5 روش سرمایه‌ گذاری برای سرمایه گذاری پول شما

  • توسط pooladmin
  • 13/08/2019
  • 0
سرمایه گذاری

پنج روش یا رویکرد برای سرمایه‌ گذاری وجود دارد. کدام یک برای شما مناسب تر است؟

سرمایه گذاریِ موفق کلیدی برای رسیدن به اهداف بلندمدت است. اما، توانایی شما برای سرمایه گذاریِ موفق، بر اساس ترکیبی از دانش، ابزار در دسترس شما، زمان، انگیزه و مهمتر از همه، کیفیت مشاوره ای است که شما دریافت می کنید.

در این مطلب، نقل قولی از شخصیت کلینت ایستوود، هَری کثیف به ذهن می آید: «یک مرد باید محدودیت هایش را بداند». اگر شما محدودیت های سرمایه گذاری داشته باشید، ممکن است به اهداف بلند مدت خود نرسید. هر کس 5 گزینه یا روش برای سرمایه گذاری دارد. کدام یک برای شما مناسب است؟

5 روش سرمایه‌ گذاری

1- همه این کار را به تنهایی انجام دهید

سرمایه‌ گذاری

شما تحلیل را انجام می دهید، تصمیمات مربوط به تخصیص دارایی صحیح را تعیین می کنید، نوع سرمایه گذاری برای خرید را مشخص می کنید، خرید و فروش را پیش می برید، بر موجودی اوراق و اسناد نظارت می کنید و آنها را براساس فرآیند قابل تکرار حسابگرانه ای که از حیثِ مالیات کارآمد باشد، مجددا تراز می کنید.

2- از پیشنهادات و توصیه های یک مشاور استفاده کنید

مشاوره مالی

مشاور در مورد تخصیص اعتبار و سرمایه گذاری های مشخص مشاوره می دهد، اما شما تغییرات توصیه شده را برای تخصیص اعتبار و سرمایه گذاری های مشخص اعمال می کنید. این به شما بستگی دارد که برای دریافت توصیه های آینده مجدد به مشاور مراجعه کنید. مشاور نظارتی بر  به جود آمدن یک تغییر ندارد و یا هنگامی که آن تغییر رخ داد به طور فعال با شما تماس نمی گیرد. این مشاوره شامل پرداخت کمیسیون نمی شود.

3- مشاور و شما سرمایه گذاری های خود را با یکدیگر به طور مداوم مدیریت کنید

مشاور تحلیل را انجام می دهد، توصیه ها را ارائه می دهد و سرمایه گذاری را به جز موارد حساب های بازنشستگی کارفرمایان که شما در آن تغییرات خاصی را اعمال می کنید، انجام می دهد. این مشاور بر سرمایه گذاری ها و تخصیص دارایی شما نظارت می کند، به صورت دوره ای به شما گزارش می دهد که عملکرد موجودی اوراق و اسناد شما به چه صورت است، در صورت بروز مشکل با شما ارتباط برقرار می کند، ترازهای پیشنهادی کارامد مالیاتی را مورد بحث قرار می دهد، صورتحساب سیاست سرمایه گذاری شما را به روزرسانی می کند و تخصیص دارایی شما را در صورت تغییر برنامه، تغییر می دهد. این مشاوره شامل پرداخت کمیسیون نمی شود.

4- تصمیمات سرمایه گذاری خود را به یک مدیر مالی واگذار کنید

مدیر مالی

مدیر، پول را براساس یک برنامه از پیش تعیین شده سرمایه گذاری می کند، بر موجودی اوراق و اسناد و سرمایه گذاری ها نظارت دارد و در صورت نیاز آنها را تغییر می دهد. شما شاهد این فرایند و نتایج آن هستید.

5- از یک فروشنده مشاوره بگیرید

فروشنده

این مشاوره غیرامانی منجر به تضاد منافع بین آنچه که برای شرکت خدمات مالی و فروشنده بهتر است و آنچه که برای شما به عنوان سرمایه گذار است بهتر است، می گردد. مسئله دیگر این است که اگر بعدا می خواهید سرمایه گذاری خود را تغییر دهید، یک کمیسیون دیگر می تواند از شما دریافت شود. این نوع رویکرد به طور کلی در روش ادوارد جونز، مریل لینچ، مورگان استنلی و دیگر نمایندگی های کارگزاری رخ می دهد.

کدام گزینه سرمایه گذاری برای من بهتر است؟

جنبه های بسیاری برای مدیریت سرمایه گذاری شما وجود دارد: افتتاح حساب ها، انتقال حساب ها یا دارایی ها، خرید و فروش سرمایه گذاری در هر حساب، نظارت بر سرمایه گذاری های فردی و تخصیص کلی دارایی شما به صورت دوره ای، تخصیص تراز دوباره دارایی، حذف گزینه های سرمایه گذاری ضعیف و جایگزینی با گزینه های مناسب تر، در یک روش مالیاتی کارآمد.

اولویت خود را به هر یک از اظهارات زیر اضافه کنید و درباره رویکردی که برای شما بهتر است آگاه شوید.

الف من اهداف کوتاه، متوسط و بلند مدت برای سرمایه گذاری هایم دارم بله                     خیر
ب من یک طرح سرمایه گذاری (صورتحساب سیاست سرمایه گذاری) دارم بله                     خیر
ج من دانشِ مدیریت سرمایه گذاری هایم دارم بله                     خیر
د من ابزارهای لازم برای مدیریت سرمایه گذاری هایم دارم بله                     خیر
ه من انگیزه مدیریت سرمایه هایم دارم بله                     خیر
و من زمان لازم برای مدیریت سرمایه گذاری هایم را دارم بله                     خیر

 

  • اگر برای همه شش مورد (الف تا و) بله را انتخاب کردید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای انجام کار خودتان باشید.
  • اگر ج، د و ه را با عنوان خیر انتخاب کردید، گزینه سرمایه گذاری 2 یا 3 ممکن است یک گزینه مناسب باشد.
  • اگر برای همه شش مورد (الف تا و) خیر را انتخاب کردید، گزینه 3 یا 4 گزینه خوبی برای شماست.
  • اگر واقعا معتقدید که هیچ کس نمی تواند به اندازه شما برای پولتان اهمیت قائل باشد و شما باید بخشی از فرایند سرمایه گذاری باشید، گزینه 4 می تواند به عنوان گزینه ای با اهمیت کمتر از انتخاب ایده آل مورد بحث قرار گیرد .
  • گزینه 5 واقعا انتخاب منطقی نیست، زیرا در صورتی که کمیسیون ها با یک فروشنده مطرح نشود، تضاد منافع به وجود خواهد آمد.

برای اکثر مردم، گزینه 2 که در آن یک مشاور (که محصولی را به فروش نمی رساند) مشاوره ای به صورت ساعتی یا به عنوان بخشی از برنامه مالی ارائه می دهد، انتخاب بهتری است. گزینه 3 که در آن یک مشاور و شما سرمایه گذاری های خود را با هم و به طور مداوم مدیریت می کنید گزینه بهتری می باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید