موفقیت سرمایه گذاری تان را با درآمد انفعالی سالیانه ارزیابی کنید

  • توسط توماج آبرین
  • 21/07/2019
  • 0
درآمد انفعالی

طی سال ها، بسیار دربارۀ درآمد انفعالی صحبت کردیم. درآمد انفعالی پولی است که از منابعی همانند سود سهام، بهره و اجاره بدست می آورید. این پولی است که پول خودتان برای شما بدست می آورد و در حساب بانکی خانوادگی تان سپرده گذاری می شود. هدف اصلی بسیاری از سرمایه گذاران این است که به مقدار کافی درآمد انفعالی تولید کنند که بتوانند در طول بازنشستگی هنگامی که دیگر نمی توانند چک پرداخت کنند، زندگی راحتی داشته باشند. در اینجا 4 چیزی که در جریان درآمد انفعالی باید بدانید آمده است.

به هنگام ایجاد یک سهام سرمایه گذاری، یکی از حقه هایی که می توانید برای ثروتمند شدن بزنید این است که موفقیت تان را بر اساس درآمد انفعالی که سالیانه به صورت نقدی تولید می کنید، ارزیابی کنید. دنبال کردن این روش ساده است زیرا می توانید پیشرفت تان را در چک هایی که در ایمیل ها می فرستند یا سپرده هایی که به صورت مستقیم در حساب بانکی تان قرار دارند مشاهده کنید.

یک نمونه از استفاده از درآمد انفعالی به عنوان معیار ارزیابی

تصور کنید که 1000000 دلار ذخیره دارید که می خواهید به صورت بلند مدت سرمایه گذاری کنید. تصمیم می گیرید تا 8333 سهام از جنرال الکتریک را به قیمت هر سهام 12 دلار خریداری کنید. میشود گفت که سود سهام هر سهام 12 سنت است. بدین صورت، هر 90 روز یک چک 100 دلاری دریافت می کنید. اگر پول را مستقیما به شکل سپرده داشته باشید در پایان سال تقریبا 400 دلار پول نقد در حساب تان موجود خواهد بود.

سال بعد، 10000 دلار دیگر ذخیره خواهید داشت. 400 دلار نقد از سود سهام جنرال الکتریک اضافه می کنید، که 10400 به صورت نقد به شما می دهد. این بار، 74 سهام از جانسون و جانسون به ارزش هر سهام معادل 140 دلار می خرید. سود سهام سالیانه آن 60.3 دلار برای هر سهام خواهد شد.

در پایان سال دوم از سود سهام جنرال الکتریک 400 دلار درآمد انفعالی و 266 دلار درآمد انفعالی از سهام جانسون و جانسون، و به طور کلی 666 دلار بدست آورده اید. به طور کامل نوسان مارکت را فراموش کنید، فقط بر روی یک چیز تمرکز کنید: اینکه پیش از تورم شما بتوانید به آن در آمد انفعالی دست پیدا کنید. شما باید همانند یک فرد صاحب بیزینس بلند مدت تفکر کنید.

درآمد انفعالی

یک سهام درآمد انفعالی خوب با زمان رشد می کند

یکی از ویژگی های سهام درآمد انفعالی خوب این است که مولدان پول نقد، کالاها، املاک و مستغلات در بیزینس های شخصی، حقوق مادی، یا هرچیزی است که بتوانید تصورش کنید و از آن پول بدست آورید. آن ها هر سال رشد می کنند، بنابراین پول بیشتری نسبت به سال گذشته بدست می آورند. این اهمیت دارد که نرخ رشد در توزیع پول نقد نرخ تورم را پشت سر می گذارد، بنابراین درآمد شما همیشه در حال گسترش است و سرمایۀ بیشتری به شما می دهد تا سرمایه گذاری کنید، ذخیره کنید یا خرج کنید.

دو شرکتی را که اشاره شد در نظر بگیرید. هنگامی که این مقاله را می نوشتم جانسون و جانسون سود سهامش را برای 50امین سال افزایش داد. جنرال الکتریک نیز سود سهامش را در سال های گذشته چندین مرتبه افزایش داده است. اگرچه هنوز به آن سطحی که پیش از رکود بزرگ مالی داشتند نرسیده اند. یک شرکت خوب شرکتی است که بتواند و راغب باشد تا پرداختی سود سهام به مالکانش را افزایش دهد، بنابراین آن ها چک های سود سهام را افزایش می دهند زیرا اقدامات دیگر نسبت به سازمان های معمولی به نحوی برتر است.

به شرکتی همانند Kraft Foods فکر کنید. اهمیتی ندارد که یک نفر چه مقدار تلاش کند، کوکی های Oreo همیشه در میان کوکی ها در سرتاسر دنیا بیشترین فروش را داشته اند. دربارۀ کوکاکولا و پپسی فکر کنید. فرقی ندارد چه مقدار پول سرمایه گذاری می کنید، تقریبا غیر ممکن است که دو تا از نوشیدنی های معروف را از جایگاه فعلی شان سرنگون کرد.

به همین شکل، یک سرمایه گذاری خوب در املاک و مستغلات می تواند افزایش اجاره را در تورم افزایش دهد. شما نیازی ندارید تا با بیزینس های سخت خود را درگیر کنید. زندگی کوتاه است. آن را برای فرد دیگری رها کنید. شغل تان باید این اطمینان را بدهد که شما انتهای هر سال 1) مالکیت شغلی تان و کیفیت بیزینس تان بالا رفته 2) از دارایی هایی تان نسبت به دوازده ماه قبل پول بیشتری بدست آورده باشید. اگر زمان کافی دارید نیازی به ذخیره سازی ندارید.

استفاده از رویکرد درآمد انفعالی می تواند به حفاظت از شما در برابر پرداختی بیشتر برای دارایی ها کمک کند

یکی از مزایای تمرکز بر درآمد انفعالی سالیانه به عنوان معیار موفقیت این است که شما را از پرداختی بیش از حد منع می کند، مانند سرمایه گذاران Home Depot که دربارۀ آن ها صحبت کردیم. این یک عملکرد ریاضی است. به نسبتی که هزینه ها افزایش می یابد، پول نقد سقوط می کند. سرمایه گذاری که بر روی افزایش درآمد انفعالی تمرکز کرده قصد ندارد تا این سرمایه های با عملکرد پایین را جذب کند، بلکه سعی دارد تا نیروی تعادلی برای حرکت مارکت یا املاک و مستغلات ارائه کند. با این کار از سرمایه های خانواده اش حفاظت می کند.

درآمد انفعالی

به تلۀ کالای ارزان قیمت نیفتید

یکی از بزرگترین خطرات برای مردان و زنانی که بر درآمد انفعالی سرمایه گذاری تمرکز می کنند تلۀ ارزش (Value Trap) نامیده می شود. به عنوان یک قانون کلی اگر دارایی بیش از 3x، 4x یا بزرگتر از اوراق قرضۀ Treasury ایالت متحده باشد، محتاط باشید. بسیاری از دارایی های ارزان به یک دلیل ارزان هستند. در دنیای امروز اگر سود سهامی برابر با 6،8،10،12 درصد یا بیشتر دیدید احتمالا وارد یکی از این تله ها شده اید. ممکن است یک شرکت سود سهامی از فروش یک دارایی فقط برای یک بار داشته باشد، همانند شرکت های زیر مجموعه شرکت هلدینگ، یا توافق میان دعوی در دادگاه که تکرار نخواهد شد.

ممکن است این یک بیزینس کالای ساختگی مانند شرکای محدود که سودشان را از قیمت های بالا بدست می آورند باشد، که مارکت می داند نمی تواند پایدار باشد. این می تواند یک نمایش بیزینس چرخشی باشد که سرمایه گذاران ارزشی آن را اوج دستاورد تله (peak earnings trap) می نامند.

در هر موقعیتی، محتاط باشید. سرمایه گذاری درآمد انفعالی می تواند به شما خوب خدمات ارائه کند اما حریص نباشید. همانطور که بنجامین گراهام به ما یادآوری می کند، پول بیشتر توسط سرمایه گذارانی گم شده است که به دنبال دستیابی به نیمۀ بیشتر درآمد انفعالی هستند. حق با اوست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)