6 نکته برای قرار دادن جوانان در راه استقلال مالی

  • توسط pooladmin
  • 24/11/2019
  • 0
استقلال مالی

استقلال مالی یکی از سنگ بناهای بلوغ است. دقیقا مثل هر نسل دیگری، افراد این هزاره نیز اغلب به حال خوب والدین خود برای خرید هر چیزی که می خواهند وابسته هستند. این نسل تمایل دارند که در سریع ترین حالت ممکن از والدین خود جدا شوند.

مطالعات نشان داده اند که جمعیت 88 درصدی این نسل در مناطق شهری زندگی می کنند. بدین شکل، لزوم استقلال مالی نیز برای آن ها آشکار تر است. با این حال راه رسیدن به استقلال مالی چندان هم آسان نیست – هرچیزی در این دنیا هزینه مالی در بر دارد.

با این هدف، اجازه بدهید نگاهی به چندین راهنما و نکاتی که می توانند این نسل را به استقلال مالی برسانند بیندازیم.

 

راه خود را به استقلال مالی بیابید

  1. خط را بکشید

اولین قدم در مسیر رسیدن به استقلال مالی این است که بر روی تمام هزینه های خود خط بکشید. جلوگیری از تمام هزینه ها و در نظر گرفتن جریان مالی کنونی خود بسیار مهم است.

آیا بیشتر از چیزی که فکر میکردید در این تابستان خرج کردید؟ آیا بیشتر از همیشه با پول نیاز دارید و از والدین خود خواسته اید که ماهانه شما را بیشتر کنند؟ اینها تنها بخشی از دلایلی است که نشان می دهد چیزی در زندگی روزمره شما باید تغییر کند.

 

  1. درآمد و هزینه های خود را بکشید

یک فرد دارای استقلال مالی توجه زیادی به هزینه های خود می کند. هر پولی که به شما می رسد و خرج می شود باید بر روی کاغذ بیاید. راه رسیدن به استقلال مالی با نوشتن ساده هزینه های خود شروع می شود.

یک تکه لباس در اینجا، یک قهوه در آنجا و جمع آن ها معلوم می شود. تحقیقات نشان داده اند که جوانان خیلی به برند ها اهمیت نمی دهند و 56 درصد آن ها آماده اند که با توجه به ارزش افزوده عادات خرید خود را تغییر دهند.

این بدان معناست که شما با دنبال کردن تمایلات نسل خود قادر خواهید بود که پول کمتری را هزینه کنید و خرید بیشتری انجام دهید. در هر صورت، وقتی که هزینه های خود را بر روی کاغذ آوردید باید نگاهی هم به درآمد خود بکنید.

هر چند وقت یک بار پول تو جیبی دریافت می کنید و این دریافتی چه مقدار است؟ تا به حال بعد از یک ماه پولی برایتان باقی مانده است یا فکر می کنید می توانید پول بیشتری بگیرید؟ همه این صفر ها را روی برگه بنویسید و متوجه خواهید شد که چقدر استقلال مالی برای شما مهم است.

استقلال مالی

  1. هدف های در دسترس بسازید

از آن جایی که شما عضوی از یک نسل تکنولوژی محور هستید، وقتی بحث یادگیری می شود شما اختلاف نظر زیادی خواهید داشت. داده ها نشان می دهد که 70 درصد جوانان از یوتیوب و پلتفورم های مشابه برای یادگیری مهارت های جدید استفاده می کنند. این مهارت ها سپس برای استخدام، رسیدن به ثبات مالی و رسیدن به دیگر اهداف شخصی استفاده می شوند.

شما می توانید از همین منطق برای تنظیم اهداف کوچک به منظور توسعه آینده خود استفاده کنید. مهارت های جدید یاد بگیرید تا جایگاه خود را به عنوان یک جوان مستقل ثابت کنید. اغلب این جوانان به شرکت های ترجمه تبدیل می شوند و با استفاده از رزومه خود درخواست کمک می کنند. این یکی از روش های جدید و معروف پیدا کردن شغل، کاری که مورد علاقه جوانان است می باشد.

شما به یک مدرک دانشگاهی یا خیلی دیگر از مدارک برای یافتن یک شغل ثابت و درآمد زایی نیاز ندارید. تمام چیزی که نیاز دارید انگیزه و نظم برای رسیدن به اهداف خود می باشد.

 

  1. به دنبال کار نیمه وقت باشید

اولین مصاحبه کاری ترسناک خواهد بود. با این حال این یکی از مراحل لازم برای رسیدن به استقلال مالی است. به همین منظور، مطمئن شوید که در هر لحظه ای یک رزومه برای ارسال داشته باشید. یک رزومه دیجیتال درست کنید و آن را برای کارفرمایان اطراف خود بفرستید. در دیگر شهرها به دنبال کار نگردید و بیشتر از چیزی که می توانید بخورید بر ندارید.

شروع آرام و استفاده از این حقیقت که شما جوان هستید به عنوان یک مزیت بسیار مهم است. داده های آماری نشان می دهند که جوان ها 75 درصد نیروی کار جهان را تشکیل می دهند. مطمئن شوید که با پیدا کردن یک شغل به سرعت در مسیر تغییر قرار بگیرید. هرچه در طی اولین سال های کار تجربه بیشتری کسب کنید، شانس شما در ثبات مالی بیشتر خواهد بود.

استقلال مالی

  1. هزینه های خود را کم کنید

حقیقت این است که ما چیزهایی می خریم که برای بقا به آن ها نیازی نداریم. جوان ها یکی از نسل های رقابت دیجیتالی هستند. اکثریت 92 درصدی آن ها دارای گوشی هوشمند هستند و به خوبی می توانند از آن استفاده کنند. همین یک حقیقت باید به اندازه کافی برای متقاعد کردن شما در گفتن بله کافی باشد. کم کردن هزینه های روزمره ممکن است. سعی کنید هزینه های خرید خود را بر روی کاغذ بنویسید و برخی موارد را حذف کنید. هر چیزی که به بقای شما مربوط نباشد باید در حال حاضر حذف شود.

هوشمندانه تر این است که به آرامی این موارد را در زمانی که ثبات مالی بیشتری دارید به لیست خرید خود اضافه کنید تا اینکه بدون برنامه ریزی با آن ها کلنجار بروید. شما مطمئنا از نتیجه راضی خواهید بود چرا که بیشتر وسایلی که می خرید برای لذت فردی می باشد. این یک شروع خوب برای رسیدن به استقلال مالی است چرا که به شما کمک می کند به سرعت پول زیادی را ذخیره کنید.

 

  1. با شخصی که به شما نزدیک است مشورت کنید

یک سیستم حمایتی ثابت می تواند مسیر زیادی را برای شما هموار کند. این قانون وقتی معنا پیدا می کند که شما در مسیر رسیدن به استقلال مالی باشید و نیاز به ذخیره پول را حس کنید. یک دوست نزدیک، همکلاسی یا پدر و مادر می توانند کمک خوبی به زندگی جدید شما بکنند. آن ها می توانند تجربه های شخصی خود را در اختیار شما بگذارند، در برنامه ریزی مخارج و ذخیره مقدار اضافه به شما کمک کنند.

اگر مطالعات دقیق باشند، 25 درصد جوانان بیشتر از یک زبان را صحبت می کنند و برای خروج از حاشیه امن خود به سختی تلاش می کنند. با این حال این اتفاق برای افرادی که اعتماد به نفس، انگیزه و یا حمایت کمی دارند تقریبا غیر ممکن است.

تنها کاری که باید انجام بدهید این است که یک نفر را پیدا کنید تا در تمام این دوره در کنار شما باشد. تمامی این مسیر با داشتن یک حامی و کسی که مطمئن شود شما در مسیر درستی قرار دارید بسیار آسان تر می شود.

استقلال مالی

صبر در راه رسیدن به استقلال مالی یک حسن به حساب می آید!

برای رسیدن به استقلال مالی شخص باید به طور کامل به آن متعهد باشد. جوان ها یک نسل با انرژی و انطباق پذیر از رهبران جوان هستند. از این نعمت های خدادای استفاده کنید و مطمئن شوید که از انرژی و روحیه خود سو استفاده می کنید.

صبر تنها چیزی است که بین شما و ثبات مالی که به شدت به دنبالش هستید قرار دارد. به بدبین ها ثابت کنید که اشتباه می کردند و به آینده فکر کنید. خیلی زود به استقلال مالی برسید تا آینده خود را در این جهان تضمین کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید