9 حقیقت دیوانه وار در مورد اطلاعیه جدید فیس بوک

  • توسط pooladmin
  • 17/11/2019
  • 0
فیس بوک

فیس بوک در سرور سه شنبه یک برنامه بزرگ را اطلاع رسانی کرد. سال بعد یک رمزارز به اسم لیبرا را معرفی خواهد کرد. مدتی بود که به این ایده اشاره شده بود و طبق گزارشات در یک طوفان فکری جمهوری دومینیکن شروع شده است.

خلاصه اطلاعیه فیسبوک را در دو جمله بخوانید: “لیبرا یک رمز ارز جهانی، دیجیتال و پشتیبانی شده است که بر بستر بلاکچین تولید شده است. افراد قادر خواهند بود پول خود را ارسال، دریافت و خریج کنند و همچنین امنیت بیشتری نیز برای آن تهیه کنند که باعث به وجود آمدن یک سیستم مالی جهانی کامل تر می شود.”

این مسئله را باز کنید، چند خبر دیگر که در 24 ساعت گذشته در مورد برنامه فیسبوک منتشر شده را به آن اضافه کنید، و به نظر من 9 دلیل وجود دارد که لیبرا در دسته ای که خیلی دیوانه وار جواب خواهد داد قرار می گیرد.

فیس بوک

1. به خاطر فیس بوک به احتمال زیاد جواب میدهد.

فیسبوک 2.3 میلیارد دلار کاربر در سرتاسر جهان دارد و همه آن ها با ملزوماتی برای روبرو شدن و اعتماد کردن به لیبرا روبرو خواهند شد. مقیاس کلی کاربران بالقوه نشان می دهد که لیبرا به محض عرضه به محبوب ترین ارز دیجیتال غربی تبدیل شده تا به تدریج همه گیر شود.

2. بدون در نظر گرفتن فیس بوک نیز جواب می دهد.

اعتماد عمومی به فیسبوک در 18 اخیر کاهش یافته است. به همین خاطر است که شرکت اعلام کرده لیبرا به صورت غیر مستقیم توسط یک شرکت تابعه به اسم کالیبرا نظارت خواهد شد و فیس بوک تنها یکی از صندلی های مدیریت آن را برای نظارت اشغال خواهد کرد.

3. پشتیبانی آن دارایی واقعی است.

لیبرا طبق گزارشات توسط دارایی های وافعی پشتیبانی می شود. یک “سبد ارز” که نوسان معمول برخی رمزارزها را حذف می کند. ماه گذشته مجله وال استریت اعلام کرد که فیس بوک بر روی یک کوین ثابت با پشتیبانی ارز دولتی کار می کند. و این نکته کلیدی است.

4. حامیان بزرگی دارد.

فیس بوک شریکان تجاری بزرگی مثل Mastercard, Visa, PayPal, Spotify, Andreesen Horowitz و Uber دارد. خیلی عجیب است که فیس بوک لیبرا را به عنوان پیشنهاد خود و نه یک پروژه مشترک با یکی از شریکان خود اعلام کرده است.

5. برای بدون بانکی ها طراحی شده است.

یکی از اولین اهداف لیبرا به طور حتم میلیون ها مردمی خواهند بود که در مکان هایی با سیستم بانکی نه چندان ثابت زندگی می کنند. به طور خلاصه اگر دولت شما نتواند ارز ثابتی تولید کند، فیس بوک این کار را انجام می دهد.

6. برای مهاجران نیز خیلی بزرگ است.

میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند که هر ماه برای خانواده خود در کشور خود پول میفرستند. تراکنش های این انتقال ها تا 25 میلیارد دلار در سال می رسد.

فیس بوک

7. کاربران نیز درآمد کسب می کنند.

من این ایده را در اسنادی که فیس بوک در روز سه شنبه منتشر کرد ندیدم، اما پیش بینی هایی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند با درگیر شدن با تبلیغات فیس بوک کوین دیجیتال فیس بوک کسب کنند.

8. بازرگانان کسب در آمد می کنند.

طبق گزارشات اخیر وال استریت فیس بوک به دنبال اجازه به کاربران برای کلیک بر روی تبلیغات و خرید با استفاده از توکن های فیس بوک می باشد که بعد از آن فروشنده می تواند همان توکن را برای تبلیغات بیشتر استفاده کند.

9. شانس زیادی وجود دارد که تجارت شما نیز آن را قبول کند.

اگر این قضیه به طرز حیاتی همه گیر شود، همه انواع تجارت ها با اندازه مختلف شروع به استفاده از آن به عنوان نحوه پرداخت می کنند. همانطور که فروشندگان مجبور به قبول کارت های بانکی شدند، ممکن است شما هیچ چاره ای جز استفاده از لیبرا نداشته باشید.

البته مسائل خصوصی بزرگی نیز وجود دارند. تنها مربوط به فیس بوک و نگه داری از اطلاعات شخصی شما نیست. مسئله در واقع هر شرکت بزرگی است که وقتی پای ارز در میان باشد اول به سهام داران پاسخ می دهد. با این حال اگر لیبرا پذیرفته شود، فیس بوک از شرکت های بزرگ دنیا فراتر رفته و کاربردی به دست می آورد که قبلا تنها دولت ها می توانستند داشته باشند. در مقابل همه احتمالات، رمزارز می تواند روزی تنها چیزی باشد که فیس بوک را به خاطر مردم بیاورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید