11 راه برای دانشجویان جهت ذخیره پول

  • توسط pooladmin
  • 23/09/2019
  • 0
ذخیره پول

لوازم خواب، چک کنید! لباس های جدید مدرسه، چک کنید! کتاب ها، چک کنید!

هرچه به پایان تابستان نزدیک می شویم، دانشجویان در سرتاسر کشور مقدمات لازم جهت شروع سال تحصیلی را آماده می کنند. حراجی ها برای خرید لوازم مدرسه فراوان هستند. افراد عاقل و صرفه جو طوری خرید می کنند که چند دلار ذخیره برایشان باقی بماند. اگر زرنگ باشند خریدهایشان را از طریق کارت های بازپرداخت نقدی یا کارت های اعتباری انجام می دهند.

در پشت این خریدها و مزایا، روش های دیگری نیز برای دانشجویان جهت ذخیره پول وجود دارد. در اینجا 11 روش دانشجویی جهت ذخیره های بزرگ را معرفی می کنیم.

در ارتباط با غذا

 1. یک وعده غذایی ارزان انتخاب کنید

خانواده ها نمی توانند خیلی دربارۀ برنامه های نامحدودی توسط بسیاری از دانشکده ها، کاری انجام دهند. حتی اگر خیلی غذا نخورید این برنامه ها واقعا از هزینه های دانشکده بالاتر می رود. اما به طور کلی در دومین سال تحصیل انعطاف بیشتری به خرج می دهید، مگر اینکه دانشجو Princeton باشید که برای یک وعده غذایی باید 060.7 دلار خرج کنید.

برای اینکه بیشتر متوجه شوید که هزینه وعده غذایی در دانشکده ها چه مقدار گران است مثالی از Bureau از زوج های متاهل Labor Statistics می زنیم که میانگین هزینه وعده غذایی شان در سال 2017، 717.8 دلار بوده است در حالی که این رقم برای افراد مجرد 387.5 دلار بوده است (این اعداد تمام سنین و سطوح درآمد و هزینه غذاها را در خانه و بیرون پوشش می دهد). حال، این را در نظر بگیرید: در بالاترین سطح برنامه غذایی، یک دانشجو می خواهد تا حداقل آخر هفته ها غذا را در فضای باز دانشکده بخورد.

سالمندان، خردسالان و سال دومی ها برنامه غذایی محدود تری دارند. برای مثال یکی از آن ها شامل سه وعده غذایی تنها در پایان هفته ها م ی شود یا برنامۀ دیگری که فقط غذا خوردن در فضا باز در ساعات مشخصی را ساپورت می کند. البته این به پیشنهادات غذایی دانشگاه بستگی دارد. برای مثال Princeton سه گزینۀ پیشنهادی برای غذا دارد درحالی که Rutgers پنج گزینه برای دانشجویان ارائه می کند.

یک وعده غذایی که بیشتر روزها را در مدرسه پوشش دهد هنگامی که دانشجویان فاقد مهارت آشپزی باشند یا زمانی برای پخت غذا به علت برنامه کلاسی نداشته باشند، می تواند مفید باشد. این از تجارب شخصی می آید، به عنوان یک دانشجوی محلی، هرگز آشپزی نکردم و حتی فکرش نیز به سرم نزد. با این وجود من دانشجو Rutgers-New Brunswick بودم و مبلغ کمتری را نسبت به Princeton ها پرداخت می کردم.

با این وجود برنامه غذاخوری برای من قابل لمس بود. یک دانشجو با احساسات و امکانات و برنامه همواره قصد دارد تا آشپزی کند یا کسی که به قدر کافی به خانه نزدیک باشد می تواند برای او غذا بیاورد تا هزینه وعده غذایی کاهش یابد.

هنگامی که وعده غذایی تان را انتخاب می کنید، در نظر بگیرید که دانشجو کجا زندگی می کند. دانشجویی که در دانشکده نیست فرصت بیشتری دارد تا مقرون به صرف تر خرید کند. با این وجود دانشجویی که در خوابگاه است دسترسی محدودتری دارد و به این وعده های غذایی وابستگی بیشتری دارد.

ذخیره پول

 پول تان را کمتر صرف غذا خوردن در رستوران ها کنید

هنگامی که برنامه غذایی داشته باشید، غذا خوردن در بیرون را نیز کاهش می دهید یا حداقل به صرفه خرج می کنید. در حقیقت، هیچ چیز رمانتیکی درباره دانشجویان گرسنه که جوان و بی پول هستند وجود ندارد. در عوض، دانشکده را به عنوان یک فرصت غنیمت شمارید تا برای زندگی اجتماعی تان بودجه سازی کنید. درحقیقت، ارتقا این مهارت در دانشکده آسان تر است، هنگامی که بسیاری از دوستان تان پول کمی دارند، و هنگامی که فارغ التحصیل می شوید و برخی از آن ها زیاد خرج می کنند و برخی کمتر.

افراد زیر 25 سال به طور میانگین برای غذا خوردن در سال، طبق گفته BLS، 362.2 دلار خرج می کنند. این چیزی حدود 45 دلار در یک هفته است. اما به یاد داشته باشید، این رقم شامل دانشجویان جوانی که کار می کنند و دانشجو نیز هستند، و آن هایی که وعده غذایی ندارند، می شود. اگر بیشتر از 45 دلار در هفته برای غذا خوردن صرف می کنید، یا بیشتر از مقدار بودجه تان خرج می کنید، زمان آن رسیده است تا عادت های رستورانی خود را مدیریت کنید.

 3. ریخت و پاش کردن برای دوستان تان را متوقف کنید

حتی اگر عادت رستوران رفتن، نوشیدنی ها و دسرها را نیز کنار گذاشته باشید، یا به جای غذا اصلی پیش غذا سفارش بدهید، به هنگام بیرون رفتن با یک گروه حواستان به بودجه تان باشد. اگر نمی خواهید به جای دوستان هزینه را پرداخت کنید از گارسون بخواهید تا پیش از سفارش، قبض های مجزا بیاورند.

طبق تجربه شخصی بهتر است پیش از سفارش، قبض ها را بگیرید. در این صورت دوستان می توانند راحت تر تصمیم بگیرند تا غذایشان با میزان بودجه شان مناسب باشد.

آیا شما و دوستان تان به هنگام غذا خوردن به نوشیدنی نیاز دارید؟ با تصور اینکه سن شما متناسب با نوشیدنی های قانونی هست یک BYOB سفارش دهید. خرید یک نوشیدنی از شراب فروشی ها بسیار ارزان تر از رستوران ها است.

 4. در خانه آشپزی کنید

برخلاف پیشنهادات قبلی، همیشه تعداد زیادی از دانشجویان وجود دارند که استعدادی در آشپزی دارند. تا جای ممکن از خریدن قارچ یا واسابی (گیاه ژاپنی) دوری کنید تا خوار و باری که می خرید مطابق با بودجه دانشجویی تان باشد. همچنین بر سلامتی تان تمرکز کنید، اغلب بهتر است غذایی درست کنید که شامل رژیم غذایی تان باشد تا منو رستوران ها.

مطمئنا استفاده از نرم افزار های Postmates یا DoorDash بسیار وسوسه انگیز است. برنامه های دلیوری غذا شبیه کارت های اعتباری هستند که شما را وسوسه می کنند تا پول نقد بیشتری خرج کنید تا اینکه خودتان غذا درست کنید. با دلیوری غذا، یک وعده غذا 10 دلاری ممکن است 20 دلار هزینه در بر داشته باشد.

ذخیره پول

خدمات تحویل کیت غذا می تواند تاثیر بدی بر روی وضعیت مالی تان داشته باشد، گاهی اوقات کمتر از بیرون غذا خوردن و تحویل غذا برای تان هزینه بر خواهد بود اما بیشتر از خرید خوار و بار برایتان آب می خورد. خدماتی مثل شارژ Blue Apron برای هر خدماتی 7 دلار یا برای چند دستور پخت غذا 40 دلار هزینه در بر دارد. بد نیست اما سرویس از شما می خواهد تا یکی از وعده های غذایی را اسکیپ کنید و در ازای آن خدمات را نگه دارید. آیا می خواهید آن را کنسل کنید؟ هیچ دکمه ای برای کلیک کردن وجود ندارد. مجبورید تا انتها آن را ادامه دهید تا زمانی که برای شما فهرست آموزش ها را برای تان بفرستند تا بفهمید چگونه این کار را انجام دهید. از فرم مشتری شان باید استفاده کنید.

اسنکرها از خدمات تحویل غذا محروم هستند زیرا قیمت های تعیین شده شامل اسنک نمی شوند. حداقل طبق یک برنامه غذایی می توانید میوه یا دیگر آیتم ها را برای بعد داشته باشید. به علاوه، برخی برنامه ها در فروشگاه دانشکده ها یا پیتزا فروشی ها شامل اسنک نیز می شوند. با خدمات تحویل کیت غذا در خوار و بار فروشی ها می توانید چیزی بخرید که شما را بین وعده های غذایی نگه دارد. می توانید اشتراک کیت اسنک بگیرید اما هدف ما ذخیره کردن پول است و نه هزینه های اضافی به بار آوردن.

در اینجا کمی برنامه ریزی به شما کمک می کند. فکر کنید که به طور معمول چه چیزی می خواهید. در تاریخچۀ انتقال های تان در برنامه تحویل غذا چک کنید که در ساعات غیر معمول چه نوع غذایی شما را راضی می کرده است. سپس فهرستی از اسنک ها یا چیزهایی که لازم است تهیه کنید. عاقلانه ترین راه این است که چیزهایی را انتخاب کنید که برای شروع ترم سریع آماده شود تا برای برنامه های کلاسی، بودجه خوار و بار راحت باشید و اینکه کجا آشپزی کنید و مایحتاج تان را تهیه کنید.

دانشجویان – مرتبط با وام

 5. به وام های دانشجویی توجه کنید درحالی که در مدرسه هستید

توجه به وام دانشجویی در حین تحصیل یکی از روش هایی است تا زمانی که دانشجو فارغ التحصیل شود تعادل ایجاد می کند. دپارتمان تحصیلی U.S. چند نوع گوناگون از وام های دانشجویی به وجود می آورد. درحالی که دانشجو کارشناسی باشید، عمو سام وام های یارانه ای را برای تان فراهم می کند، اما این کار را برای وام های غیر یارانه ای انجام نمی دهد. بنابراین نیاز نیست درباره وام های یارانه ای نگران باشید، اما درباره وام های غیر یارانه ای چنین نیست.

هر وام خصوصی دانشجویی که دانش آموزان می گیرند بیشتر شبیه به وام های دانشجویی غیر یارانه ای فدرال عمل می کند. برخی از مسئولان وام های خصوصی بازپرداخت با تاخیر را پیشنهاد می کنند تا زمانی که دانشجو فارغ التحصیل شود و دیگر پرداخت ها انجام شود. فرض کنید فردی 5000 دلار وام با نرخ 53.4 درصد بگیرد (نرخ وام دانشجویی کارشناسی فدرال در سال 2020-2019). این دانشجو 906 دلار زمانی که فارغ التحصیل شود باید پرداخت کند، بر فرض مثال او این بازپرداخت را طی چهار سال انجام می دهد. این محاسبه شامل حقوق نمی شود و تنها از فرمول زیر پیروی می کند:

نرخ بهره پس از چهار سال = (نرخ بهره / 12 ماه) × 5000 دلار) × 4 سال

ذخیره پول

نرخ بهره در ماه فقط 20 دلار است. اگر خیلی وام های غیر یارانه ای داشته باشید آنگاه بازپرداخت از طریق یک کار نیمه وقت نیز قابل مدیریت است. درست است، شاید این یک مقدار غافلگیر کننده باشد که در هر سال تحصیلی مجبور باشید وام بیشتری بگیرید. در این مورد، می توانید تصمیم بگیرید که بهره ای را پرداخت کنید که بالاترین نرخ بهره را داراست. گزینه دیگر این است که کوچک ترین وام تان را انتخاب کنید و کار کنید تا بهره و یک مقدار اضافی را طی دو تا چهار سال پرداخت کنید.

 6. کمک هزینه کاری- تحصیلی فدرال بگیرید

هر زمان در بسته کمکی تان این مورد را یافتید آن را بگیرید! این یک کار پاره وقت است که داخل یا خارج دانشگاه قابل اجراست. پولی که از آن بدست می آید می تواند برای نرخ بهره وام، خرید کتاب یا هزینه مدرسه مفید باشد.

ذخیره پول : مربوط به عرضه

 7. وسایل اولیه مدرسه را خارج از دانشگاه بخرید

دفترچه و خودکارهایی که با لوگو دانشگاهتان تزئین شده اند زیبا اما گران هستند. چرا باید 20 دلار بابت یک دفترچه یا 3 دلار بابت یک خودکار بپردازید؟ پا روی غرور خود بگذارید. به یک سوپرمارکت یا فروشگاه عرضه بروید و دفترچه، پاک کن، ماژیک، دستگاه سوراخ کن، منگنه و دیگر چیزهای مورد نیازتان را خریداری کنید.

والمارت وسایل اولیه مورد نیاز مدرسه را با حدود قیمت 30 دلار می فروشد. این وسایل شامل دفترچه، پوشه، خودکار، مداد و خرده چیزهای دیگر می شود. می توانید مشابه آن ها را در آمازون، Office Depot یا Target پیدا کنید. حتی خوار و بار فروشی محلتان نیز وسایل مورد نیاز اولیه مدرسه را دارد.

 8. کتاب دانشگاهی نخرید و پول ذخیره کنید

یکی از اشتباهات در حین تحصیل خریدن کتاب ها از کتاب فروشی مدرسه بود. هزینه همیشه بیشتر از آن چیزی که من پرداخت می کردم بود. اما در پایان چهار سال تحصیلی، من به ارزش خرید آجر- ملاتی، آنلاین و حتی استفاده از کتابخانه را پی بردم.

اینجا فروشگاه کتابخانه است: یک ترم نمی توانستم کتابی را که برای کلاسم به آن نیاز داشتم پیدا کنم بنابراین در کتابخانه آن را چک کردم. بله، باید در یک تاریخ مشخص آن را بر می گرداندم اما صفحاتی را که مورد نیازم بود کپی کردم. همیشه دانشجویان دیگر را می دیدم که این کار را می کنند. آیا این کار قانونی است؟ زبق قانون کپی رایت شما قطعا نمی توانید تمام کتاب را کپی کنید. اما درصورتی که بخواهید یک بخش هایی را برای هدف مطالعه شخصی کپی کنید مانعی ندارد.

ذخیره پول

گزینه های دیگری نیز وجود دارد. اگر شما و هم اتاقی تان یا دوستان تان کلاس مشترکی دارید، می توانید کتاب ها را بین خودتان دست به دست کنید. این کار احمقانه ای نیست. تازه در آخر می بینید که چه قدر در زمان صرفه جویی کرده اید. یک استراتژی بهتر: متن کتاب را از دوستان تان که این درس را سال پیش یا ترم پیش گذرانده اند خریداری کنید.

اگر دوست تان آخرین چاپ را ندارد، کتاب فروشی های دانشکده را بگردید شاید بتوانید کتاب دست دوم یا حتی اجاره ای را با قیمت ارزان تر پیدا کنید. معمولا آسان ترین روش برای انجام این کار روش آنلاین است. سایت هایی مانند Barnes & Noble، Amazon، Chegg and SlugBooks را چک کنید. دو مورد آخر این امکان را به شما می دهند تا کتاب ها را اجاره کنید.

ذخیره پول

 9. از تخفیف دانشجویی استفاده کنید

این جدید نیست. دانشکده ها اغلب شامل تخفیف های دانشجویی هستند. بیرون از محوطه دانشکده بسیاری از بیزینس ها به دانشجویان تخفیف های گوناگونی پیشنهاد می کنند.

برای مثال، FedEx در صورتی که آی دی کارت دانشجویی تان را همراه داشته باشید 30 درصد تخفیف می دهد. کلوپ سام به دانشجویانی که عضو باشند تخفیف می دهد. برندهایی همانند Madwell، Banana Republic و Toms نیز برای دانشجویان تخفیفاتی در نظر می گیرند. برخی تخفیف های دانشجویی مربوط به بانک های محلی تان می شود. آن ها را نیز چک کنید.

مربوط به مدرک

 10. اتمام مدرسه

کسانی که وام دانشجویی می گیرند باید هدفشان فارغ التحصیلی شدن پیش از ترک دانشکده باشد. وام ها به طور خودکار تا شش ماه پس از تاریخی که دانشجو رفتن به دانشکده را متوقف کند محاسبه می شود، صرف نظر از اینکه او مدرک بگیرد یا خیر. بنابراین بهتر است پیش از اینکه مجبور شوید وام تان را پرداخت کنید، فارغ التحصیل شوید. باز پرداخت وام درحالی که مدرک گرفته باشید توانایی بهتری در مدیریت آن به شما می دهد.

اما فقط مدرسه را تمام نکنید، یک دوره زمانی معقول برای مدرک تان در نظر داشته باشید. پنج،‌شش یا هفت سال تحصیلی هزینه بالایی به دنبال خواهد داشت. این فقط مسئلۀ پرداخت ترم های اضافی نیست، بلکه از دست دادن پولی است که در آن سال ها بدست می آورید.

ذخیره پول

در حقیقت اگر مدرسه ای را که می خواهید در آن شرکت کنید انتخاب کرده اید، مطمئن باشید که درصد دانشجویانی که طی شش سال فارغ التحصیل شده اند، در دپارتمان College Scorecard تحصیلی قابل دسترس باشد.

هدف گذاری جهت گرفتن مدرک؟ برنامه های تان را چک کنید. یکی از دوستان خوب دانشگاهی من یک برنامه پنج ساله در نظر گرفت که دوره کارشناسی اش را به سال کاهش داد و دوره مدرسه عالی را در دو سال گذراند. او هر دو مدرک را طی پنج سال دریافت کرد. او کلاس ها را در تابستان و تعطیلات زمستانی برداشت.

در ابتدا به یاد دارم که تجربه های خوبی بدست آورد اما زمانی که من چهارمین سال کارشناسی ام را تمام کردم او در دومین سال مدرسه عالی بود. او زودتر از هم سن و سال هایش نیز وارد بازار کار شد.

 11. در رشته خودتان کار پاره وقت انجام دهید (یا در طول تابستان)

بدست آوردن تجربه کاری در زمینه خودتان در دراز مدت می تواند پول شما را ذخیره کند. به طور ایده آل، باید برای آن پرداخت کنید، بخصوص اگر کار تابستانی باشد. اما حتی اگر مجبور شدید که بدون حقوق کار کنید، این کار را انجام دهید زیرا به شما کمک می کند تا در مسیر درست قرار بگیرید، به شما این امکان را می دهد تا با افراد در تماس باشید و به شما تجاربی می دهد تا آن را به رزومه تان اضافه کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)