تاجران برتر دنیا- 10 نفر اول

  • توسط pooladmin
  • 24/05/2019
  • 0
تاجران برتر

با درگذشت دوست خوبم، استفن کوی، زمانی برای شناسایی تعدادی از تاجران برتر که در دنیای تجاری اکنون تاثیر به سزایی دارند را اختصاص دادم.

هدف من ارائه لیستی 10 نفره از تاجران برتر دنیا از نظر تفکرات خلاقانه، تمرکز بر روی مشتری و علاقه آن ها به خدمت رسانی به اقشار ضعیف تر که یکی از علائق قدرتمند و ماندگار من است، می باشد.

بدون هر گونه سخن اضافه و ترتیب خاصی من ده تاجر برتر از نظر خودم را بازگو می کنم.

لیست 10 نفر از تاجران برتر دنیا

تاجران برتر

جف بزوس، آمازون

جف بزوس یکی از پایه گذاران دنیای تجارت آنلاین است و یکی از ابزارهای مهم در تبدیل این فضا به جایی که در حال حاضر جنبه های مختلف دنیای اینترنت را تعریف می کند می باشد. جف بزوس یکی از تاجران برتر است که مفهوم آمار پیش گویانه را خلق کرد که پیشنهاد محصولات به مشتریان بر اساس تاریخچه جست و جوی و عادات خرید آن ها می باشد. چه این مفهوم را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، این ایده دنیای تجارت الکترونیک را ثروتمند تر و پرسود تر کرده است و خرید آنلاین را به تجربه ای لذت بخش تر برای مشترریان سراسر جهان تبدیل کرده است.

تاجران برتر

 

آن مولکاهی زیراکس

آن در زمانی که شرکتش با بحران مالی روبرو شد همه چیز را به نفع خود تغییر داد. بله، در مورد همه چیز می توانم صحبت کنم. شما می توانید برخی از تحقیقات من در Fishbowl را در این سایت بخوانید. آن هیچ وقت به دنبال مدیر عاملی نبود ولی هیچ وقت هم از موقعیتی که در سال 2001 برای رهبری توسط تیم مدیریتی زیراکس برایش فراهم شد کناره گیری نکرد. در دوران تصدی اش، از او انتظار می رفت که نیروی کار شرکت را تا 30% کاهش دهد و چندی بعد نیز کل بخش دسکتاپ زیراکس را حذف کرد. به خاطر اقدامات شجاعانه در دوران فلاکت شرکت، آن مولکاهی جزو آن دسته از تاجران برتر بود که مجله Chief Exevutive او را مدیر عامل برتر سال 2008 و بهترین رهبر تجاری آمریکا معرفی کرد. مجله Forbes نیز آن را یکی از تاثیرگذارترین زنان جهان در سال 2005 و 2009 نامگذاری کرد.

تاجران برتر

برد اسمیث، اینتوئیت

اینتوئیت یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های نرم افزاری مالی دنیا می باشد. این شرکت سازنده نرم افزار حسابداری QuickBook می باشد که ما با نرم افزاری Fishbowl Inventory خود تجمیع کرده ایم. حتی با این حال که اینتوئیت شرکتی با درآمد 4 میلیارد دلار و سرمایه بازار 16.5 میلیارد دلار می باشد، این شرکت به شکل مجموعه ای از استارت آپ ها به فعالیت خود ادامه می دهد. برد فرهنگی را پرورش داده است که در آن تقریبا 8000 کارمند امکان ریسک و رشد از طریق یادگیری از شکست و موفقیت را دارا می باشند.

تاجران برتر

هاوارد اسکولتز، استارباکس

از زمانی که در یک خانواده فقیر در برونکس رشد کرد تا آنجایی که بورسیه ورزشی کسب کرد و به تدریج به رئیس استارباکس تبدیل شد، هاوارد اسکولتز را می توان یک نمونه کامل از شجاعت، سخت کوشی، و توانایی رسیدن به رویای آمریکایی دانست. حتی در سایه موفقیت خود، هاوارد علاقه دارد که در موفقیت دیگران نیز سرمایه گذاری کند و به طور مداوم در دیگر تجارت ها مثل eBay سرمایه گذاری می کند.

تاجران برتر

لری پیج، گوگل

لری پیج یکی از دیگر تاجران برتر است که می تواند در برابر هر مشکلی ایستادگی کند. لری و شرکت او در طی سال ها فعالیت خود مورد تهاجم انتقادات فراوان قرار گرفتند و تمجید های زیادی را نیز به خاطر اقدامات خود دریافت کرده اند. اما در میانه این طوفان، هیچ وقت اجازه نداده است که افکار بقیه او را از ادامه راه خود در مسیری که فکر می کند برای شرکتش بهترین است منحرف کند.

تاجران برتر

تیم کوک، اپل

جا پای استیو جابز گذاشتند بسیار سخت است اما در حال حاضر تیم کوک عملرد فوق العاده ای داشته است. علاوه بر تلاش برای ادامه راه استیو جابز در نوآوری های متنوع برای مشتریان، تیم کوک راه خود را به آینده با روشی مختص به خود مثل جدید ترین تکنیک های مدیریت اختراع های نوآورانه اپل باز کرده است.

تاجران برتر

ایندرا نویی، پپسیکو

ایندرا نویی، یکی دیگر از 100 زن قدرتمند مجله Forbes، نه تنها شرکت خود را به سمتی برد که رکورد های مالی را جا به جا کرد بلکه گام های موثری نیز در راستای سلامت نیز برداشته است که این کار باعث در سایه قرار گرفتن فست فود های سنتی و جایگزینی آن ها با ابتکاراتی نو برای فراهم کردن غذایی سالمتر شده است. او به عنوان مدیر ارشد اجرایی عمیقا دلسوز و متعهد می باشد. او همچنین یک مدیر اجرایی دوستدار تفریح نیز می باشد؛ او به عنوان گیتاریست لید در یک بند دانشجویی تماما زنانه اجرا می کرد، عاشق بازی کریکت بود، و تا به امروز به خاطر خواندن کاراکه و اجرا در دورهمی ها شناخته می شود.

تاجران برتر

وارن بافت، برکشایر، هث اوی

او در زمانه ای که همه افراد اطراف وی در حال حرکت از یک لبه بام به لبه دیگر بام هستند و شکست ها و موفقیت های بزرگی را تجربه می کنند، تاجر به شدت محافظه کاری است. وارن بافت به عنوان یکی از تاجران برتر، مثال بسیار خوبی برای صبر می باشد که ثابت می کند حرکت آهسته و متداوم در نهایت به پیروزی ختم می شود.

تاجران برتر

سر ریچارد برانسون، گروه ویرجین

هر کسی که بیشتر از 400 شرکت دارد و ارزش میلیارد دلاری دارد مطمئنا خیلی کارهای درستی انجام داده است. من سر سختی ریچارد برنسون و همچنین برند خصوصی وی را به قدری تجسین می کنم که وقتی شریک تجاری ام و من و چندین نفر از اعضای تیم برای رو نمایی از Fishbowl Australia سفر کردیم، تلاش کردیم که با هواپیمایی ویرجین این سفر را انجام دهیم.

تاجران برتر

روپرت مورداک، شرکت نیوز

روپرت مورداک یک مرد خود ساخته و سرسخت استرالیایی است که رئیس یک سلسله انتشاراتی آمریکایی شده است و به عنوان موسس، رئیس و مدیر عامل شرکت نیوز فعالیت می کند. او در سنی که اکثر افراد خیلی قبل تر از آن خود را بازنشسته می کنند با جدیت مثال زدنی به کار خود ادامه می دهد. در میان تمامی اتهامات و رسوایی ههای مختلف، او باید قدرتی جدید برای مواجهه با اتهام به رشوه گیری، فساد و هک شدن شرکت های زیرمجموعه را نیز در خود ایجاد کند. این خبر با وجود استعفا روپرت از تیم مدیریتی چندین شرکت زیرمجموعه همچنان تازه است. بدون در نظر گرفتن درآمد حاصله، اخلاق کاری و سرسختی مطلقی که روپرت مورداک در برابر شرایط دشوار نشان داده است به عنوان یک نمونه موفق برای دیگران به حساب می آید.

در کل این 10 نفرافسانه های زنده من هستند که نمونه های موفقی از قدرت رهبری می باشند. الگوهای شما چه کسانی هستند و چرا؟ من منتظر نظرات و کامنت های شما هستم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید