کنند. هر دو دسته‌ی این‎‌ راه‌هکارها می‌توانند حرکتی مثبت در مسیر درست باشند:

1- تعدادی کار کوچک قبول کنید

با ایجاد رکود در اقتصاد و ورنق در تکنولوژی/شبکه‌های اجتماعی،  صنعت جدیدی پدید آمده که به افراد امکان می‌دهد از طریق کارهای کوچک درآمدزایی کنند (برای مثال با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که براساس عرضه و تقاضا تنظیم شده‌اند و فردی که خدمت یا محصولی ارائه می‌دهد را به متقاضی متصل می‌کنند؛ شما می‌توانید در این قالب خدمت یا محصول کوچکی عرضه کنید). در جهان کارهای کوچک این‌چنینی با موقعیت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید؛ مثلا رزومه‌های جویندگان کار را مورد بررسی قرار دهید یا برای برخی شرکت‌ها اظهارنامه‌های ویدیویی ضبط کنید. گرچه سایت‌های واسطه در این شرایط درصدی از پول را به عنوان سود خود بر می‌دارند اما به هر حال برای چند دقیقه از وقتی که اختصاص می‌دهید سود خوبی به جیب می‌زنید. شما با پذیرفتن کارهای کوچک منابع مالی لازم برای ثروتمندشدن را به تدریج گردهم می‌آورید.

2- چیزی اختراع کنید و ایده‌تان را بفروشید

اختراعی مثل جاروی استخر را در نظر بگیرید. میلیون‌ها نفر از کسانی که در خانه‌‎هایشان استخر دارند یک نمونه از این دستگاه را تهیه کرده‌اند؛ به هر حال هر کدام از این افراد نیاز دارند که در مواقعی کف استخر را از طریق این دستگاه‌ جارو کنند و از شر برگ‌ها و گل و لای خلاص شوند. اختراع یک جاروی استخر اتوماتیک در سال 1974 کار یک مهندس بی‌پول بود و صاحبان استخرها هم برای خرید این دستگاه همه جا با خوشحالی پیشقدم شدند. اگر می‌توانید چنین دستگاه‌های بدردبخوری اختراع کنید، یک نمونه اولیه از دستگاه مورد نظر را بسازید و بعد ایده‌تان را به صاحبان کسب و کار بفروشید.

3- مذاکره کنید

پولدار شدن آنقدرها هم دشوار نیست. مثلا از طریق مذاکره می‌توانید پول کمتری برای خریدها بپردازید، هزاران دلار ذخیره کنید و حتی با فروش مجدد برخی از اقلام و سرویس‌های خریداری شده پول دربیاورید. برای مثال دوستی داشتم که با شرکت تلویزیون کابلی که به او سرویس ارایه می‌کرد تماس گرفت و گفت از سرویس دیگری یک پیشنهاد بهتر دارد. او از شرکت پرسیده بود در جواب پیشنهاد رقیب چه پیشنهاد جذاب‌تری دارند و از همین طریق یک ماه عضویت مجانی و سه ماه عضویت ممتاز گرفته بود بدون آنکه پولی بپردازد.

کلید ماجرا این است که کل فرایندهای خرید را همچون یک بازی در نظر بگیرید؛ بازی که باید در هر کدام از آن‌ها از طریق مذاکره تخفیف یا بسته‌های مجانی بگیرید. گاهی اوقات محصولات و خدمات مجانی که از این طریق به دست آورده‌اید را با قیمتی بالاتر به فروش می‌رسانید و درآمدزایی‌تان به سطح بالاتری ارتقا پیدا می‌کند.

4- کالابرگ جمع کنید

 گرچه ممکن است یک دلار کالابرگ در بودجه خوارباری که تهیه می‌کنید اصلا به چشم نیاید اما نتیجه نهایی استفاده از کالابرگ به ذخیره پول و کسب ثروت بیشتر می‌رسد. افرادی که از سیستم خرید کالابرگی بهره می‌برند گزارش کرده‌اند که از این طریق 40 درصد مبلغی که خرج خواربار می‌شده را ذخیره کرده‌اند. جمع‌وجور کردن کالابر‌گ‌ها یک ساعت در هفته وقت‌تان را می‌گیرد اما همین یک ساعت حدود 50 دلار شما را جلو می‌اندازد. به هر حال مهم نیست که با چه کالابرگی چقدر تخفیف بگیرید؛ کم یا زیاد وقتی پول کمتری می‌دهید جلوترید.

 5- سرگرمی‌تان را به راه کسب ثروت تبدیل کنید

 اگر سرگرمی یا علاقه بخصوصی دارید چرا آن را به راهی برای پولدار شدن تبدیل نکنید؟ برای مثال یکی از برنامه‌ریزهای مالی ما اخیرا کارمندی را ملاقات کرده که کسب و کار فروش آنلاین کتاب را شروع کرده است. این فرد عاشق کتاب خواندن است و از سوی دیگر متخصص حوزه فناوری اطلاعات است؛ بنابراین علاقه و استعدادش را ترکیب کرده و حال در وبسایت آمازون کتاب‌های دست دوم را به فروش می‌رساند. او در سه ماهه اول آغاز کارش سود کرده و قصد دارد این پول را صرف حساب بازنشستگی خود و همسرش کند.

در عین حال او که عاشق کتاب خواندن است می‌تواند از طریق خواندن کتاب‌ها و فروش مجدد آن‌ها علاقه و پول را هم‌زمان به دست بیاورد.

 6- مالیات کمتری بدهید و باقی‌مانده‌اش را سرمایه‌گذاری کنید

 مطالعات خود را درباره استراتژی‌های هوشمندانه کاهش مالیات بالا ببرید. با برخی از این استراتژی‌ها می‌توانید مالیات کمتری بپردازید. مثلا سرمایه‌گذاری 3100 دلاری در حساب HSA (نوعی حساب پس‌انداز پزشکی که دارای معافیت‌های مالیاتی است) در سال 2012 باعث می‌شد اگر در براکت مالیاتی 25 درصد باشید، مالیات بر درآمد فدرال‌تان 775 دلار کمتر شود. بررسی دقیق این نوع استراتژی‌های خاص مالیاتی و وارد سرمایه‌گذاری‌های خاص با معافیت مالیاتی شدن می‌تواند باعث شود سالانه هزاران دلار ذخیره کنید؛ ذخیره‌هایی که نهایتا صرف ایجاد ثروت شما می‌شوند.

 7- با حل یک مشکل کوچک در راه پولدار شدن قدم بردارید

 فراموش نکنید که می‌توانید با حل یک مشکل رایج هزاران دلار پول به دست آورید. برای مثال دانشجویان دانشگاه شیکاگو به این ایده رسیدند که روی صندوق‌های پول دکمه‌ای برای رندکردن تراکنش‌ها نصب کنند تا مشتریان بتوانند از طریق رندکردن مبلغ به شکل خودکار به خیریه‌ها کمک کنند.

این دانشجویان برای این ایده اعتبار کمک 10 هزار دلاری به خیریه محبوب‌شان را برنده شدند. در مثالی دیگر دو مبتکر با نام‌های فیلیپ هاسر و جف وارن برای کارشان در People.tv و ایجاد یک پلفترم ویژه برای تماشای اخبار فوری رویدادها در سراسر جهان 360 هزار دلار برنده شدند. ابداعی که برای سازمان‌های خبری و حتی دولت‌های سراسر جهان بسیار با ارزش بود.

در واقع هزاران حلال مشکلات کوچک در کسب و کارها مشغول به کارند که چندان شناخته شده نیستند اما صرفا نیاز دارند با یک مشکل مواجه شوند تا از طریق ارایه راه حل پول به جیب بزنند و برای خود ثروت‌سازی کنند.

8- مراسمی برگزار کنید و بلیت‌هایش را بفروشید

احتمالا تا به حال دریافته‌اید که راه‌هایی برای پولدار شدن وجود دارد که هم‌زمان حسابی سرگرم‌تان می‌کنند. تا به حال به کنسرت‌های خانگی و سالن‌های کوچک فکر کرده‌اید؟ برگزاری رویدادهای کوچک در خانه این روزها به محبوبیت فزاینده‌ای دست یافته است. اگر علاقه‌مندید دیگران را سرگرم کنید و دورهمی برگزار کنید چرا برای تبلیغ یک خواننده و آهنگساز مورد علاقه‌تان در یک کنسرت خانگی پول در نیاورید؟

اگر هم پیش از این به چنین کارهایی دست زده‌اید صرفا لازم است دایره ارتباطات خود را وسیع‌تر کنید تا بتوانید درآمدتان را از این طریق افزایش دهید.

جالب‌تر اینکه اگر در خانه خود فضای برگزاری چنین رویدادهایی را ندارید و یا تمایلی به برگزاری‌شان در منزل شخصی‌تان وجود ندارد کماکان می‌توانید در نقش برگزارکننده این رویدادها ظاهر شوید و از مراکز تجمع یا هر فضای دیگری برای ترتیب دادن چنین مراسم‌هایی استفاده کنید.

صرفا برای مثال می‌توانم به یکی از دوستانم در آریزونا اشاره کنم که رویدادهایی را در اقامتگاه‌ها و استراحتگاه‌های محلی برگزار می‌کند. این اقامتگاه‌ها قصد دارند سالن‌ها و امکانات‌شان را نمایش دهند و برای همین اتاق و قضای مجانی در اختیار شرکت‌کنندگان می‌گذارند. با این وجود برگزارکننده برای سود خود از هر شرکت‌کننده مقداری پول دریافت می‌کند و علاوه بر کسب شهرت پول هم در می‌آورد.

با نگاهی به راهکارهای ارایه شده در می‌یابید که حتی در شرایط پرتلاطم بازار باز هم راه‌های خلاقانه و فرصت‌های خاصی وجود دارد که از طریق‌شان می‌توانید با استفاده از استعدادها و مهارت‌هایی که دارید به کسب ثروت بپردازید. مدلی از کسب ثروت که در عین حال برایتان سرگرم‌کننده هم باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید