تعریف ادغام چرخشی در اقتصاد امروز

  • توسط pooladmin
  • 01/12/2019
  • 0

ادغام چرخشی چیست؟

یک ادغام رول هنگامی است که یک سرمایه گذار ، مانند یک شرکت سهام خصوصی ، شرکت ها را در همان بازار خریداری می کند و آنها را با هم ادغام می کند. ادغام های Roll-up ، که به عنوان یک “roll up” یا “rollup” نیز شناخته می شوند ، چندین شرکت کوچک را با یک شرکت بزرگتر ترکیب می کنند که برای بهره‌مندی از مقیاس اقتصادی بهتر است. بنگاههای سهامدار خصوصی برای ادراك رقابت در بازارهای شلوغ و یا قطعه قطعه شده و ترکیب شركتها با قابلیتهای تكمیل در مشاغل كامل خدمات ، از ادغام های جدید استفاده می كنند ، برای مثال ، یك شركت اكتشاف نفت می تواند با یك شركت حفاری و پالایشگاه درآید.

 

فرآیندهای ادغام چرخشی

نرخ رشد بخشی از روند ادغام است که با بالغ شدن بخشهای جدید بازار رخ می دهد. شرکت های ترکیبی می توانند محصولات و / یا خدمات بیشتری را نسبت به یک بازیکن مستقل کوچکتر ارائه دهند. شرکت های ترکیبی همچنین می توانند پوشش جغرافیایی خود را گسترش دهند و از اقتصاد مقیاس و شناخت بیشتر نامی که به آن اعطا می شود لذت ببرند. شرکت های بزرگتر معمولاً دارای درآمد چند برابر بالاتر از شرکت های کوچکتر هستند ، بنابراین یک شرکت سهام خصوصی که اقدام به خرید و ادغام مشاغل کوچکتر کرده است می تواند بصورت ثابت سود شرکت را بفروشد یا یک عرضه عمومی اولیه (IPO) را اجرا کند.

هنگامی که یک ترکیب انجام شد ، صاحبان شرکتهای انفرادی در ازای سهام مالکیت خود پول و سهام دریافت می کنند. شرکت ها سپس به یک شرکت هلدینگ منتقل می شوند. به غیر از کاهش هزینه های حاشیه ای ، شرکت هایی که در یک ترکیب ادغام شده قرار گرفته اند می توانند از اسم بهتری استفاده کنند ، در معرض افزایش بیشتری قرار بگیرند و به بازارهای جدید یا جمعیتی جدید یا تحت حمایت دسترسی پیدا کنند. چنین واحدهای ادغام شده همچنین می توانند از دسترسی بهتر به تخصص در صنعت بهره مند شوند.

ادغام چرخشی : کلیدهای موفقیت

ادغام چرخشی سریع ممکن است دشوار باشد. ترکیب چندین مشاغل و فرهنگ های متفاوت ، زیرساخت ها و پایگاه های مصرفی آنها کار پیچیده ای است. اگر به درستی انجام نشود ، نهاد پس از پیوستن ممکن است به کارآیی ، مقیاس یا سودآوری مورد نظر نرسد. به طور کلی ، ترکیب موفقیت آمیز موفقیت آمیز این خصوصیات را به اشتراک می گذارد:

آنها صنایع بزرگ اما بسیار پراکنده را هدف قرار می دهند که فاقد یک بازیگر برتر هستند.

تثبیت کننده ها یک فرآیند اثبات شده را دارند که باعث ایجاد ارزش می شود.

تثبیت کنندگان برنامه مشخصی برای شناسایی اهداف ، ارزیابی آنها و سپس ادغام آنها دارند.

سناریوهای ادغام چرخشی

واقعیت اکثر بازارها این است که شرکتهای بزرگ تمایل به تسلط دارند. وسعت ارائه محصولات محصول ، اقتصاد مقیاس و آگاهی از برند با یک موقعیت غالب برابر است. وقتی یک بازار فاقد بازیکنان بزرگی است ، گفته می شود “تکه تکه” است. چنین تکه تکه شدن فرصتی برای سرمایه گذاران برای ادغام مشاغل کوچکتر موجود با استفاده از یک ادغام است. در چنین شرایطی ، افزونگی های ذاتی در ترکیب بسیاری از شرکت ها از بین می روند ، بهره وری بالا می رود و به دلیل بهره وری بیشتر می توان سود بیشتری به دست آورد.

بازارها همچنین می توانند توسط یک شرکت واحد مسلط شوند که بیش از حد بزرگ باشد و تنها یکی از رقبای کوچکتر خود را به چالش بکشد. در چنین حالتی می توان از ترکیب ادغام شده برای ترکیب چندین رقیب کوچکتر در یک شرکت بزرگتر که با شرایط برابر رقابت می کنند استفاده کرد.

نمونه اصلی ترکیب ادغام شرکت Waste Management، Inc است که در سال 1968 برای ترکیب بیش از 100 دستگاه حمل و نقل محلی کوچکتر محلی تشکیل شد. در سال 1971 عمومیت یافت و تا سال 1982 به بزرگترین دستگاه حمل و نقل زباله در ایالات متحده تبدیل شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید