8 راه برای زنده ماندن در زمان رکود بازار

  • توسط pooladmin
  • 08/12/2019
  • 0

بازمانده کشور خرس

بازار خرس اشاره به کاهش گسترده قیمت در سهام در سهام حداقل 15-20٪ همراه با احساسات بدبینانه در مورد بازار است. واضح است که این زمان ها چیزی نیست که می توان از آن انتظار داشت ، اما مبارزه با عقب می تواند خطرناک باشد. در اینجا شما را با هشت استراتژی مهم و سرمایه گذاری مهم برای سرمایه گذاری دنبال خواهیم کرد تا به شما کمک کند در هنگام آرامش و بازی مرده وقتی بورس اوراق بهادار در بازگشت شما قرار می گیرد.

رکود بازار

ترس های خود را در زمان رکود بازار کنترل کنید

جمله ای قدیمی در وال استریت وجود دارد: “داو صلیبی از دیوار نگران است.” به عبارت دیگر ، با گذشت زمان ، داو علیرغم مشکلات اقتصادی ، تروریسم و مصیبت های بی شماری دیگر ، رو به افزایش است. سرمایه گذاران باید سعی کنند همیشه احساسات خود را از فرایند تصمیم گیری سرمایه گذاری جدا کنند. چیزی که به نظر می رسد یک روز فاجعه گسترده جهانی ممکن است به یاد داشته باشد چیزی جز سقوط روی صفحه رادار چند سال پایین جاده نیست.

هزینه های پایین با DCA

مهمترین چیزی که باید در طول رکود بازار به خاطر داشته باشید این است که طبیعی است که سهام بورس سالهای منفی داشته باشد – این بخشی از چرخه تجارت است. اگر شما یک سرمایه گذار بلند مدت هستید (به معنی افق زمانی 10+ سال) ، یکی از گزینه های استفاده از میانگین هزینه های دلار (DCA) است. با خرید سهام بدون در نظر گرفتن قیمت ، در پایان بازار خرید سهام را با قیمت پایین به پایان می رسانید. در دراز مدت ، هزینه شما “به طور متوسط پایین خواهد آمد” ، و قیمت ورود بهتری را برای سهام شما به ارمغان می آورد.

در رکود بازار مرده بازی کن

در طول بازار خرس ، خرس ها حکومت می کنند و گاوها شانس ندارند. یک جمله قدیمی وجود دارد که می گوید بهترین کار در بازار خرس بازی کردن مرده است – این همان پروتکل است که گویی با یک گل آلود واقعی در جنگل ملاقات کرده اید. مبارزه با عقب بسیار خطرناک خواهد بود. با ماندن آرام و انجام هرگونه حرکت ناگهانی ، خود را از ناهار خرس نجات خواهید داد. بازی مرده از نظر مالی به معنای قرار دادن بخش بیشتری از نمونه کارها در اوراق بهادار بازار پول ، مانند گواهی سپرده (سی دی) ، اسکناس خزانه داری ایالات متحده و سایر ابزارهای با نقدینگی بالا و سررسید کوتاه است.

متنوع سازی در زمان رکود بازار

داشتن درصدی از پرتفوی شما در بین سهام ، اوراق قرضه ، پول نقد و دارایی های جایگزین ، اصلی ترین تنوع است. چگونگی افزایش سبد سهام شما بستگی به تحمل ریسک شما ، افق زمانی ، اهداف و غیره دارد. هر وضعیت سرمایه گذار متفاوت است. یک استراتژی مناسب برای تخصیص دارایی به شما امکان می دهد از اثرات منفی بالقوه ناشی از قرار دادن تمام تخم های خود در یک سبد خودداری کنید.

فقط آنچه را که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری مهم است ، اما خوردن و نگه داشتن سقف روی سر شما نیز مهم است. عاقلانه است که وجوه کوتاه مدت (یعنی پول برای رهن یا مواد غذایی) را تهیه کرده و آنها را در سهام سرمایه گذاری کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، سرمایه گذاران نباید در سهام شرکت کنند مگر اینکه حداقل پنج سال افق سرمایه گذاری داشته باشند ، ترجیحاً طولانی تر ، و هرگز نباید پولی را که قادر به از دست دادن آنها نیست ، سرمایه گذاری کنند. به یاد داشته باشید ، بازارهای خرس و حتی اصلاحات جزئی می توانند بسیار مخرب باشند.

به دنبال سهام های ارزشمند باشید

بازارهای خرس می تواند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند. ترفند این است که بدانید دنبال چه چیزی هستید. ضرب و شتم ، مورد ضرب و شتم ، کم ارزش: اینها همه توصیف سهام در بازار خرس است. سرمایه گذاران ارزشی مانند وارن بافت اغلب بازارهای خرس را فرصت خرید می دانند زیرا ارزش گذاری شرکت های خوب به همراه شرکت های فقیر چکش می خورد و در ارزیابی های بسیار جذاب قرار می گیرند. بافت اغلب در برخی از سهام مورد علاقه خود موقعیت خود را در برخی اوقات کمتر از دلخوش در بازار ایجاد می کند زیرا می داند که ماهیت بازار مجازات کردن حتی شرکت های خوب بیش از آنچه شایسته است است.

سهام را در صنایع دفاعی بگیرید

سهام دفاعی یا غیر چرخه ای اوراق بهادار است که به طور کلی در زمان های بد عملکرد بهتری نسبت به بازار کلی دارند. این نوع سهام بدون در نظر گرفتن وضعیت بازار کلی سود سهام و درآمد پایدار را ارائه می دهند. شرکت هایی که از دوام های خانگی استفاده نمی کنند – مانند خمیر دندان ، شامپو و کرم اصلاح – نمونه هایی از صنایع دفاعی هستند زیرا مردم هنوز در موارد سخت از این کالاها استفاده می کنند.

ETF های معکوس را در نظر بگیرید

صندوق های معاملاتی با ارز معکوس (ETF) به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که از کاهش در شاخص های اصلی یا معیارها مانند Nasdaq 100 سود ببرند. وقتی شاخص های اصلی پایین می روند ، این صندوق ها بالا می روند و این امکان را به شما می دهد تا در حالی که بقیه موارد سود دارید. بازار رنج می برد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید